BOŻONARODZENIOWA KARTKA

BOŻONARODZENIOWA KARTKA

Z myślą o tradycjonalistach, Urząd Miasta w Wejherowie przygotował...
KICKBOXERSKIE OSTATKI

KICKBOXERSKIE OSTATKI

Sezon kickboxerski dobiega końca. Na początku grudnia zawodnicy...
CENNA WYGRANA

CENNA WYGRANA

Powrót na ścieżkę zwycięstwa. W ostatnim domowym meczu I ligi piłki ręcznej...
NOWY SPRZĘT STRAŻACKI

NOWY SPRZĘT STRAŻACKI

Wóz bojowy dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie...
NAGRODY DLA LITERATÓW

NAGRODY DLA LITERATÓW

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników...
4
Poniedziałek
Grudzień 2023
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Barbary, Hieronima, Krystiana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

POTĘŻNE NIEPRAWIDŁOWOŚCI

2023-05-08 08:42:37

W ostatnim czasie inspektorzy Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku zakończyli czynności kontrolne w ramach których, zidentyfikowano w powiecie wejherowskim działanie mafii odpadowej.

Według WIOŚ, typowym działaniem mafii odpadowej jest pozyskiwanie odpadów od legalnie działających podmiotów, które w ramach swojej działalności je wytworzyły. Następnie odpady zamiast trafić do profesjonalnych pomiotów zajmujących się ich zagospodarowaniem i utylizacją, trafiają w miejsca nieprzeznaczone na ten cel np. do byłych żwirowni czy budynków gospodarczych.

W sprawie wykrytej przez Inspekcję Ochrony Środowiska ustalono, że 2 podmioty z terenu powiatu wejherowskiego nieposiadające zezwoleń i możliwości technicznych przyjmowały odpady, które miały trafić pod adres ich prowadzenia działalności. Następnie miały być przekazane dalej. Ustalenia i zabezpieczone dowody wykazały, że firmy nie są w stanie udokumentować gdzie znajduje się 6 tysięcy ton odpadów.

Okazało się ponadto, że osoby działające w ramach tych firm fałszowały dokumenty i poświadczały nieprawdę w około 350 dokumentach mających znaczenie prawne.

Sprawa została skierowana także do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Sprawcą tzw. przestępstw odpadowych grozi do 10 lat pozbawienia wolności a za działania związane z fałszowaniem dokumentów i poświadczaniem nieprawdy - do 5 lat pozbawienia wolności. Nazw podmiotów których dotyczą zarzuty Wojewódzki Inspektorat ochrony Środowiska na razie nie upublicznił.

Ponadto za niewłaściwe gospodarowanie odpadami WIOŚ w Gdańsku może nałożyć karę w wysokości do 1 miliona złotych, a za naruszenia w zakresie ewidencji odpadów grozi również do 1 milion złotych kary.

źródło: wioś gdańskPrzeczytaj również
Wóz bojowy dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz zestaw zbiorników gaśniczych podwieszanych pod helikopter dla Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego w...

2023-12-03 15:27:27

Intensywne opady śniegi, które zaczęły się już w piątek, spowodowały duże utrudnienia na drogach. W poniedziałkowy ranek wiele dróg podmiejskich, pomimo intensywnej pracy służb, była słabo...

2023-11-27 08:44:05

Powiatowy Urząd Pracy w Wejherowie został podwójnym laureatem ogólnopolskiego konkursu w którym udział brały instytucje rynku pracy aktywnie działające na rzecz aktywizacji zawodowej ludzi...

2023-11-29 09:40:48

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!