SENATOROWIE W MUZEUM

SENATOROWIE W MUZEUM

W środę, 27 maja Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w...
BUDOWA SZPITALA POSTĘPUJE

BUDOWA SZPITALA POSTĘPUJE

Prace przy wznoszeniu nowego budynku Szpitala Specjalistycznego w...
NOWE ZACHOROWANIE

NOWE ZACHOROWANIE

Po blisko dwóch tygodniach bez zakażenia, wczoraj potwierdzono...
WRACAJĄ BILETY PAPIEROWE

WRACAJĄ BILETY PAPIEROWE

Od najbliższego poniedziałku Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie...
ZNÓW PŁACIMY ZA PARKOWANIE

ZNÓW PŁACIMY ZA PARKOWANIE

Koniec ulgi dla kierowców. Władze Wejherowa podjęły decyzję o przywróceniu...
31
Niedziela
Maj 2020
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Anieli, Feliksa, Kamili
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

POWOLNE ODMRAŻANIE

2020-04-29 13:38:00

Zaraz po majowym długim weekendzie rozpocznie się kolejny etap luzowania ograniczeń w życiu społecznym i gospodarczym. Otwarte zostaną centra handlowe, hotele i pensjonaty wznowią działalność, stopniowo otwierane będą instytucje kultury, żłobki i przedszkola.

O drugim etapie znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 poinformowali dziś premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski. Powrót do normalności jeszcze potrwa, a jego tempo zależeć będzie przede wszystkim od rozwoju epidemii.

Od poniedziałku 4 maja br. otwarte zostaną centra handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe otwarte, z jednoczesnym wprowadzeniem limitu ilości przebywających tam osób. Na 1 osobę musi przypadać nie mniej niż 15m kw. powierzchni handlowej, przy czym nie wlicza się do niej powierzchnia korytarzy. W centrach handlowych nie mogą funkcjonować kluby fitness i przestrzeń rekreacyjna (np. place zabaw). Nie mogą funkcjonować także miejsca, w których spożywa się posiłki na miejscu.

Hotele i pensjonaty będą mogły ponownie przyjmować gości ale pod warunkiem, że zachowane będą szczególne zasady bezpieczeństwa. W hotelach i obiektach noclegowych ograniczona zostaje nadal działalność restauracji hotelowych i przestrzeni rekreacyjnych. Siłownie, sale pobytu i baseny pozostają zamknięte, natomiast restauracje hotelowe mogą wydawać posiłki gościom hotelowym tylko do pokoju. Nie mogą serwować ich na miejscu w hotelowej restauracji.

Uchylony zostaje dotychczasowy zakaz handlu w weekendy dla wielkopowierzchniowych sklepów budowlanych.

Powoli odradzać się będzie życie kulturalne. Uchylony zostaje zakaz działalności bibliotek, archiwów, muzeów oraz pozostałej działalności kulturalnej, przy czym instytucje kultury będą otwierane stopniowo i w różnym czasie. O konkretnym terminie decydować będzie organ prowadzący daną placówkę po konsultacji z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Od poniedziałku 4 maja osoby chore i cierpiące na dolegliwości bólowe będą mogły ponownie korzystać z rehabilitacji leczniczej. Salony masażu nadal pozostają zamknięte.

Od środy 6 maja rozpocznie się proces otwierania żłobków i przedszkoli. O otwarciu danej placówki zadecyduje organ prowadzący, z uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a także Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Ze względu na sytuację epidemiologiczną na danym obszarze organ prowadzący może ograniczyć liczebność grupy przedszkolnej lub ograniczyć liczbę dzieci objętych opieką w żłobkach. Jednocześnie w uzasadnionych przypadkach jednostka samorządu terytorialnego na podstawie dotychczasowych przepisów ogólnych może zamknąć wszystkie żłobki i przedszkola na swoim terenie.

opr. qratorPrzeczytaj również
W ramach akcji #dobrysąsiad Port Rumia Centrum Handlowe Auchan zachęca do wsparcia podopiecznych Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio poprzez udział w zbiórce darów rzeczowych, która potrwa od 25...

2020-05-25 14:37:10

Z początkiem maja PKP SKM w Trójmieście Sp. z o.o. zmienia rozkłady jazdy pociągów. Kłopoty będą mieć także pasażerowie chcący kupić bilet na stacji Wejherowo Śmiechowo.

2020-05-02 18:21:25

Osoby planujące w najbliższa niedzielę podróż skm-ką powinni uwzględnić zmienione godzina otwarcia kasy biletowej na stacji Wejherowo.

2020-04-24 08:50:56

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!