GRYF GRA, TYTANI ODPOCZYWAJĄ

GRYF GRA, TYTANI ODPOCZYWAJĄ

Szczypiorniści mają wolne, ale za to piłkarze wybiegną na boisko. W...
RZEMIEŚLNICY WYRÓŻNIENI

RZEMIEŚLNICY WYRÓŻNIENI

Marszałek województwa pomorskiego i wojewoda pomorski wręczyli listy...
WYCHODZĄ DO LUDZI

WYCHODZĄ DO LUDZI

Jak zwykle na wiosnę, przesiadają się na rowery, quada oraz częściej będą...
WIELKANOCNE ZMIANY MZK

WIELKANOCNE ZMIANY MZK

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, Miejski Zakład...
FESTIWAL PIEŚNI O MORZU

FESTIWAL PIEŚNI O MORZU

Przed nami XXIV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu, który...
19
Piątek
Kwiecień 2019
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Alfa, Leonii, Tytusa
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

POMYŚLMY O HIV

2015-12-06 12:08:00

Pod takim hasłem w Domu Kultury w Rumi Janowie odbył się Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych dla szkół ponadgimnazjalnych. Impreza wpisywała się w ogólnopolską kampanię "HIVokryzja".

Na deskach Domu Kultury w Janowie wystąpiło 7 grup teatralnych z poruszającymi spektaklami dotykającymi problemu zachowań ryzykownych, zakażeń wirusem HIV, społecznego wykluczenia nosicieli wirusa HIV i osób chorych na AIDS. Impreza swym charakterem wpisywała się w ogólnopolską akcję pod hasłem "HIVokryzja", która ruszyła 1 grudnia w Światowym Dniu AIDS.

Przygotowane przez młodzież ponadgimnazjalną spektakle oceniało jury w składzie: Ewa Banasik - Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie, Małgorzata Klebba - Kierownik MOPS w Redzie, Zbigniew Zawadzki - Prezes Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej, Leszek Winczewski - Dyrektor Domu Kultury S.M. Janowo w Rumi. Po burzliwych naradach komisja konkursowa przyznała nagrody.

Pierwsze miejsce i nominację do udziału w etapie wojewódzkim Przeglądu Małych Form Teatralnych przyznano grupie "W rozproszeniu" z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi, za spektakl: "Teraz już ona otoczona murem".

Drugie miejsce przyznano grupie teatralnej "Rysa", z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie za spektakl: "Tolerancja", a trzecie miejsce zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rumi za spektakl: "Jeden dzień".

Najlepsze grupy teatralne otrzymały nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wejherowie i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Redzie

Podczas imprezy wszyscy uczestnicy i goście zapoznali się z kampanią medialną "HIVokryzja. Wyleczmy się!" Między innymi zaprezentowano film promujący akcję z udziałem Kasi Kleczak (osoby zarażonej wirusem HIV) i Rafała Mohra (aktora filmowego i teatralnego). Przeprowadzono także specjalną akcję koszulkową, podczas której młodzież, pedagodzy i organizatorzy mogli zadeklarować się jako osoby tolerancyjne wobec osób zakażonych wirusem HIV.

Organizatorami Przeglądu byli: Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Wejherowie wraz z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi i Domem Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Janowo w Rumi.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: facebook/PSSE-WejherowoPrzeczytaj również
Samorządowcy łączą siły i wspólnie wspierają wejherowski szpital. W poniedziałek, w sali konferencyjnej Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy, podpisano umowę na mocy której dofinansowano...

2019-04-17 19:44:55

Za nami czterodniowe obchody Dni Piaśnickich corocznie organizowanych przez Urząd Gminy Wejherowo. Oprócz oficjalnych obchodów, które odbyły się przy Pomniku Piaśnickim, przygotowano szereg...

2019-04-09 06:41:18

W niedzielę mogliśmy się natknąć na kwestujących wolontariuszy rozdających żółte żonkile, którzy szczególnie widoczni byli pod kościołami. Zbiórka pieniędzy odbywała się w ramach akcji Pola...

2019-04-07 22:42:35

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!