PIECE I "KOPCIUCHY"

PIECE I "KOPCIUCHY"

Mamy początek sezonu grzewczego a to oznacza palenie w domowych piecach. O...
PIAŚNICKIE SEMINARIUM

PIAŚNICKIE SEMINARIUM

Dla wszystkich, którzy chcą poznać fakty i najnowsze ustalenia w sprawie...
PRZEGRANA Z OUTSIDEREM

PRZEGRANA Z OUTSIDEREM

W starci słabeuszy lepsza okazała się Legionovia. W meczu 13kolejki II ligi...
REWITALIZACJA I TERMOMODERNIZACJA

REWITALIZACJA I...

W miniony czwartek 10 października w Urzędzie Miasta Redy marszałek...
NAUCZYCIEL NA MEDAL

NAUCZYCIEL NA MEDAL

Wśród 10 nauczycieli i wychowawców nominowanych do tytułu Nauczyciel...
14
Poniedziałek
Październik 2019
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Alany, Damiana, Liwii
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

TAJEMNICE POMPIKA

2019-09-24 13:59:43

Warsztaty przyrodnicze, studio fotograficzne, czytanki dla dzieci oraz zajęcia kreatywne to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na gości Portu Rumia Centrum Handlowego Auchan w najbliższy weekend. Nadchodząca sobota i niedziela poświęcone będzie polskim parkom narodowym, a ich tajemnice będzie odkrywać bohater popularnych książek - Żubr Pompik.

Parki narodowe będą tematem warsztatów przyrodniczych, które odbędą się 28 i 29 września br. w Porcie Rumia.Głównym bohaterem zajęć i zabaw dla dzieci będzie Żubr Pompik – bohater popularnego cyklu książeczek poświęconych polskim parkom narodowym.

Podczas dwudniowego wydarzenia odbędą się animacje dla dzieci, które połączą zajęcia przyrodnicze z warsztatami kreatywnymi i zabawą. Maluchy zapoznają się ze szlakami turystycznymi i atrakcjami polskich parków narodowych oraz dowiedzą się jak prawidłowo zachowywać się w lesie. Podczas zajęć przyrodniczych dzieci nauczą się rozpoznawać różne gatunki zwierząt, w tym tych chronionych oraz ich tropy i ślady. Zajęcia teoretyczne i praktyczne pozwolą rozpoznawać i badać gatunki roślin, a także stworzyć oryginalne zielniki i figurki z wykorzystaniem darów lasu. Przy pomocy prostych metod fizyko-chemicznych uczestnicy zajęć zbadają również jakość wody oraz zagrają w leśne koło fortuny. Wiedzę uzupełni spotkanie z przyrodnikami i prezentacja ich dorobku fotograficznego.

W pasażu centrum zostanie również zaaranżowane specjalne studio fotograficzne, w którym goście będą mogli zrobić sobie wyjątkowe, drukowane na miejscu zdjęcie z Żubrem Pompikiem. W strefie czytanek, o pełnych godzinach dzieci wysłuchają opowiadań o przygodach sympatycznego bohatera. Wszyscy chętni wezmą również udział w zajęciach kreatywnych, podczas których powstaną oryginalne, kolorowe plakaty. Nie zabraknie gier interaktywnych i planszowych oraz ciekawych konkursów.

Atrakcje odbędą 28 i 29 września br. (sobota i niedziela) w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Zajęcia będą prowadzone od godziny 11:00 do 18:00. Wstęp bezpłatny.

źródło: materiały prasowe auchanPrzeczytaj również
Złoty deszcz, tańczące metale oraz zachód słońca w probówce – te i inne widowiskowe eksperymenty będzie można zobaczyć w najbliższą sobotę w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan, podczas...

2019-10-09 12:21:53

W najbliższą sobotę scena teatralna w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan zaprasza najmłodszych na wielką, leśną przygodę, podczas której gajowy, krecik i rusałka będą ratować las przed pożarem...

2019-09-17 10:00:37

Wszystkie kolory tęczy będzie można zobaczyć w sobotę 14 września w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan. Podczas kolejnego spotkania z cyklu "Akademia małych odkrywców" dzieci obejrzą barwne...

2019-09-11 08:39:12

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!