GRYF GRA, TYTANI ODPOCZYWAJĄ

GRYF GRA, TYTANI ODPOCZYWAJĄ

Szczypiorniści mają wolne, ale za to piłkarze wybiegną na boisko. W...
RZEMIEŚLNICY WYRÓŻNIENI

RZEMIEŚLNICY WYRÓŻNIENI

Marszałek województwa pomorskiego i wojewoda pomorski wręczyli listy...
WYCHODZĄ DO LUDZI

WYCHODZĄ DO LUDZI

Jak zwykle na wiosnę, przesiadają się na rowery, quada oraz częściej będą...
WIELKANOCNE ZMIANY MZK

WIELKANOCNE ZMIANY MZK

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, Miejski Zakład...
FESTIWAL PIEŚNI O MORZU

FESTIWAL PIEŚNI O MORZU

Przed nami XXIV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu, który...
19
Piątek
Kwiecień 2019
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Alfa, Leonii, Tytusa
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

POWALCZĄ O "FRYDERYKA"

2019-01-30 12:38:59

Drugi raz z rzędu zespół Tomasz Chyła Quintet powalczy o statuetkę FRYDERYKA. W ogłoszonych kilka dni temu przez Akademię Fonograficzna nominacjach najnowszy album kwintetu znalazł się w kategorii Album Roku Jazz, a sam Tomasz Chyła otrzymał nominację w kategorii Artysta Roku Jazz.

O prestiżową nagrodę Tomasz Chyła Quintet rywalizować będzie swoja najnowszą płytą "Circlesongs". Płyta ukazała się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Premiera albumu odbyła się w studio im. A. Osieckiej w Warszawie. "Circlesongs" została przyjęta z ogromnym entuzjazmem zarówno krytyków muzycznych, dziennikarzy, znawców gatunku, jak i szeroką publiczność.

To druga nominacja dla zespołu. Pierwszą otrzymali w ubiegłym roku w kategorii Jazz, Fonograficzny Debiut Roku za album "Eternal Entropy".

Tomasz Chyła Quintet to zespół wywodzący się z gdańskiego środowiska jazzowego, przebojem zdobywający polską scenę jazzową. Lekkość wykonawcza, niesamowita energia i interpretacyjna świeżość to cechy charakterystyczne tego nieszablonowego kwintetu. Liderem zespołu jest skrzypek Tomasz Chyła, pochodzący ze Strzepcz, od zawsze mocno związany z Wejherowem – jeden z liczących się przedstawicieli młodej szkoły polskiej jazzowej wiolinistyki. Znany jest także ze swojej działalności chóralnej i dyrygenckiej w chórze Cantores Veiherovienses.

Oprócz lidera Tomasza Chyły w skład kwintetu wchodzą: Piotr Chęcki (saksofon), Szymon Burnos (fortepian), Konrad Żołnierek (kontrabas), Sławomir Koryzno (perkusja).

Ponadto decyzja Akademii Fonograficznej lider zespołu Tomasz Chyła otrzymał także nominację do Nagrody Muzycznej FRYDERYK 2019 w kategorii Artysta Roku Jazz. Trzymamy kciuki.

Organizatorem nagród FRYDERYK jest Związek Producentów Audio Video (ZPAV). Nagrody przyznawane są nieprzerwanie od 1995 r. Wyboru nominowanych oraz laureatów dokonują członkowie Akademii Fonograficznej. Członkami Akademii są artyści nominowani w poprzednich latach, a także inne osoby zawodowo związane z muzyką, w tym członkowie zwyczajni ZPAV.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w tegorocznej edycji konkursu, połączone będzie uroczystym koncertem galowym jaki odbędzie się 9 marca 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Marszałek województwa pomorskiego i wojewoda pomorski wręczyli listy gratulacyjne najlepszym rzemieślnikom z Pomorza. Wśród nich znaleźli się także przedstawiciele naszego powiatu. Uroczystość,...

2019-04-19 09:43:58

Ci, co wymienili już opony na letnie, mogą żałować. Instytut Meteorologii i Gospodarki Widnej przestrzega przed przymrozkami. W nocy i nad ranem  czekają nas ujemne temperatury i opady śniegu.

2019-04-11 20:41:31

Najważniejsze jest zdrowie – każdy wam to powie! Dzieci odwiedzające w najbliższą sobotę Port Rumia Centrum Handlowe Auchan odkryją wynalazki, które pomogły ludzkości w utrzymaniu dobrego zdrowia...

2019-04-10 08:40:49

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!