BOŻONARODZENIOWA KARTKA

BOŻONARODZENIOWA KARTKA

Z myślą o tradycjonalistach, Urząd Miasta w Wejherowie przygotował...
KICKBOXERSKIE OSTATKI

KICKBOXERSKIE OSTATKI

Sezon kickboxerski dobiega końca. Na początku grudnia zawodnicy...
CENNA WYGRANA

CENNA WYGRANA

Powrót na ścieżkę zwycięstwa. W ostatnim domowym meczu I ligi piłki ręcznej...
NOWY SPRZĘT STRAŻACKI

NOWY SPRZĘT STRAŻACKI

Wóz bojowy dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie...
NAGRODY DLA LITERATÓW

NAGRODY DLA LITERATÓW

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników...
4
Poniedziałek
Grudzień 2023
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Barbary, Hieronima, Krystiana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WYRÓŻNIENIE DLA OGÓLNIAKA

2023-10-05 11:05:35

Inwestycja polegająca na przebudowie, nadbudowie i rozbudowie budynku Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI. Wręczenie nagrody odbyło się podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Ogólnopolski Otwarty Konkurs "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku" to inicjatywa promująca najlepsze modernizacje i budowy. Konkurs nagradza inwestorów, wykonawców i projektantów za konkretną realizację jako wspólne dzieło wszystkich trzech podmiotów. Jest to jeden z elementów, który wyróżnia ten konkurs na tle innych tego rodzaju wydarzeń, które zwykle są adresowane tylko do jednej z grup, np. do inwestorów lub projektantów.

27 września br., na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Uroczysta Gala Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród XXVII Edycji Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku". W finale konkursu znalazły się trzy inwestycje z terenu Wejherowa. Wyróżnienie konkursowe, w kategorii - "obiekty edukacji, szkolnictwa i nauki", otrzymała tylko jedna:  "Przebudowa, nadbudowa i rozbudowa budynku Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie", której inwestorem jest Powiat Wejherowski. Wykonawca - Concept-Bau Krzysztof Wroński Nawcz, projektant - Architekt Wojciech Pomierski Wejherowo.

W uroczystości wręczenia wyróżnienia udział wzięli: starosta Gabriela Lisius, dyrektor PZS nr 1 w Wejherowie Katarzyna Bojke, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa w Wejherowie Mirosław Lademan oraz autor projektu Wojciech Pomierski.

Pozostałe dwie inwestycje, które uzyskały tytuł finalisty to:

W kategorii "obiekty kultury" – "Kamienica Sztuki", której inwestorem jest Gmina Miasta Wejherowa oraz Wejherowskie Centrum Kultury. Wykonawca - WOJ-MAR Mariusz Gustowski Sopieszyno, projektant - Biuro Architektury i Urbanistyki AKCENT Dariusz Pobrucki Lębork.

W kategorii "obiekty zabytkowe" – "Rozbudowa i remont zabytkowego budynku Starostwa Powiatowego w Wejherowie", którego inwestorem jest Powiat Wejherowski. Wykonawca - WOJ-MAR Mariusz Gustowski Sopieszno, projektant - Mirosław Frąszczak Architektoniczna Pracownia Autorska Gdynia.

Ta druga inwestycja otrzymała nagrodę specjalną Związku Powiatów Polskich.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: modernizacjaroku.org.pl; Powiat WejherowskiPrzeczytaj również
Powiatowy Urząd Pracy w Wejherowie został podwójnym laureatem ogólnopolskiego konkursu w którym udział brały instytucje rynku pracy aktywnie działające na rzecz aktywizacji zawodowej ludzi...

2023-11-29 09:40:48

Wóz bojowy dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz zestaw zbiorników gaśniczych podwieszanych pod helikopter dla Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego w...

2023-12-03 15:27:27

Intensywne opady śniegi, które zaczęły się już w piątek, spowodowały duże utrudnienia na drogach. W poniedziałkowy ranek wiele dróg podmiejskich, pomimo intensywnej pracy służb, była słabo...

2023-11-27 08:44:05

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!