BRAK NOWYCH ZACHOROWAŃ

BRAK NOWYCH ZACHOROWAŃ

Weekend nie przyniósł zmian w zakresie zagrożenia epidemicznego Sars-CoV-2....
SPADŁ NA ULICĘ

SPADŁ NA ULICĘ

Pies wypadł z mieszkania na trezcim piętrze i spadł na bruk. Na szczęście...
EKO-FABRYKA

EKO-FABRYKA

Kolejny krok na drodze do wybudowania Eko-Fabryki. W zeszłym tygodniu...
WEJHEROWIANIE ZDECYDOWALI

WEJHEROWIANIE ZDECYDOWALI

Mobilizacja wyborców zaowocował wysoką frekwencją, większą niż dwa tygodnie...
KOLEJNA PORAŻKA PIŁKARZY

KOLEJNA PORAŻKA PIŁKARZY

Same dobre chęci nie wystarczą. Młody i niedoświadczony zespół Gryfa nie...
13
Poniedziałek
Lipiec 2020
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Danieli, Irwina, Małgorzaty
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

TAJEMNICE POMPIKA

2019-09-24 13:59:43

Warsztaty przyrodnicze, studio fotograficzne, czytanki dla dzieci oraz zajęcia kreatywne to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na gości Portu Rumia Centrum Handlowego Auchan w najbliższy weekend. Nadchodząca sobota i niedziela poświęcone będzie polskim parkom narodowym, a ich tajemnice będzie odkrywać bohater popularnych książek - Żubr Pompik.

Parki narodowe będą tematem warsztatów przyrodniczych, które odbędą się 28 i 29 września br. w Porcie Rumia.Głównym bohaterem zajęć i zabaw dla dzieci będzie Żubr Pompik – bohater popularnego cyklu książeczek poświęconych polskim parkom narodowym.

Podczas dwudniowego wydarzenia odbędą się animacje dla dzieci, które połączą zajęcia przyrodnicze z warsztatami kreatywnymi i zabawą. Maluchy zapoznają się ze szlakami turystycznymi i atrakcjami polskich parków narodowych oraz dowiedzą się jak prawidłowo zachowywać się w lesie. Podczas zajęć przyrodniczych dzieci nauczą się rozpoznawać różne gatunki zwierząt, w tym tych chronionych oraz ich tropy i ślady. Zajęcia teoretyczne i praktyczne pozwolą rozpoznawać i badać gatunki roślin, a także stworzyć oryginalne zielniki i figurki z wykorzystaniem darów lasu. Przy pomocy prostych metod fizyko-chemicznych uczestnicy zajęć zbadają również jakość wody oraz zagrają w leśne koło fortuny. Wiedzę uzupełni spotkanie z przyrodnikami i prezentacja ich dorobku fotograficznego.

W pasażu centrum zostanie również zaaranżowane specjalne studio fotograficzne, w którym goście będą mogli zrobić sobie wyjątkowe, drukowane na miejscu zdjęcie z Żubrem Pompikiem. W strefie czytanek, o pełnych godzinach dzieci wysłuchają opowiadań o przygodach sympatycznego bohatera. Wszyscy chętni wezmą również udział w zajęciach kreatywnych, podczas których powstaną oryginalne, kolorowe plakaty. Nie zabraknie gier interaktywnych i planszowych oraz ciekawych konkursów.

Atrakcje odbędą 28 i 29 września br. (sobota i niedziela) w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Zajęcia będą prowadzone od godziny 11:00 do 18:00. Wstęp bezpłatny.

źródło: materiały prasowe auchanPrzeczytaj również
Zakończył się jubileuszowy X Festiwal Filmów Kaszubskich. Nagroda główna - Filmòwi Grif – trafiła w tym roku wyjątkowo do dwóch filmów. Organizatorem imprezy był Oddział Zrzeszenia Kaszubsko –...

2020-07-11 12:54:37

Od dziś Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku rozpoczyna przyjmowanie wniosków o dofinansowanie przydomowych instalacji magazynujących wody opadowe lub roztopowe....

2020-07-01 14:25:40

Od jutra w pomorskich pociągach SKM i Polregio wchodzi w życie Taryfa Pomorska. Taki bilet będzie uprawniał do dowolnego wyboru przewoźnika (SKM lub Polregio) na określonej trasie przejazdu....

2020-06-30 13:55:04

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!