WRACAJĄ PIŁKARZE

WRACAJĄ PIŁKARZE

Za dwa tygodnie rusza runda wiosenna II ligi piłki nożnej. Piłkarze Gryfa...
AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

Dziś i jutro na drogach powiatu wejherowskiego przeprowadzana będzie...
NIEWYBUCH NA KORTACH

NIEWYBUCH NA KORTACH

Niecodzienna sytuacja na terenie wejherowskich kortów tenisowych przy ul....
POLICZONO BEZDOMNYCH

POLICZONO BEZDOMNYCH

W nocy z 13 na 14 lutego br., w całym kraju odbyła się akcja badanie...
DZIWNE ZDARZENIA NA RONDACH

DZIWNE ZDARZENIA NA RONDACH

Rondo, czyli skrzyżowanie o ruchu okrężnym, nie bez racji uważane jest za...
16
Sobota
Luty 2019
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Danuty, Daniela, Juliany
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

POWALCZĄ O "FRYDERYKA"

2019-01-30 12:38:59

Drugi raz z rzędu zespół Tomasz Chyła Quintet powalczy o statuetkę FRYDERYKA. W ogłoszonych kilka dni temu przez Akademię Fonograficzna nominacjach najnowszy album kwintetu znalazł się w kategorii Album Roku Jazz, a sam Tomasz Chyła otrzymał nominację w kategorii Artysta Roku Jazz.

O prestiżową nagrodę Tomasz Chyła Quintet rywalizować będzie swoja najnowszą płytą "Circlesongs". Płyta ukazała się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Premiera albumu odbyła się w studio im. A. Osieckiej w Warszawie. "Circlesongs" została przyjęta z ogromnym entuzjazmem zarówno krytyków muzycznych, dziennikarzy, znawców gatunku, jak i szeroką publiczność.

To druga nominacja dla zespołu. Pierwszą otrzymali w ubiegłym roku w kategorii Jazz, Fonograficzny Debiut Roku za album "Eternal Entropy".

Tomasz Chyła Quintet to zespół wywodzący się z gdańskiego środowiska jazzowego, przebojem zdobywający polską scenę jazzową. Lekkość wykonawcza, niesamowita energia i interpretacyjna świeżość to cechy charakterystyczne tego nieszablonowego kwintetu. Liderem zespołu jest skrzypek Tomasz Chyła, pochodzący ze Strzepcz, od zawsze mocno związany z Wejherowem – jeden z liczących się przedstawicieli młodej szkoły polskiej jazzowej wiolinistyki. Znany jest także ze swojej działalności chóralnej i dyrygenckiej w chórze Cantores Veiherovienses.

Oprócz lidera Tomasza Chyły w skład kwintetu wchodzą: Piotr Chęcki (saksofon), Szymon Burnos (fortepian), Konrad Żołnierek (kontrabas), Sławomir Koryzno (perkusja).

Ponadto decyzja Akademii Fonograficznej lider zespołu Tomasz Chyła otrzymał także nominację do Nagrody Muzycznej FRYDERYK 2019 w kategorii Artysta Roku Jazz. Trzymamy kciuki.

Organizatorem nagród FRYDERYK jest Związek Producentów Audio Video (ZPAV). Nagrody przyznawane są nieprzerwanie od 1995 r. Wyboru nominowanych oraz laureatów dokonują członkowie Akademii Fonograficznej. Członkami Akademii są artyści nominowani w poprzednich latach, a także inne osoby zawodowo związane z muzyką, w tym członkowie zwyczajni ZPAV.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w tegorocznej edycji konkursu, połączone będzie uroczystym koncertem galowym jaki odbędzie się 9 marca 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Chemia może zaskoczyć, szczególnie gdy pokazuje nam kolorowy świat pachnącego mydła i baniek mydlanych. W najbliższy weekend dzieci odwiedzające Port Rumia Centrum Handlowe Auchan dowiedzą się...

2019-02-04 13:16:50

Jedne z najczęściej hodowanych przez człowieka zwierząt domowych – koty, mają swoje święto. Z tej okazji port Rumia Centrum Handlowe Auchan organizuje specjalne warsztaty kreatywne dla dzieci,...

2019-01-29 13:39:41

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka CH Auchan organizuje dla seniorów specjalne warsztaty kreatywne oraz bezpłatne konsultacje medyczne i badania profilaktyczne.

2019-01-21 10:49:34

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!