WSPARCIE DLA SPORTU

WSPARCIE DLA SPORTU

Umowy na promocję Powiatu Wejherowskiego poprzez sport podpisane. Osiem...
TYLKO MASECZKI

TYLKO MASECZKI

Z uwagi na notowany wzrost liczby zakażeń korona wirusem, minister zdrowia...
DOTACJE PRZYZNANE

DOTACJE PRZYZNANE

Umowy na realizację zadań publicznych na rzecz mieszkańców, przez...
UWAGA - KOMUNIKAT!

UWAGA - KOMUNIKAT!

W związku z wystąpieniem ogniska wirusa wysoce zjadliwej grypy typ H5N8 u...
KAMERA TERMOWIZYJNA

KAMERA TERMOWIZYJNA

Nowy sprzęt trafił w ręce strażaków. Dzięki wsparciu miasta, Ochotnicza...
27
Sobota
Luty 2021
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234567
imieniny:
Gagrieli, Liwii, Leonarda
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PRZEDSIĘBIORCY NAGRODZENI

2020-12-09 10:14:13

Wśród zwycięzców XXI edycji Nagrody Pomorski Gryf Gospodarczy, znalazł się jeden przedstawiciel powiatu wejherowskiego. W kategorii lider inwestycji laur zdobyła firma Corleonis sp. z o.o. – S.K.A. z Rumi.

Gryf Gospodarczy należy do najważniejszych i najwyżej cenionych nagród w środowisku pomorskich przedsiębiorców. Przyznawany jest od 2000 r. wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i marszałka województwa pomorskiego. Celem konkursu jest prezentacja i promocja pomorskich firm, które mają korzystny wpływ na rozwój gospodarczy regionu.

Organizatorem konkursu jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości, pełniąca rolę doradcy marszałka w zakresie wspierania i rozwoju przedsiębiorczości. Partnerem merytorycznym jest firma doradcza PwC, która przygotowała rekomendacje dla komisji konkursowej. Głównym sponsorem wydarzenia jest mBank SA, natomiast partnerem strategicznym – Olivia Business Centre.

W tym roku do konkursu zakwalifikowało się 70 przedsiębiorstw i instytucji, a 26 spośród nich otrzymało nominację. Nagrodzeni zostali liderzy: innowacji, eksportu, inwestycji, odpowiedzialności społecznej, kształcenia zawodowego, przedsiębiorczości młodzieżowej, Pomorski start-up oraz Gmina przyjazna przedsiębiorcom. Natomiast media i instytucje patronujące konkursowi dodatkowo przyznały jednemu z uczestników Gryfa Medialnego.

W kategorii: lider inwestycji zwyciężyła firma Corleonis sp. z o.o. – S.K.A. z Rumi zajmująca się wynajmem, sprzedażą i serwisem żurawii oraz wind towarowo-osobowych i budowlanych.

Firma Corleonis powstała w 2000 r., zaczynając od jednego żurawia wieżowego, a w chwili obecnej jest jedną z największych w branży dźwigowej w Polsce. Spółka kompleksowo zabezpiecza proces inwestycyjny, a w jej ofercie znajduje się szeroki przekrój żurawi wieżowych, co pozwala precyzyjnie dobrać urządzenie do indywidualnych warunków na inwestycji oraz wymagań klienta. Corleonis posiada najmocniejszego żurawia wieżowego w Polsce o maksymalnym udźwigu 40 ton, a także żurawie samojezdne oraz najszybsze w tej części Europy windy towarowo-osobowe do obsługi wysokościowców oraz zestawy transportowe. W minionych latach spółka podjęła znaczące inwestycje rozwojowe, wzbogacając flotę w nowe sprzęty oraz rozbudowując siedzibę.

W pozostałych kategoriach zwyciężyli:

  • lider innowacji – mikro i małe przedsiębiorstwo: Portman Lights sp. z o.o. z Gdyni
  • lider innowacji – średnie i duże przedsiębiorstwo: Ambient-System sp. z o.o. z Gdańska
  • lider eksportu – mikro i małe przedsiębiorstwo: Euro-Weld sp.j. z Pszczółek
  • lider eksportu – średnie i duże przedsiębiorstwo: Dekpol Steel sp. z o.o. z Pinczyna
  • lider odpowiedzialności społecznej: Uni-Logistics sp. z o.o. z Gdyni
  • pomorski start-up: QSar Lab sp. z o.o. z Gdańska
  • lider kształcenia zawodowego: Flextronics International Poland sp. z o.o. z Tczewa
  • lider przedsiębiorczości młodzieżowej: Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku
  • gmina przyjazna przedsiębiorcom: miasto Gdynia
  • gryf Medialny: Pirxon SA z Gdańska

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Od niedzieli 14 marca 2021 r. zmianie ulega rozkład jazdy pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej. Nowy rozkład jazdy obowiązywać będzie na wszystkich liniach obsługiwanych przez PKP SKM Trójmiasto Sp....

2021-02-24 09:13:49

Z uwagi na notowany wzrost liczby zakażeń korona wirusem, minister zdrowia poinformował o utrzymaniu dotychczasowego poziomu obostrzeń oraz o zmianach wytycznych w zakresie osobistych środków...

2021-02-26 12:54:22

Przed nami kolejny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Od 22 do 28 lutego 2021 r. każdy zainteresowany będzie mógł uzyskać informacje w prokuraturach regionalnych, okręgowych i...

2021-02-18 10:46:38

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!