ORSZAK TRZECH KRÓLI
Już 6 stycznia w Wejherowie, oraz w ponad dziewięciuset miastach w całej...
2025-12-01
2025-11-10
CENNY PUNKT»2025-11-10
ZWYCIĘSTWO TYTANÓW»2025-11-07
SUCES MŁODYCH BIEGACZY»2025-11-04
PODZIAŁ PUNKTÓW»
NAUKA I ZABAWA
2019-10-09 12:21:53

Złoty deszcz, tańczące metale oraz zachód słońca w probówce – te i inne widowiskowe eksperymenty będzie można zobaczyć w najbliższą sobotę w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan, podczas spotkania z cyklu "Akademia małych odkrywców", które poświęcone będzie chemii.
Dzieci odwiedzające Port Rumia Centrum Handlowe Auchan poznają chemię z zupełnie innej strony. Zobaczą ciekawe reakcje chemiczne, które dadzą zaskakujące, kolorowe efekty. Dzieci wyczarują złoty deszcz, obejrzą tańczące na wodzie kawałki metali, a w małej probówce odtworzą zjawisko wschodu i zachodu słońca. Nie zabraknie zabaw z kolorowymi substancjami i ważnych zagadnień, takich jak zjawisko termochromii, które mogą się przydać na zajęciach w szkolnych ławkach.
"Akademia małych odkrywców" odbędzie się 12 października br. w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Zajęcia będą prowadzone od godziny 12:00 do 18:00. Udział w zabawie jest bezpłatny.
"Akademia małych odkrywców" to cykl comiesięcznych spotkań, podczas których dzieci poprzez barwne eksperymenty poznają pojęcia naukowe z zakresu fizyki lub chemii. Zagadnienia zostają przedstawione w ciekawy sposób, na przykładach z codziennego życia, tak aby zainteresować dzieci tematem i zachęcić do własnych poszukiwań.
źródło: materiały prasowe auchan
Tagi:
Port Rumia | CH Auchan | akademia małych odkrywców | chemia | reakcje | dzieci | maluchy | zabawa | eksperyment |-
2025-09-30
-
2025-09-21
-
2025-08-28
2025-09-30 19:40:41
NAJNOWSZE OKAZJE
NAJNOWSZE TUBONY
NAJNOWSZE GAZETKI








swoich znajomych!
z innymi!