WOJSKO CZEKA

WOJSKO CZEKA

Trwa kwalifikacja wojskowa. Na terenie Powiatu Wejherowskiego dotyczy ona...
DOTACJE PRZYZNANE

DOTACJE PRZYZNANE

Wczoraj w ratuszu miejskim Prezydent Wejherowa podpisał z pierwszą grupą...
KRADZIEŻ KONIA

KRADZIEŻ KONIA

Okazuje się, że wszystko może paść łupem złodzieja. Ostatnio wejherowscy...
PROTESTY ROLNIKÓW

PROTESTY ROLNIKÓW

W dniach 20 – 21 lutego rusza kolejny ogólnopolski protest polskich...
DAR DLA SZPITALA

DAR DLA SZPITALA

Do Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie trafiło osiem łóżek, które będą...
23
Piątek
Luty 2024
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
123
imieniny:
Damiana, Romana, Romany
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

PRZYSZŁOŚĆ ENERGETYKI

2023-11-28 10:19:01

W miniona środę Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie podpisano umowę dotyczącą remontu pomieszczeń poddasza budynku szkoły, w których swoją siedzibę znajdzie Powiatowe Centrum Promocji Energetyki.

Umowę podpisali: Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, Dyrektor PZS nr 2 w Wejherowie Jacek Tomczak oraz wykonawca Mariusz Gustowski właściciel firmy Woj-Mar. Wyremontowane pomieszczenia poddasza zostaną zaadaptowane na potrzeby działalności Powiatowe Centrum Promocji Energetyki, co umożliwi szkole realizację różnorodnych przedsięwzięć związanych z promocją i propagowaniem energetyki, ze szczególnym uwzględnieniem branży odnawialnych źródeł energii oraz energetyki jądrowej, skierowanych zarówno do młodzieży szkolnej, jak i do lokalnej społeczności.

W Centrum będzie można m.in. organizować spotkania i prelekcje z ekspertami z branży energetyki, spotkania robocze środowisk biznesowych zainteresowanych współpracą branżą energetyczną, a także pokazy i demonstracje modeli działania symulatorów elektrowni słonecznych, wiatrowych i jądrowych. Będzie to także miejsce  służące propagowaniu postaw i zachowań proekologicznych, ekoenergetycznych oraz miejsce spotkań i prezentacji rozwiązań technologicznych z zakresu "czystej energii".

Rozpoczęcie remontu i adaptacji pomieszczeń na potrzeby Powiatowego Centrum energetyki Odnawialnej jest realizacją porozumienia podpisanego 4 września br. pomiędzy Powiatem Wejherowskim a spółkami energetycznymi ORLEN Neptun, Polskie Elektrownie Jądrowe, PGE Polska Grupa Energetyczna, Polskie Sieci Elektroenergetyczne oraz Baltic Power – pisaliśmy o tym TUTAJ.

Zgodnie z założeniami, Centrum ma stać się miejscem w którym prezentowane będą wszystkie źródła pozyskiwania czystej energii, począwszy od energetyki jądrowej, elektrowni wiatrowych na lądzie, fotowoltaiki, magazynach energii, pompach ciepła, na farmach offshore wind kończąc. Uczniowie szkoły będą mogli w przystępny sposób pozyskiwać wiedzę o kompleksowym procesie dostarczania energii do domów i firm, od chwili jej wytworzenia po magazynowanie i dystrybucję.

Powiatowe Centrum energetyki Odnawialnej powinno rozpocząć swoją działalność w połowie 2024 r.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: Powiat WejherowskiPrzeczytaj również
W ramach cyklu edukacyjnego przybliżającego i popularyzującego historię Wejherowa, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej zapraszana wykład o XIX-wiecznych wejherowskich wodociągach.

2024-02-04 14:53:22

Z cenną inicjatywą wystąpiła Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie. Chętnym zaoferowała uczestnictwo w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych. Oferta skierowana jest zarówno do uczniów...

2024-01-25 14:01:57

W Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie uroczyście otwarto wirtualną strzelnicę laserową, w której młodzież w ramach zajęć edukacji dla bezpieczeństwa, będzie mogła zapoznawać się z bronią...

2024-01-18 10:36:54

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!