TYTANKI PRZEGRYWAJĄ

TYTANKI PRZEGRYWAJĄ

Minimalną przegraną naszych pań zakończył się sobotni mecz 6. kolejki II...
TYTANI POLEGLI W KWIDZYNIE

TYTANI POLEGLI W KWIDZYNIE

Nierówna gra Tytanów zdecydowała o porażce na wyjeździe. W meczu I ligi...
ŚMIERTELNY WYPADEK

ŚMIERTELNY WYPADEK

Trwają czynności policyjne mające wyjaśnić przyczyny śmiertelnego zdarzenia...
KONCERT W INTERNECIE

KONCERT W INTERNECIE

Najbliższy koncert z cyklu: Spotkania z muzyką Kaszub, przygotowany przez...
TUNEL JEST GOTOWY

TUNEL JEST GOTOWY

Z rocznym opóźnieniem kończy się budowa węzła drogowego wraz z tunelem...
29
Niedziela
Listopad 2020
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Błażeja, Margerity, Saturnina
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ZWIĘKSZAMY RYGOR

2020-10-09 13:23:08

Skokowy wzrost ilości zakażeń koronawirusem skłonił rząd do potraktowania całego kraju jako tzw. strefę żółtą zagrożenia epidemicznego. W ślad  za tym poszły nowe obowiązki. Wybrane powiaty i miasta, gdzie ilość zachorowań jest szczególnie wysoka, zakwalifikowane będą do tzw. stref czerwonych.

Powiat wejherowski od blisko tygodnia jest już w żółtej strefie na podstawie decyzji Ministerstwa Zdrowia. Jest to wynikiem ponadprzeciętnej ilości diagnozowanych zachorowań w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców. Na wczorajszej (8 października) konferencji prasowej premier Morawiecki zapowiedział rozciągnięcie obostrzeń obowiązujących w strefie żółtej na cały kraj (za wyjątkiem tych powiatów które zostały zaliczone do strefy czerwonej), z jednoczesnym zaostrzeniem przepisów sanitarnych.

W ramach obostrzeń, od najbliższej soboty 10 października wszyscy przebywający w strefie żółtej zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej (sklepie, kościele, komunikacji zbiorowej, itp.). Osoby, które nie będą miały osłoniętego nosa i ust, będą karane. Za złamanie przepisu będzie mandat w wysokości 500 zł, który ma być znacznie częściej wystawiany. Osoby bez maseczki na żądanie policji lub straży miejskiej będą musiały okazać zaświadczenie lekarskie lub inny dokument potwierdzający całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim lub trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa. Tylko tego typu dokument będzie ich chronił przed odpowiedzialnością i ukaraniem mandatem.

W uroczystościach rodzinnych może brać udział nie więcej niż 75 osób. Otwarte imprezy plenerowe mogą się odbywać pod warunkiem zgromadzenia nie więcej niż 100 osób. Trybuny na stadionach i widowniach mogą być zajęte maksymalnie w 25 procentach miejsc. Bary i restauracje obowiązuje limit 1 klienta na 4 m kw.

Wytyczne te, w ocenie rządu, mają spowodować wyhamowanie wzrostu ilości zakażeń. Priorytetem ma być zachowanie dystansu społecznego oraz zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej.

opr. qratorPrzeczytaj również
Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza do wzięcia udział w konkursie na zbudowanie szopki bożonarodzeniowej. Konkurs przeznaczony jest dla rodzin, grup znajomych, sąsiadów lub indywidualnych osób...

2020-11-26 11:27:41

We miniony wtorek w  Powiatowym Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie oficjalnie oddano do użytku łącznik dobudowany pomiędzy budynkami szkolnymi. Nadbudowa znacząco poprawiła komunikację w całej...

2020-11-20 09:50:56

Pomimo epidemii korona wirusa trwa akcja szczepień przeciwko pneumokokom dla seniorów z Pomorza. Program kierowany jest do osób powyżej 65 roku życia z grypy ryzyka – tzn. chorujące m.in. na...

2020-11-20 09:35:34

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!