SPORTOWY WEEKEND

SPORTOWY WEEKEND

Naszych ligowców czeka pracowita sobota, a kibice sportowi nie będą mieli...
WSPARCIE Z PFRON

WSPARCIE Z PFRON

Siedem projektów mających na celu poprawę warunków bytowania i...
WANOGA 2022

WANOGA 2022

Już jutro rozpoczyna się kolejna edycja festiwalu podróżników, odkrywców,...
RODZINNE MUZYKOWANIE

RODZINNE MUZYKOWANIE

Do 9 października przyjmowane są zgłoszenia do V Rodzinnego Przeglądu...
NARKOTYKI

NARKOTYKI

Wspólna akcja mundurowych z Wejherowa, Rumi i Redy pozwoliła zatrzymać...
7
Piątek
Październik 2022
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Krystyna, Marii, Marka
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

FESTIWAL KOMIKSOWY - FOTO

2022-09-12 14:34:01

Miłośnicy komiksów, mangi, kreskówek, anime oraz komputerowi retro maniacy spotkali się w minioną sobotę na Rumia Comic Con, jaki odbył się w Stacji Kultura – Bibliotece Miejskiej w Rumi.

Wbrew nazwie, impreza jaka odbyła się w sobotę 10 września w Rumi, wypełniona była atrakcjami nie tylko dla fanów komiksów. Z oferty Comic Con’u zadowoleni powinni być wszyscy miłośnicy szeroko rozumianej SF i fantasy. Festiwal oraz stoiska targowe były okazją do poszerzenia swojej kolekcji popularnych serii komiksowych ale także pozwalały zapoznać się z mniej rozpoznawalnymi, a czasem nawet niszowymi wydawnictwami komiksowymi, polskimi i zagranicznymi. Niewątpliwą gratką była możliwość bezpośredniego porozmawiania z twórcami, zdobycia autografu i rysografu.

Organizatorzy przygotowali kilka interesujących paneli dyskusyjnych i spotkań autorskich, które cieszyły się sporym zainteresowaniem (Unka Odya i Łukasz Godlewski, Piotr Nowacki, KattLett, Maria Rostocka, Karolina Janowska i Jacek Kuziemski, Jakub Rebelka i Łukasz Kowalczuk, Magdalena Nestorowicz). Ciekawostką była możliwość obejrzenia kultowych kreskówek i animacji z epoki VHS. Najmłodsi mogli spróbować swoich sił w rysowaniu komiksów, a nieco starsi obejrzeć wystawę komiksów i ilustracji Piotra Nowackiego.

Atrakcją, z której uczestnicy festiwalu skwapliwie korzystali, była możliwość zagrania w kultowe gry na oryginalnych konsolach z lat 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku (Atari, Nintendo, Pegasus) z podpiętymi, rzadko dziś spotykanymi, kineskopowymi monitorami. Ciekawostką Comic Con’u był oryginalny automat do gier z nieśmiertelnym Pac-Man’em. Miłośnicy gier karcianych i RPG także mieli swój kącik, a fani współczesnych gier video mieli okazję kupić gry na konsole PSX, XBOX i Nintendo.

Comic Con to przede wszystkim liczne stoiska gdzie można było kupić, sprzedać lub wymienić się komiksami i mangami. Dostępne były także stoiska z przeróżnymi gadżetami związanymi z rysunkowymi postaciami i seriami – kubki, poduszki, zakładki, przypinki, breloczki, figurki i wiele innych.

Przez cały czas trwania imprezy frekwencja dopisywała. Wśród odwiedzających byli nie tylko nastolatkowie i osoby młode. Comic Con przyciągnął hobbystów i miłośników tematu w każdym wieku. Dorośli często przyprowadzali swoje dzieci, a cosplay’erzy mieli okazję do zaprezentowania swoich przebrań i wspólnych spotkań.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Rusza budowa węzła integracyjnego w Rumi w otoczeniu dworca PKP wraz z trasami dojazdowymi. To oznacza duże zmiany i utrudnienia dla ruchu pieszego i kołowego.

2022-08-07 18:47:42

Powili materializują się plany budowy nowej, nowoczesnej strażnicy dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Rumi. We wtorek doszło do porozumienia pomiędzy Urzędem Miasta w...

2022-01-13 10:18:22

Rumia Invest Park powiększa się. Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego powstaną kolejne tereny inwestycyjne z przeznaczeniem na działalność logistyczną i magazynową, będące naturalnym...

2021-11-08 08:58:38

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!