WRACAJĄ PIŁKARZE

WRACAJĄ PIŁKARZE

Za dwa tygodnie rusza runda wiosenna II ligi piłki nożnej. Piłkarze Gryfa...
AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

Dziś i jutro na drogach powiatu wejherowskiego przeprowadzana będzie...
NIEWYBUCH NA KORTACH

NIEWYBUCH NA KORTACH

Niecodzienna sytuacja na terenie wejherowskich kortów tenisowych przy ul....
POLICZONO BEZDOMNYCH

POLICZONO BEZDOMNYCH

W nocy z 13 na 14 lutego br., w całym kraju odbyła się akcja badanie...
DZIWNE ZDARZENIA NA RONDACH

DZIWNE ZDARZENIA NA RONDACH

Rondo, czyli skrzyżowanie o ruchu okrężnym, nie bez racji uważane jest za...
16
Sobota
Luty 2019
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Danuty, Daniela, Juliany
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

POMYŚLMY O HIV

2015-12-06 12:08:00

Pod takim hasłem w Domu Kultury w Rumi Janowie odbył się Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych dla szkół ponadgimnazjalnych. Impreza wpisywała się w ogólnopolską kampanię "HIVokryzja".

Na deskach Domu Kultury w Janowie wystąpiło 7 grup teatralnych z poruszającymi spektaklami dotykającymi problemu zachowań ryzykownych, zakażeń wirusem HIV, społecznego wykluczenia nosicieli wirusa HIV i osób chorych na AIDS. Impreza swym charakterem wpisywała się w ogólnopolską akcję pod hasłem "HIVokryzja", która ruszyła 1 grudnia w Światowym Dniu AIDS.

Przygotowane przez młodzież ponadgimnazjalną spektakle oceniało jury w składzie: Ewa Banasik - Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie, Małgorzata Klebba - Kierownik MOPS w Redzie, Zbigniew Zawadzki - Prezes Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej, Leszek Winczewski - Dyrektor Domu Kultury S.M. Janowo w Rumi. Po burzliwych naradach komisja konkursowa przyznała nagrody.

Pierwsze miejsce i nominację do udziału w etapie wojewódzkim Przeglądu Małych Form Teatralnych przyznano grupie "W rozproszeniu" z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi, za spektakl: "Teraz już ona otoczona murem".

Drugie miejsce przyznano grupie teatralnej "Rysa", z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie za spektakl: "Tolerancja", a trzecie miejsce zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rumi za spektakl: "Jeden dzień".

Najlepsze grupy teatralne otrzymały nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wejherowie i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Redzie

Podczas imprezy wszyscy uczestnicy i goście zapoznali się z kampanią medialną "HIVokryzja. Wyleczmy się!" Między innymi zaprezentowano film promujący akcję z udziałem Kasi Kleczak (osoby zarażonej wirusem HIV) i Rafała Mohra (aktora filmowego i teatralnego). Przeprowadzono także specjalną akcję koszulkową, podczas której młodzież, pedagodzy i organizatorzy mogli zadeklarować się jako osoby tolerancyjne wobec osób zakażonych wirusem HIV.

Organizatorami Przeglądu byli: Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Wejherowie wraz z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi i Domem Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Janowo w Rumi.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: facebook/PSSE-WejherowoPrzeczytaj również
W nocy z 13 na 14 lutego br., w całym kraju odbyła się akcja badanie liczby osób bezdomnych. Koordynacją działań zajmowali się wojewodowie, a brali w niej udział między innymi: funkcjonariusze...

2019-02-15 13:35:45

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej to dziarski pięćdziesięciolatek. W miniony piątek 8 lutego, odbyło się uroczyste podsumowanie roku obchodów 50-lecia działalności tej instytucji.

2019-02-11 11:30:19

Uroczysta sesja kończąca I kadencję Młodzieżowej Rady Powiatu Wejherowskiego, połączona z podsumowaniem dwuletniej działalności Rady odbyła się w miniony czwartek s Starostwie Powiatowym.

2019-02-10 11:21:03

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!