ZWYCIĘSTWO W OLSZTYNIE

ZWYCIĘSTWO W OLSZTYNIE

Mieli wyjść na parkiet skoncentrowani i od początku narzucić swój styl gry....
GRYF ZNOWU ZWYCIĘŻA

GRYF ZNOWU ZWYCIĘŻA

Godnie, a co ważne, zwycięsko pożegnali się piłkarze Gryfa Wejherowo z...
GRAJĄ LIGOWCY

GRAJĄ LIGOWCY

W najbliższą sobotę nasi futboliści i szczypiorniści powalczą o ligowe...
OGRODOWA UTWARDZONA

OGRODOWA UTWARDZONA

Od kilku dni cała ulica Ogrodowa jest już utwardzona. W miniony czwartek...
NOWE RADIOWOZY

NOWE RADIOWOZY

Radiowozy z nowym wzorem oznakowania, wkrótce zasilą komendy województwa...
28
Poniedziałek
Listopad 2022
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Jakuba, Stefana, Romy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

MAGICZNE KASZUBY

2022-08-13 20:01:49

Komputerowa gra RPG osadzona w świecie kaszubskich legend i podań, inspirowana kaszubskimi legendami i mitami. FROZENGEM Studio we współpracy z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie tworzy unikalny świat kaszubskiego fantasy.

Gry cRPG - computer role-playing game (komputerowa gra fabularna) są jedną z najpopularniejszych typów komputerowej rozrywki. Wystarczy wspomnieć o rodzimym "Wiedźminie", który jest klasą sam dla siebie i ma ogromnie liczne rzesze fanów na całym świecie. W tego typu rozgrywce gracz kontroluje bohatera (lub drużynę) poruszającego się po (najczęściej) fikcyjnym świecie. Często gracz tworzy własną postać, określając jej cechy i wygląd zewnętrzny. W trakcie rozgrywki można pomagać postaciom niezależnym i eliminować przeciwników, dzięki czemu awansuje się na kolejne poziomy i zdobywa nowe umiejętności, jednocześnie eksplorując liczne lokacje.

Wspólna inicjatywa FROZENGEM Studio i Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie ma doprowadzić do stworzenia i wypuszczenia na rynek gry cRPG inspirowanej kaszubskimi legendami i mitami. Znamy już nawet jej nazwę: "Lochy Bursztynowego Gryfa".

Zgodnie z założeniami, gra ma dostarczać nie tylko atrakcyjną rozgrywkę ale także ma pełnić pewną rolę dydaktyczną. Zagłębiając się w fabułę, gracz poznawać będzie dawne kaszubskie wierzenia, legendy i mity. Inspiracją do tworzenia postaci "Lochy Bursztynowego Gryfa" są mityczne/ludowe kaszubskie postaci.

Udostępniony w sieci został zwiastun gry, który dostępny jest TUTAJ. Działą także strona internetowa gry: www.dungeons-griffin.com.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: frozengem-studioPrzeczytaj również
Radiowozy z nowym wzorem oznakowania, wkrótce zasilą komendy województwa pomorskiego. Radykalne zmiany w oznakowaniu policyjnych radiowozów uzasadnione są lepszą widocznością, która zwiększy...

2022-11-25 09:30:43

W Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie wykonano dwie operacje endoprotezoplastyki stawu kolanowego z zastosowaniem najnowocześniejszych implantów oraz środoperacyjnego wsparcia robo tycznego....

2022-11-23 09:49:44

Polacy świętują Dzień Niepodległości wszędzie tam, gdzie przebywają. O Ojczyźnie pamiętamy nawet wtedy, gdy rodzinny kraj opuściliśmy wiele lat temu i dzielą nas od niego tysiące kilometrów. Na...

2022-11-12 12:50:12

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!