KTO ZBUDUJE ELEKTROWNIE?

KTO ZBUDUJE ELEKTROWNIE?

Polskie Elektrownie Jądrowe wraz z Polskim Instytutem Ekonomicznym...
WARSZTATY PROZDROWOTNE

WARSZTATY PROZDROWOTNE

Najbliższy weekend upłynie pod znakiem wykładów, treningów i warsztatów...
UWAGA KIEROWCY

UWAGA KIEROWCY

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – Oddział w...
POLICYJNY AWANS

POLICYJNY AWANS

Dotychczasowa Komendant Powiatowa Policji w Wejherowie insp. Anna Kos...
RADNI ZDECYDOWALI

RADNI ZDECYDOWALI

We wtorek 9 lipca odbyła się IV zwyczajna sesja Rady Miasta Wejherowa. W...
12
Piątek
Lipiec 2024
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Brunona, Jana, Wery
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

JESTEŚMY W CZOŁÓWCE

2024-06-13 11:50:04

Oddział Kardiochirurgii Szpital Specjalistyczny im F. Ceynowy w Wejherowie awansował do grona dziesięciu najlepszych ośrodków kardiochirurgicznych w Polsce, pod względem ilości wykonywanych zabiegów.

W ogólnopolskim rankingu Krajowego Rejestru Operacji Kardiochirurgicznych, wejherowska placówka uplasowała się na 7. miejscu w kraju, na 39 oddziałów. To ogromne osiągnięcie, tym bardziej że wskaźnik śmiertelności szpitalnej w wejherowskim oddziale jest prawie trzykrotnie niższy od statystycznie przewidywanego.

W ubiegłym roku w Wejherowie wykonano najwięcej w kraju zabiegów wieńcowych metodą małoinwazyjną na bijącym sercu, popularnie nazywanych bypassami. Ośrodek jest również liderem w Polsce w zakresie przezskórnej implantacji zastawki aortalnej TAVI z dostępu podobojczykowego. Ponadto, zajmuje trzecie miejsce w kraju w wykonywaniu skomplikowanych operacji małoinwazyjnych zastawki mitralnej i trójdzielnej, z dużym naciskiem na metody naprawcze, które pozwalają uniknąć wszczepiania sztucznych protez.

Operacje zastawki aortalnej przeprowadzane są praktycznie w 100% z małych bocznych cięć, co znacznie przyspiesza proces gojenia i minimalizuje ryzyko powikłań pooperacyjnych.

Ten znaczący wzrost liczby przeprowadzanych zabiegów był możliwy dzięki otwarciu dwa lata temu Kaszubskiego Centrum Chorób Serca i Naczyń. Na Centrum, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt i aparaturę,  składają się dwa powiększone oddziały kardiochirurgii i kardiologii, a także nowoczesny Blok Operacyjny, co umożliwia przeprowadzanie skomplikowanych operacji na najwyższym poziomie. Dzięki nowoczesnemu podejściu do kardiochirurgii i nieustannemu dążeniu do doskonalenia technik operacyjnych, pacjenci mogą liczyć na szybki powrót do zdrowia.

opr. qrator

foto: Szpitale PomorskiePrzeczytaj również
Polskie Elektrownie Jądrowe wraz z Polskim Instytutem Ekonomicznym zainicjowały projekt badawczy, który ma sprawdzić zainteresowanie polskich firm udziałem w budowie pierwszej elektrowni...

2024-07-12 09:27:51

Dotychczasowa Komendant Powiatowa Policji w Wejherowie insp. Anna Kos otrzymała awans służbowy. Powierzono jej pełnienie obowiązków Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku ds....

2024-07-11 08:49:19

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – Oddział w Gdańsku, od 15 lipca (poniedziałek) wprowadzona zostanie tymczasowa organizację ruchu na węźle Bożepole Wielkie drogi...

2024-07-11 09:13:11

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!