MEDAL W BUDAPESZCIE

MEDAL W BUDAPESZCIE

W miniony weekend kadra Polskiego Związku Kickboxingu brała udział w...
RODZINNY RAJD

RODZINNY RAJD

Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów zaprasza na rajd przygotowany specjalnie...
BREL W MUZEUM

BREL W MUZEUM

Piosenki Jacquesa Brela zagoszczą w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki...
HISTORYCZNY RAJD ROWEROWY

HISTORYCZNY RAJD ROWEROWY

Propozycja nie tylko dla rowerowych maniaków. Gdański Oddział Instytutu...
MARSZ Z KIJKAMI

MARSZ Z KIJKAMI

Kilkuset zawodników, w różnym wieku, stawiło się na starcie zawodów z cyklu...
22
Środa
Maj 2019
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Emila, Neleny, Romy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WSPÓLNY ZABIEG

2019-02-26 11:25:45

Dzięki współpracy kardiologów i kardiochirurgów Kaszubskiego Centrum Chorób Serca i Naczyń w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie, możliwe jest przeprowadzanie nowatorskie i wysoce skomplikowane operacje i zabiegi ratujące życie. Niewiele szpitali w kraju jest w stanie podjąć się tak skomplikowanych i wymagających operacji.

Tydzień temu w pracowni hemodynamicznej Oddziału Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej w Wejherowie wykonano zabieg walwuloplastyki krytycznie zwężonej zastawki aortalnej u 69 letniej pacjentki. Ze względu na liczne choroby towarzyszące, chora nie kwalifikowała się do klasycznego zabiegu operacyjnego. Obecnie w ośrodku w Wejherowie  nie ma możliwości przezcewnikowej implantacji protezy zastawkowej (TAVI). Z uwagi na ciężki stan pacjentki bezpośrednio zagrażający jej życiu, podjęto decyzję o przezskórnym poszerzeniu zastawki za pomocą specjalnego balonu. Procedura wymaga dobrego dostępu naczyniowego, który w swojej klasycznej formie był nieosiągalny u tej chorej ze względu na zaawansowany proces miażdżycowy tętnic kończyn dolnych.

Swoją pomoc zaoferowali kardiochirurdzy, którzy wypreparowali tętnicę ramienną umożliwiając jej nakłucie i wykonanie zabiegu, a następnie zeszyli tętnicę zabezpieczając miejsce dostępu. Po zabiegu stan pacjentki uległ ustabilizowaniu.

Zabieg walwuloplastyki krytycznie zwężonej zastawki aortalnej wykonał zespół w składzie: dr Łukasz Lewicki i Maciej Karwowski (kardiolodzy) oraz dr Sebastian Beta (kardiochirurg) oraz pielęgniarka Izabela Mgłowska i technik Sylwia Zabielska.

Tego typu procedury są możliwe do wykonania w wejherowskim szpitalu dzięki doskonałej współpracy między zespołami kardiologii i kardiochirurgii wchodzącymi w skład Kaszubskiego Centrum Chorób Serca i Naczyń. Stanowią one wstęp do wdrożenia w przyszłości zabiegów przezskórnej implantacji zastawek serca (TAVI).

źródło: szpitale pomorskiePrzeczytaj również
Najbliższy weekend w CH Auchan wypełni zabawa. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach kreatywnych, sesji fotograficznej oraz czytaniu. Wszystkie atrakcje zostały przygotowane z myślą o...

2019-05-20 11:05:39

Konik na biegunach z 1860 roku, rowerek dziecięcy z roku 1890, a także zabawki z lat PRL czy okresu międzywojennego będzie można obejrzeć podczas wyjątkowej wystawy zabytkowych zabawek w Porcie...

2019-05-15 19:23:57

Podczas najbliższych zajęć z cyklu Akademia Małych Odkrywców w Porcie Rumia Centrum Handlowe Auchan, będzie można poeksperymentować z kolorami. Najmłodsi odkryją dla siebie fascynujący świat barw.

2019-05-08 13:45:01

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!