WSTRZYMANIE DOSTAW WODY

WSTRZYMANIE DOSTAW WODY

Ważna wiadomość dla mieszkańców osiedla Przemysłowa w Wejherowie. Jak...
ŁOPATY W RUCH

ŁOPATY W RUCH

Spadł śnieg, a wraz z nim właścicielom posesji przybyło obowiązków. Trzeba...
BĘDZIE MROŹNO

BĘDZIE MROŹNO

Będzie padał śnieg, powieje silny wiatr i spadnie temperatura. Wzrasta...
PRACOWNICY SZPITALA ODZNACZENI

PRACOWNICY SZPITALA ODZNACZENI

Pracownicy Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie wyróżnieni Odznakami za...
MZK INFORMUJE

MZK INFORMUJE

W związku z powrotem dzieci klas I – III szkół podstawowych do nauczania...
18
Poniedziałek
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PRAWKO ZOSTAJE W DOMU

2020-11-30 19:38:01

Już od 5 grudnia poruszając się samochodem nie będziemy musieli wozić ze sobą prawa jazdy. Tego dnia wchodzą w życie nowe przepisy, które znoszą obowiązek posiadania tego dokumentu w przypadku kontroli drogowej. Będziemy za to mogli ten dokument mieć w smartfonie, a dokładniej w aplikacji mObywatel.

O zniknięciu obowiązku wożenia ze sobą prawa jazdy pisaliśmy już na początku września – TUTAJ. Przypominamy, że od 5 grudnia podczas kontroli drogowej policjanci będą mogli sprawdzić nasze uprawnienia bezpośrednia w Centralnej Ewidencji Kierowców (CEK). Są tam informacje o wszystkich kierowcach, dlatego nie będzie trzeba wozić tego dokumentu ze sobą.

Dla własnego bezpieczeństwa warto zainstalować na swoim smartfonie aplikację mPrawo Jazdy (dostępne będzie od 5 grudnia), które jest kolejnym elementem już działającej aplikacji mObywatel. Wraz z mPrawem Jazdy pojawi się tam też licznik punktów karnych, dzięki któremu od ręki sprawdzimy stan swojego konta.

Już dziś można sprawdzić, czy nasze dane o prawie jazdy są prawidłowo zaewidencjonowane w Centralnej Ewidencji Kierowców. Wystarczy wejść na rządową stronę internetową  https://www.gov.pl/web/gov/sprawdz-uprawnienia-kierowcy, gdzie po wprowadzeniu danych z naszego dokumentu sprawdzimy co znajduje się w CEK.

Należy podkreślić, że mPrawo Jazdy nie zastępuje tradycyjnego prawa jazdy. To jedynie odzwierciedlenie danych zawartych w tym dokumencie. Jedynie posiadając wydany dokument uprawniający do prowadzenia pojazdów mechanicznych, będzie można "podejrzeć" go w aplikacji mPrawo Jazdy.

qratorPrzeczytaj również
Będzie padał śnieg, powieje silny wiatr i spadnie temperatura. Wzrasta ryzyko wychłodzenia, szczególnie u osób starszych, samotnych, bezdomnych i niezaradnych życiowo. Bądźmy czujni, dbajmy o...

2021-01-15 10:59:56

Rząd doprecyzował zasady szczepień przeciwko koronawirusowi dla osób zakwalifikowany do etapu 1. Wśród nich są przede wszystkim seniorzy oraz pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz...

2021-01-13 11:04:10

Spadł śnieg, a wraz z nim właścicielom posesji przybyło obowiązków. Trzeba odśnieżać chodniki, usuwać śnieg i sople z dachów. Każdy kto zlekceważy swoje obowiązki naraża się mandat karny.

2021-01-16 13:13:59

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!