DWA MECZE TYTANÓW

DWA MECZE TYTANÓW

Nasi szczypiorniści i szczypiornistki w najbliższą sobotę rozegrają swoje...
KONKURS ANULOWANY

KONKURS ANULOWANY

Nie odbędzie się popularny w Wejherowie konkursu na najbardziej atrakcyjną...
UCIECZKA ŚWINI

UCIECZKA ŚWINI

Scena jak z komedii Stanisława Barei. Samotny tucznik spaceruje sobie po...
ZBUDUJ SZOPKĘ – KONKURS

ZBUDUJ SZOPKĘ – KONKURS

Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza do wzięcia udział w konkursie na...
DLA BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH

DLA BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH

Od października trwa kolejna edycja ogólnopolskiej akcji przypominającej...
28
Sobota
Listopad 2020
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Jakuba, Stefana, Romy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WSPÓLNY ZABIEG

2019-02-26 11:25:45

Dzięki współpracy kardiologów i kardiochirurgów Kaszubskiego Centrum Chorób Serca i Naczyń w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie, możliwe jest przeprowadzanie nowatorskie i wysoce skomplikowane operacje i zabiegi ratujące życie. Niewiele szpitali w kraju jest w stanie podjąć się tak skomplikowanych i wymagających operacji.

Tydzień temu w pracowni hemodynamicznej Oddziału Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej w Wejherowie wykonano zabieg walwuloplastyki krytycznie zwężonej zastawki aortalnej u 69 letniej pacjentki. Ze względu na liczne choroby towarzyszące, chora nie kwalifikowała się do klasycznego zabiegu operacyjnego. Obecnie w ośrodku w Wejherowie  nie ma możliwości przezcewnikowej implantacji protezy zastawkowej (TAVI). Z uwagi na ciężki stan pacjentki bezpośrednio zagrażający jej życiu, podjęto decyzję o przezskórnym poszerzeniu zastawki za pomocą specjalnego balonu. Procedura wymaga dobrego dostępu naczyniowego, który w swojej klasycznej formie był nieosiągalny u tej chorej ze względu na zaawansowany proces miażdżycowy tętnic kończyn dolnych.

Swoją pomoc zaoferowali kardiochirurdzy, którzy wypreparowali tętnicę ramienną umożliwiając jej nakłucie i wykonanie zabiegu, a następnie zeszyli tętnicę zabezpieczając miejsce dostępu. Po zabiegu stan pacjentki uległ ustabilizowaniu.

Zabieg walwuloplastyki krytycznie zwężonej zastawki aortalnej wykonał zespół w składzie: dr Łukasz Lewicki i Maciej Karwowski (kardiolodzy) oraz dr Sebastian Beta (kardiochirurg) oraz pielęgniarka Izabela Mgłowska i technik Sylwia Zabielska.

Tego typu procedury są możliwe do wykonania w wejherowskim szpitalu dzięki doskonałej współpracy między zespołami kardiologii i kardiochirurgii wchodzącymi w skład Kaszubskiego Centrum Chorób Serca i Naczyń. Stanowią one wstęp do wdrożenia w przyszłości zabiegów przezskórnej implantacji zastawek serca (TAVI).

źródło: szpitale pomorskiePrzeczytaj również
Od niedzieli 13 grudnia 2020 r. zmianie ulega rozkład jazdy pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej. Nowy rozkład jazdy obowiązywać będzie na wszystkich liniach obsługiwanych przez PKP SKM Trójmiasto...

2020-11-24 10:25:48

Jak z bliska wyglądają planety i komety? Dlaczego po nocy nastaje dzień? Między innymi tego będzie można dowiedzieć się podczas akcji edukacyjnej pt. "Kosmiczne podróże" organizowanej przez Port...

2020-11-03 10:29:55

Rząd wprowadza nowe obostrzenia w walce z pandemią korona wirusa. Milcząco przyznaje się, że dotychczasowe działania okazały się kompletnym fiaskiem. Nowo obostrzenia, według premiera oraz...

2020-10-23 12:15:20

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!