ZAWODY KULTURYSTYCZNE

ZAWODY KULTURYSTYCZNE

Miłośnicy kulturystyki będą mieli swoje święto. W najbliższą sobotę w...
VIP HEALTHLY 2019

VIP HEALTHLY 2019

Za nami plenerowa impreza VIP Healthy Fit, która odbyła się w sobotę na...
NOWY WNIOSEK PASZPORTOWY

NOWY WNIOSEK PASZPORTOWY

W miniony piątek weszły w życie zmiany procedury ubiegania się o paszport....
GRALI DEBLIŚCI

GRALI DEBLIŚCI

W sobotę sportowy maraton zafundowali sobie amatorzy tenisa ziemnego. Na...
"SPEED" NA DROGACH

"SPEED" NA DROGACH

Na pomorskich drogach pojawi się specjalna grupa policjantów ruchu...
22
Poniedziałek
Lipiec 2019
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

POWALCZĄ O "FRYDERYKA"

2019-01-30 12:38:59

Drugi raz z rzędu zespół Tomasz Chyła Quintet powalczy o statuetkę FRYDERYKA. W ogłoszonych kilka dni temu przez Akademię Fonograficzna nominacjach najnowszy album kwintetu znalazł się w kategorii Album Roku Jazz, a sam Tomasz Chyła otrzymał nominację w kategorii Artysta Roku Jazz.

O prestiżową nagrodę Tomasz Chyła Quintet rywalizować będzie swoja najnowszą płytą "Circlesongs". Płyta ukazała się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Premiera albumu odbyła się w studio im. A. Osieckiej w Warszawie. "Circlesongs" została przyjęta z ogromnym entuzjazmem zarówno krytyków muzycznych, dziennikarzy, znawców gatunku, jak i szeroką publiczność.

To druga nominacja dla zespołu. Pierwszą otrzymali w ubiegłym roku w kategorii Jazz, Fonograficzny Debiut Roku za album "Eternal Entropy".

Tomasz Chyła Quintet to zespół wywodzący się z gdańskiego środowiska jazzowego, przebojem zdobywający polską scenę jazzową. Lekkość wykonawcza, niesamowita energia i interpretacyjna świeżość to cechy charakterystyczne tego nieszablonowego kwintetu. Liderem zespołu jest skrzypek Tomasz Chyła, pochodzący ze Strzepcz, od zawsze mocno związany z Wejherowem – jeden z liczących się przedstawicieli młodej szkoły polskiej jazzowej wiolinistyki. Znany jest także ze swojej działalności chóralnej i dyrygenckiej w chórze Cantores Veiherovienses.

Oprócz lidera Tomasza Chyły w skład kwintetu wchodzą: Piotr Chęcki (saksofon), Szymon Burnos (fortepian), Konrad Żołnierek (kontrabas), Sławomir Koryzno (perkusja).

Ponadto decyzja Akademii Fonograficznej lider zespołu Tomasz Chyła otrzymał także nominację do Nagrody Muzycznej FRYDERYK 2019 w kategorii Artysta Roku Jazz. Trzymamy kciuki.

Organizatorem nagród FRYDERYK jest Związek Producentów Audio Video (ZPAV). Nagrody przyznawane są nieprzerwanie od 1995 r. Wyboru nominowanych oraz laureatów dokonują członkowie Akademii Fonograficznej. Członkami Akademii są artyści nominowani w poprzednich latach, a także inne osoby zawodowo związane z muzyką, w tym członkowie zwyczajni ZPAV.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w tegorocznej edycji konkursu, połączone będzie uroczystym koncertem galowym jaki odbędzie się 9 marca 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Zakończyły się jubileuszowe XX Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej COSTERINA. Jest to nie tylko impreza komercyjna, mająca charakter festynu wydawniczego ale także okazja do...

2019-07-16 12:00:09

Aż dwa wejherowskie obiekty biorą udział w ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku i Budowa. Startuje budynek byłej Wojskowej Komendy Uzupełnień w Wejherowie, który został przebudowany i...

2019-07-13 15:38:21

Pora odświeżyć stare wspomnienia. Miłośnicy motoryzacji będą mogli podziwiać wyjątkowe egzemplarze polskich motocykli. Najstarszy oldtimer pochodzi z 1936 roku. Wystawie towarzyszyć będą także...

2019-07-09 09:12:33

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!