NOWY GASTROSKOP

NOWY GASTROSKOP

Radni powiatowi wsparli wejherowski szpital. Podczas ostatniej sesji Rady...
STARTUJE RUNDA FINAŁOWA

STARTUJE RUNDA FINAŁOWA

Już jutro Gryf Wejherowo rozpocznie bój o utrzymanie się w III lidze. Rusza...
NAGRODY ZA PALMY

NAGRODY ZA PALMY

Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną zakończony. Wejherowskie...
ŚMIERTELNY WYPADEK

ŚMIERTELNY WYPADEK

We środę po południu doszło w Gowinie do tragicznego w skutkach...
GŁOSUJEMY

GŁOSUJEMY

Aż trzy inwestycje z terenu powiatu wejherowskiego zostały zgłoszone do...
10
Sobota
Kwiecień 2021
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Borysławy, Makarego, Michała
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PLEBISCYT ROZPOCZĘTY

2021-03-16 09:16:23

W piątek ruszył plebiscyt Pomorskie Sztormy, który stawia sobie za cel uhonorowanie ludzi, instytucji i przedsięwzięć, które są wizytówką i ambasadorami naszego regionu. Wśród nominatów znalazła się także wejherowska inwestycja – Węzeł Kwiatowa. Swoje nagrody w głosowaniu mogą przyznać także mieszkańcy Pomorza.

Plebiscyt organizowany jest po raz 16 przez redakcję "Gazety Wyborczej Trójmiasto" przy współpracy z Samorządem Województwa Pomorskiego. Kapituła konkursowa, w skład której wchodzą dziennikarze "Gazety Wyborczej", urzędu marszałkowskiego oraz niezależni eksperci, przyzna 11 statuetek w 4 kategoriach: Biznes (Inwestycja Roku, Firma Roku i Młoda Firma Roku), w Kultura (wydarzenie roku, człowiek roku i odkrycie roku), Sport (sportowiec roku, drużyna roku i również odkrycie roku). Czwartą kategorią są Pomorskie EuroInspiracje, w której uhonorowane są projekty współfinansowane z funduszy unijnych – oddzielnie w zakresie infrastruktury, oddzielnie kapitału ludzkiego. Szczegółowe informacje oraz lista nominatów znajduje się na stronie www.pomorskiesztormy.pl

Zwycięzcami Plebiscytu w kategorii najlepszy sportowiec roku, wydarzenie kulturalne roku, inwestycja roku, pomorskie EUROinspiracje w kategorii Infrastruktura oraz pomorskie EUROinspiracje w kategorii Kapitał Ludzki zostaną te nominacje, które zgromadzą największą liczbę głosów czytelników i internautów.

W kategorii: Biznes – Inwestycja Roku głosować można na Węzeł Integracyjny Wejherowo (Kwiatowa) – jedną z największych i najbardziej kosztownych inwestycji w Wejherowie. Najważniejszym jej elementem jest tunel łączący północną i południową część miasta. Ponadto w ramach zadania wyremontowano okoliczne skrzyżowania, ulice i infrastrukturę podziemną. Całość pochłonęła ok. 40 mln zł.

Głosowanie przebiega na dwa sposoby:

  • elektronicznie: poprzez platformę do głosowania umieszczoną na stronie www.pomorskiesztormy.pl (w tym z przekierowaniem z serwisu trojmiasto.wyborcza.pl).
  • listownie: wypełniając i wysyłając kupon wycięty z "Gazety Wyborczej" do siedziby redakcji "Gazety Wyborczej Trójmiasto" (ul. Żabi Kruk 16, 80-822 Gdańsk z dopiskiem "Pomorskie Sztormy"). Decyduje data stempla pocztowego lub wysyłki listu kurierem.

Głosowanie rozpoczęło się w piątek 12 marca i potrwa do poniedziałku 29 marca. Laureaci zostaną wyłonieni w kwietniu.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Sytuacja epidemiczna nadal jest poważna, dlatego już dziś Minister Zdrowia zapowiedział przedłużenie obecnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa o tydzień – aż do 18 kwietnia.

2021-04-07 13:01:12

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Badanie jest obowiązkowe. Preferowaną metodą spisu jest samodzielne wypełnienie formularza przez Internet.

2021-04-07 10:02:48

Ma być łatwiej i szybciej. Rząd planuje znaczne przyspieszenie tempa szczepień przeciwko COVID-19 oraz znacznie poszerzyć ilość punktów szczepień. Zmiany w Narodowym Programie Szczepień Maja...

2021-03-31 10:30:37

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!