CZYSZCZENIE KOLEKTORA

CZYSZCZENIE KOLEKTORA

W związku z koniecznością czyszczenia kolektora sanitarnego, mieszkańcy...
KASZUBSKI KOSMOS

KASZUBSKI KOSMOS

Inicjatywa stworzenia spektaklu o Kaszubszczyźnie z wolna nabiera realnych...
ZMIANA PRZEDŚWIĄTECZNA

ZMIANA PRZEDŚWIĄTECZNA

Na przedświąteczne zakupy dojedziesz autobusem. Miejski Zakład...
PODWYŻKA CEN BILETÓW

PODWYŻKA CEN BILETÓW

Od 12 grudnia 2021 r. wzrastają ceny biletów komunikacji kolejowej w...
REWITALIZACJA ŚRÓDMIEŚCIA

REWITALIZACJA ŚRÓDMIEŚCIA

W ramach projektu Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa powstało nowe...
7
Wtorek
Grudzień 2021
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

TE INWESTYCJE IMPONUJĄ

2021-09-24 10:46:51

W dniu 22 września br., na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się jubileuszowa Uroczysta Gala Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród XXV Edycji Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku". W konkursowe szranki stawały także aż trzy inwestycje z Wejherowa i Rumi. Nasze obiekty zostały docenione i nagrodzone.

Ogólnopolski Otwarty Konkurs "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku" to inicjatywa promująca najlepsze modernizacje i budowy. Konkurs nagradza inwestorów, wykonawców i projektantów za konkretną realizację jako wspólne dzieło wszystkich trzech podmiotów. Jest to jeden z elementów, który wyróżnia ten konkurs na tle innych tego rodzaju wydarzeń, które zwykle są adresowane tylko do jednej z grup, np. do inwestorów lub projektantów. W tym roku obchodził on swoje 25-lecie co było okazją do licznych podsumowań oraz przyznania okolicznościowych, jubileuszowych nagród.

Tytułem Modernizacji Roku 2020 w kategorii "drogi i obiekty mostowe" uhonorowano inwestycję - budowa integracyjnego węzła "Kwiatowa" z tunelem w Wejherowie, którą realizowała Gmina Miasta Wejherowa.

Wyróżnienie w kategorii "nowoczesne biblioteki – sanktuaria kultury" przyznano Książnicy prof. Gerarda Labudy w Wejherowie, inwestycji realizowanej przez Powiat Wejherowski. Książnica otrzymała także dodatkową, specjalną nagrodę ufundowaną przez Związek Powiatów Polskich.

Finalistą 25.edycji konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w. została inwestycja Powiatu Wejherowskiego - Modernizacja Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 z nadbudową, windą i adaptacją poddasza na bibliotekę ul. Starowiejska 4.

Z okazji jubileuszu, organizatorzy przyznali także nagrody specjalne. Jedną z najbardziej prestiżowych, tytuł "Obiekt 25-lecia", o którą ubiegać się mogli tylko dotychczasowi laureaci poprzednich edycji, otrzymała Filharmonia Kaszubska.

Specjalną nagrodę jubileuszową otrzymała także Gmina Miasta Wejherowa, za szczególne osiągnięcia i odniesione sukcesy w zakresie rozwoju infrastruktury miasta.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: modernizacjaroku.org.plPrzeczytaj również
Od 12 grudnia 2021 r. wzrastają ceny biletów komunikacji kolejowej w Taryfie Pomorskiej - SKM i POLREGIO. O podwyżce zdecydował Urząd Marszałkowski, a tłumaczy to wzrostem kosztów usług...

2021-12-05 21:46:46

Samorządowcy z terenu Pomorza spotkali się z Wojewodą Pomorskim. Tematem rozmów był Rządowy Fundusz "Polski Ład", w ramach którego jednostki samorządu terytorialnego z naszego województwa mają...

2021-12-03 13:29:31

Trwa ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjną skierowaną do pieszych, której celem jest przypominanie i uświadamianie o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym...

2021-11-17 11:33:36

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!