MAMY SREBRO

MAMY SREBRO

Srebrny medal i tytuł wicemistrzowski przywozi nasza ekipa z Będzina, gdzie...
WSPÓLNE INWESTYCJE DROGOWE

WSPÓLNE INWESTYCJE DROGOWE

Z myślą o wspólnych działaniach w nadchodzącej kadencji samorządowej,...
UROCZYSTOŚCI W PIAŚNICY

UROCZYSTOŚCI W PIAŚNICY

W niedzielę zakończyły się obchody XII Dni Piaśnickich organizowanych...
CENNE ZWYCIĘSTWO

CENNE ZWYCIĘSTWO

Wyjazdowa wygrana piłkarzy WKS Gryf Wejherowo z Chojniczanką II Chojnice...
BŁĘKITNY MARSZ

BŁĘKITNY MARSZ

Dla uczczenia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, ulicami miasta przeszła...
18
Czwartek
Kwiecień 2024
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WYRÓŻNIENIE DLA OGÓLNIAKA

2023-10-05 11:05:35

Inwestycja polegająca na przebudowie, nadbudowie i rozbudowie budynku Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI. Wręczenie nagrody odbyło się podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Ogólnopolski Otwarty Konkurs "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku" to inicjatywa promująca najlepsze modernizacje i budowy. Konkurs nagradza inwestorów, wykonawców i projektantów za konkretną realizację jako wspólne dzieło wszystkich trzech podmiotów. Jest to jeden z elementów, który wyróżnia ten konkurs na tle innych tego rodzaju wydarzeń, które zwykle są adresowane tylko do jednej z grup, np. do inwestorów lub projektantów.

27 września br., na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Uroczysta Gala Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród XXVII Edycji Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku". W finale konkursu znalazły się trzy inwestycje z terenu Wejherowa. Wyróżnienie konkursowe, w kategorii - "obiekty edukacji, szkolnictwa i nauki", otrzymała tylko jedna:  "Przebudowa, nadbudowa i rozbudowa budynku Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie", której inwestorem jest Powiat Wejherowski. Wykonawca - Concept-Bau Krzysztof Wroński Nawcz, projektant - Architekt Wojciech Pomierski Wejherowo.

W uroczystości wręczenia wyróżnienia udział wzięli: starosta Gabriela Lisius, dyrektor PZS nr 1 w Wejherowie Katarzyna Bojke, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa w Wejherowie Mirosław Lademan oraz autor projektu Wojciech Pomierski.

Pozostałe dwie inwestycje, które uzyskały tytuł finalisty to:

W kategorii "obiekty kultury" – "Kamienica Sztuki", której inwestorem jest Gmina Miasta Wejherowa oraz Wejherowskie Centrum Kultury. Wykonawca - WOJ-MAR Mariusz Gustowski Sopieszyno, projektant - Biuro Architektury i Urbanistyki AKCENT Dariusz Pobrucki Lębork.

W kategorii "obiekty zabytkowe" – "Rozbudowa i remont zabytkowego budynku Starostwa Powiatowego w Wejherowie", którego inwestorem jest Powiat Wejherowski. Wykonawca - WOJ-MAR Mariusz Gustowski Sopieszno, projektant - Mirosław Frąszczak Architektoniczna Pracownia Autorska Gdynia.

Ta druga inwestycja otrzymała nagrodę specjalną Związku Powiatów Polskich.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: modernizacjaroku.org.pl; Powiat WejherowskiPrzeczytaj również
Rozpoczynają się obchody XII Dni Piaśnickich, organizowanych corocznie przez Gminę Wejherowo. Głównym celem wydarzeń jest upamiętnienie ofiar niemieckiej zbrodni w lasach piaśnickich podczas...

2024-04-11 11:43:24

Nietypowo, bo w pierwszy dzień Wielkanocy nastąpi wiosenna zmiana czasu. W nocy z soboty na niedzielę przesuwamy zegarki o godzinę do przodu i przechodzimy z czasu zimowego na letni. Będziemy...

2024-03-29 13:16:50

Jeśli planujesz w Wielki Piątek załatwić jakieś sprawy w Starostwie Powiatowym, to w tym roku to się nie uda. W tym dniu urząd będzie nieczynny.

2024-03-27 08:28:57

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!