"SOBIESKI" ZWYCIĘŻA

"SOBIESKI" ZWYCIĘŻA

W hali sportowej Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Rumi, odbyła...
MISTRZYNIE "KOSZA"

MISTRZYNIE "KOSZA"

Dziewczęta z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Rumi zwyciężyły w Powiatowej...
STYPENDIA ARTYSTYCZNE

STYPENDIA ARTYSTYCZNE

Muzycy, malarze, filmowcy i pisarze. Aż stu artystów otrzymało finansowe...
WIOSENNE PORZĄDKI

WIOSENNE PORZĄDKI

Wiosnę już czuć powietrzu ,a co za tym idzie, czas na pozimowe porządki....
"ÓSEMKA" WYGRYWA

"ÓSEMKA" WYGRYWA

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie, odbyły się Powiatowe...
21
Czwartek
Marzec 2019
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
25262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WSPÓLNY ZABIEG

2019-02-26 11:25:45

Dzięki współpracy kardiologów i kardiochirurgów Kaszubskiego Centrum Chorób Serca i Naczyń w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie, możliwe jest przeprowadzanie nowatorskie i wysoce skomplikowane operacje i zabiegi ratujące życie. Niewiele szpitali w kraju jest w stanie podjąć się tak skomplikowanych i wymagających operacji.

Tydzień temu w pracowni hemodynamicznej Oddziału Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej w Wejherowie wykonano zabieg walwuloplastyki krytycznie zwężonej zastawki aortalnej u 69 letniej pacjentki. Ze względu na liczne choroby towarzyszące, chora nie kwalifikowała się do klasycznego zabiegu operacyjnego. Obecnie w ośrodku w Wejherowie  nie ma możliwości przezcewnikowej implantacji protezy zastawkowej (TAVI). Z uwagi na ciężki stan pacjentki bezpośrednio zagrażający jej życiu, podjęto decyzję o przezskórnym poszerzeniu zastawki za pomocą specjalnego balonu. Procedura wymaga dobrego dostępu naczyniowego, który w swojej klasycznej formie był nieosiągalny u tej chorej ze względu na zaawansowany proces miażdżycowy tętnic kończyn dolnych.

Swoją pomoc zaoferowali kardiochirurdzy, którzy wypreparowali tętnicę ramienną umożliwiając jej nakłucie i wykonanie zabiegu, a następnie zeszyli tętnicę zabezpieczając miejsce dostępu. Po zabiegu stan pacjentki uległ ustabilizowaniu.

Zabieg walwuloplastyki krytycznie zwężonej zastawki aortalnej wykonał zespół w składzie: dr Łukasz Lewicki i Maciej Karwowski (kardiolodzy) oraz dr Sebastian Beta (kardiochirurg) oraz pielęgniarka Izabela Mgłowska i technik Sylwia Zabielska.

Tego typu procedury są możliwe do wykonania w wejherowskim szpitalu dzięki doskonałej współpracy między zespołami kardiologii i kardiochirurgii wchodzącymi w skład Kaszubskiego Centrum Chorób Serca i Naczyń. Stanowią one wstęp do wdrożenia w przyszłości zabiegów przezskórnej implantacji zastawek serca (TAVI).

źródło: szpitale pomorskiePrzeczytaj również
Muzycy, malarze, filmowcy i pisarze. Aż stu artystów otrzymało finansowe wsparcie w w formie stypendium dla twórcy kultury, fundowane przez Zarząd Województwa Pomorskiego. Uroczystość wręczenia...

2019-03-20 12:13:13

Trwa XII edycja konkursu "Policjant który mi pomógł", którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego...

2019-03-14 11:32:37

Historia małej dziewczynki, której na drodze do domu babci staje groźny wilk, to jedna z najpopularniejszych baśni. Już w najbliższą sobotę 16 marca jej zabawną adaptację poznają maluchy, które...

2019-03-13 10:29:41

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!