NOWY GASTROSKOP

NOWY GASTROSKOP

Radni powiatowi wsparli wejherowski szpital. Podczas ostatniej sesji Rady...
STARTUJE RUNDA FINAŁOWA

STARTUJE RUNDA FINAŁOWA

Już jutro Gryf Wejherowo rozpocznie bój o utrzymanie się w III lidze. Rusza...
NAGRODY ZA PALMY

NAGRODY ZA PALMY

Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną zakończony. Wejherowskie...
ŚMIERTELNY WYPADEK

ŚMIERTELNY WYPADEK

We środę po południu doszło w Gowinie do tragicznego w skutkach...
GŁOSUJEMY

GŁOSUJEMY

Aż trzy inwestycje z terenu powiatu wejherowskiego zostały zgłoszone do...
10
Sobota
Kwiecień 2021
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Borysławy, Makarego, Michała
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WIELKANOCNE ZWYCZAJE

2021-03-17 09:37:37

Wielkanoc to święta, którym towarzyszy wiele tradycji. Będzie można je poznać bliżej podczas akcji organizowanej przez Port Rumia Centrum Handlowe Auchan. W pasażach będzie dostępna wystawa prezentująca tradycje, zwyczaje i obrzędy ludowe związane z Wielkanocą. Z kolei w mediach społecznościowych będzie można obejrzeć firmy i poznać dawne sposoby wykonywania pisanek i dekorowania palm, a także poznać tradycyjne receptury na wielkanocne dania.

Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami! Czas rozpocząć przygotowania – uporządkować mieszkania i domy oraz wykonać świąteczne dekoracje. Zwyczaje i tradycje wielkanocne różnią się w poszczególnych regionach naszego kraju. Warto poznać je bliżej i wprowadzić do naszych domów. Doskonała okazją do tego będzie przedświąteczna akcja zaplanowana przez Portu Rumia Centrum Handlowe Auchan.

Od 16 marca do 3 kwietnia podczas codziennych zakupów będzie można obejrzeć wystawy i zapoznać się z wielkanocnymi ludowymi zwyczajami. Zaprezentowane będą przykłady świątecznych tradycji i obrzędów oraz wiele ciekawostek związanych z Wielkanocą.

Centrum Handlowe Auchan przygotowało również świąteczne niespodzianki dla tych, którzy w trakcie akcji odwiedzą profile galerii w serwisie Facebook. Przed Wielkanocą będzie można obejrzeć kilka filmów i dowiedzieć się z nich, jak dawniej przeżywano czas Wielkiego Postu oraz poznać świąteczne tradycje i zwyczaje. Widzowie zobaczą, jak dawniej przygotowywano wielkanocne pisanki, tradycyjny żur i białą kiełbasę oraz poznają sposoby dekorowania mazurków. Prezentowane firmy zostały nagrane w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie oraz w Domu Legend Toruńskich. Emisja pierwszego filmu zaplanowana jest na 18 marca (czwartek) i dostepna będzie TUTAJ.

Odwiedzający profile będą mogli również wziąć udział w świątecznym konkursie. Wśród osób, które prześlą zdjęcia własnoręcznie wykonanych świątecznych dekoracji, jury wybierze trzy najciekawsze. Nagrodą będą atrakcyjne, zestawy wielkanocnych słodkości.

Wystawa pt. "Wielkanoc pełna radości" odbędzie się od 16 marca do 3 kwietnia w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchanprzy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi.

źródło: materiały prasowe auchanPrzeczytaj również
Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Badanie jest obowiązkowe. Preferowaną metodą spisu jest samodzielne wypełnienie formularza przez Internet.

2021-04-07 10:02:48

Sytuacja epidemiczna nadal jest poważna, dlatego już dziś Minister Zdrowia zapowiedział przedłużenie obecnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa o tydzień – aż do 18 kwietnia.

2021-04-07 13:01:12

Ma być łatwiej i szybciej. Rząd planuje znaczne przyspieszenie tempa szczepień przeciwko COVID-19 oraz znacznie poszerzyć ilość punktów szczepień. Zmiany w Narodowym Programie Szczepień Maja...

2021-03-31 10:30:37

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!