ZAŁÓŻ FIRMĘ

ZAŁÓŻ FIRMĘ

Od 20 lutego Powiatowy Urząd Pracy w Wejherowie rozpoczyna przyjmowanie...
UDANY START DZIEWCZĄT

UDANY START DZIEWCZĄT

Młodzi adepci kickboxingu spotkali się w Piasecznie za zawodach KIDS...
HANDLOWAŁ NARKOTYKAMI

HANDLOWAŁ NARKOTYKAMI

Kilka rodzajów narkotyków w zncznych ilościach znaleźli policjanci w...
SPARINGI TYTANÓW

SPARINGI TYTANÓW

Wejherowscy szczypiorniści szlifują formę na rundę wiosenną sezonu...
NOCNE WYŁĄCZENIA

NOCNE WYŁĄCZENIA

W związku ze znaczącym wzrostem cen energii elektrycznej, władze Gminy...
7
Wtorek
Luty 2023
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
12345
imieniny:
Ryszarda, Teodora, Wilhelminy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PRAWYBORY PARLAMENTARNE

2023-01-23 10:50:50

Jesieni tego roku odbędą się w Polsce wybory parlamentarne. Wiemy już kto będzie otwierał listę Konfederacji w okręgu gdyńsko-słupskim. Zadecydowały o tym prawybory w partii Nowa Nadzieja (dawniej KORWIN), podczas których sympatycy tego ugrupowania wskazywali swoich faworytów.

Zgodnie z ustaleniami ugrupowań wchodzących w skład Konfederacji, jedynką na liście tego komitetu wyborczego będzie osoba wskazana przez partię Nowa Nadzieja. Zarząd partii zdecydował że zostanie nim zwycięzca prawyborów w których prawo głosu może mieć każdy sympatyk ugrupowania, który wcześniej zarejestruje się jako prawyborca oraz wpłaci datek na rzecz partii.

Do prawyborów zgłosiło się trzech kandydatów: Stanisław Tyszka (obecny poseł Konfederacji, dawniej Kukiz ’15), Sylwester Pruś (były gdański samorządowiec, obecnie prezes pomorskiego regionu Nowej Nadziei), Wojciech Wasiakowski (działacz sportowy, radny Miasta Wejherowa).

Głosowanie odbyło się w minioną sobotę w Hotelu Faltom w Rumi. Gościem specjalnym prawyborów był prezes partii Nowa Nadzieja Sławomir Mentzen. Uprawnionych do głosowania było 620 osób. W pierwszej turze głosowania żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej liczby głosów (Stanisław Tyszka – 209, Sylwester Prus – 140, Wojciech Wasiakowski – 126). W dogrywce, która odbywała się już tylko między kandydatami, Wojciech Wasiakowski przekazał swoje głosy poparcia Stanisławowi Tyszce, który tym samym został zwycięzca prawyborów.

Oznacza to że Tyszka, polityk z Warszawy będzie otwierał listę wyborczą Konfederacji w wyborach do parlamentu w okręgu nr 26 gdyńsko-słupskim, do którego przypisany jest m.in. powiat wejherowski.

W prawyborach nie wziął udziału dzisiejszy poseł reprezentujący w Sejmie gdyńską Konfederację – Artur Dziambor, który zdecydował się nie kandydować. Parlamentarzysta wcześniej "z automatu" liczyć mógł na pierwsze miejsce w swoim okręgu wyborczym, jednak po wystąpieniu z partii KORWIN  i po zmianie jej prezesa oraz nazwy, Nowa Nadzieja zdecydowała  o anulowaniu wcześniejszych uzgodnień (Dziambor jest założycielem i członkiem partii Wolnościowcy).

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe będzie współpracować z pomorskimi uczelniami wyższymi. Jako partnerzy, obie strony będą wspólnie pracować nad rozwijaniem nowych kierunków studiów związanych z...

2023-02-03 09:54:40

Trasa Kaszubska będzie przedłużona. Wojewoda Pomorski wydał decyzję ZRID dla najdłuższego odcinka trasy S6 w województwie pomorskim, między Leśnicami a Bożepolem Wielkim. Nic już nie stoi na...

2023-01-13 13:33:56

Pomorski transport publiczny w jednym miejscu. FALA to system, dzięki któremu podróż pomiędzy dowolnymi punktami na mapie Pomorza będzie łatwiejsza. Nie będzie trzeba kupować kilku biletów i...

2023-01-07 18:42:44

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!