SPORTOWY WEEKEND

SPORTOWY WEEKEND

Naszych ligowców czeka pracowita sobota, a kibice sportowi nie będą mieli...
WSPARCIE Z PFRON

WSPARCIE Z PFRON

Siedem projektów mających na celu poprawę warunków bytowania i...
WANOGA 2022

WANOGA 2022

Już jutro rozpoczyna się kolejna edycja festiwalu podróżników, odkrywców,...
RODZINNE MUZYKOWANIE

RODZINNE MUZYKOWANIE

Do 9 października przyjmowane są zgłoszenia do V Rodzinnego Przeglądu...
NARKOTYKI

NARKOTYKI

Wspólna akcja mundurowych z Wejherowa, Rumi i Redy pozwoliła zatrzymać...
7
Piątek
Październik 2022
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Krystyna, Marii, Marka
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

FENIKS DLA SZPITALA

2022-09-22 11:21:28

Kaszubskim Centrum Chorób Serca i Naczyń w szpitalu w Wejherowie oraz Bloku Operacyjnym i Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni zostały wyróżnione statuetką Zielonego Feniksa za osiągnięcia we wdrażaniu rozwiązań i technologii ekoenergetycznych. Nagroda została wręczona podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki organizowanego przez Fundację na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki.

Nagroda ZIELONEGO FENIKSA jest honorowym wyróżnieniem za szczególne zaangażowanie w zakresie ekoenergetyki. Można go otrzymać w następujących kategoriach:

  • wdrażaniu rozwiązań i technologii ekoenergetycznych (realizacja).
  • osiągnięcia naukowe i badawcze w zakresie ekoenergetyki.
  • wspieranie i upowszechnianie idei ekoenergetyki, osiągnięcia w propagowaniu rozwiązań i technologii związanych z efektywnością energetyczną na bazie odnawialnych źródeł energii.
  • nagroda specjalna za całokształt osiągnięć w rozwoju polskiej ekoenergetyki.

Statuetka jest przyznawana corocznie począwszy od 2009 roku i powstała z potrzeby popularyzacji wiedzy o odnawialnych źródłach energii i relacjach pomiędzy energetyką a środowiskiem naturalnym i społecznym. Ma ona na wspierać do kreowania badań naukowych i wdrożeń oraz inwestycji w nowoczesne technologie z tego obszaru. Fundacja na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki nagradza co roku organizacje społeczne, samorządowe i przedsiębiorstw w zakresie popularyzacji i wdrażania nowoczesnych rozwiązań dotyczących odnawialnych źródeł energii, energooszczędności, paliw alternatywnych oraz ekologicznej utylizacji odpadów – w tym komunalnych.

Szpitale Pomorskie Sp. z o.o. przystąpiły do konkursu po raz pierwszy i zgłosiły do niego działania w zakresie ekoenergetyki zrealizowane m.in. w dwóch najnowszych obiektach szpitalnych: Kaszubskim Centrum Chorób Serca i Naczyń w szpitalu w Wejherowie oraz Bloku Operacyjnym i Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni. Obie realizacje zostały wysoko ocenione i uhonorowane statuetką Złotego Feniksa w kategorii wdrażania rozwiązań i technologii ekoenergetycznych.

- To cenne wyróżnienie stanowi dowód właściwej realizacji naszych dotychczasowych inwestycji, które nie mogą pozostać obojętne na otaczające środowisko. Nowe obiekty  w szpitalach w Gdyni i w Wejherowie, które oddaliśmy do użytku w ciągu ostatniego roku to dbałość o efektywność jego użytkowania poprzez powstanie zielonych dachów czy też termomodernizacje. Mamy świadomość, że takie działania umożliwią efektywne korzystanie z infrastruktury technicznej i szpitalnych budynków. Obecnie planujemy prace termomodernizacyjne w kolejnych obiektach, co jeszcze bardziej pozwoli na obniżenie wydatków choćby na cele grzewcze mówi Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes Zarządu Szpitali Pomorskich sp. z o.o.

opr. qrator

foto: Szpitale PomorskiePrzeczytaj również
Od 4 września br. PKP SKM w Trójmieście wprowadza korekty w rozkładzie jazdy, zarówno dla linii elektrycznych jak i spalinowych. Zmiany obowiązywać będą do 15 października br.

2022-09-05 10:11:02

Podopieczni Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego wraz z pedagogami, odwiedzili Panią Prezydentową w Warszawie. Było to kolejne już spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z wejherowską młodzieżą.

2022-05-26 11:23:55

Kolejny nowatorski zabieg przeprowadzony w Pracowni Elektroterapii Kaszubskiego Centrum Chorób Serca i Naczyń w Szpital Specjalistyczny im F. Ceynowy w Wejherowie zakończył się sukcesem....

2022-05-21 21:30:28

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!