ZASŁUŻONA PRZEGRANA

ZASŁUŻONA PRZEGRANA

Piłkarze Resovii Rzeszów spuścili Gryfowi lanie. Wejherowianie przegrali na...
REMONT MOSTU

REMONT MOSTU

Korki objazdy i utrudnienia. Kierowcy w Wejherowie muszą przygotować się na...
NOWY ROZKŁAD SKM

NOWY ROZKŁAD SKM

Spółka PKP Szybka Kolej Miejska w Trómieście przygotowała już nowy rozkład...
POTYCZKA Z RESOVIĄ

POTYCZKA Z RESOVIĄ

Już w sobotę piłkarze WKS Gryf Wejherowo rozegrają na własnym boisku...
POTAŃCÓWKA

POTAŃCÓWKA

Zabawa rozpoczęła się po południu i trwała aż do późnego wieczoralowała...
19
Poniedziałek
Sierpień 2019
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Emilii, Julinana, Konstancji
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

POMYŚLMY O HIV

2015-12-06 12:08:00

Pod takim hasłem w Domu Kultury w Rumi Janowie odbył się Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych dla szkół ponadgimnazjalnych. Impreza wpisywała się w ogólnopolską kampanię "HIVokryzja".

Na deskach Domu Kultury w Janowie wystąpiło 7 grup teatralnych z poruszającymi spektaklami dotykającymi problemu zachowań ryzykownych, zakażeń wirusem HIV, społecznego wykluczenia nosicieli wirusa HIV i osób chorych na AIDS. Impreza swym charakterem wpisywała się w ogólnopolską akcję pod hasłem "HIVokryzja", która ruszyła 1 grudnia w Światowym Dniu AIDS.

Przygotowane przez młodzież ponadgimnazjalną spektakle oceniało jury w składzie: Ewa Banasik - Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie, Małgorzata Klebba - Kierownik MOPS w Redzie, Zbigniew Zawadzki - Prezes Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej, Leszek Winczewski - Dyrektor Domu Kultury S.M. Janowo w Rumi. Po burzliwych naradach komisja konkursowa przyznała nagrody.

Pierwsze miejsce i nominację do udziału w etapie wojewódzkim Przeglądu Małych Form Teatralnych przyznano grupie "W rozproszeniu" z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi, za spektakl: "Teraz już ona otoczona murem".

Drugie miejsce przyznano grupie teatralnej "Rysa", z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie za spektakl: "Tolerancja", a trzecie miejsce zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rumi za spektakl: "Jeden dzień".

Najlepsze grupy teatralne otrzymały nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wejherowie i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Redzie

Podczas imprezy wszyscy uczestnicy i goście zapoznali się z kampanią medialną "HIVokryzja. Wyleczmy się!" Między innymi zaprezentowano film promujący akcję z udziałem Kasi Kleczak (osoby zarażonej wirusem HIV) i Rafała Mohra (aktora filmowego i teatralnego). Przeprowadzono także specjalną akcję koszulkową, podczas której młodzież, pedagodzy i organizatorzy mogli zadeklarować się jako osoby tolerancyjne wobec osób zakażonych wirusem HIV.

Organizatorami Przeglądu byli: Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Wejherowie wraz z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi i Domem Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Janowo w Rumi.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: facebook/PSSE-WejherowoPrzeczytaj również
W połowie września odbędzie się druga edycja Motocyklowego Rajdu Piaśnickiego. Zainteresowani już mogą zgłaszać chęć uczestnictwa. Rejestracja trwa do 1 września. Po sukcesie frekwencyjnym...

2019-08-12 19:18:43

W ramach corocznych praktyk studenckich, w Wejherowie przebywała grupa ukraińskich studentek z Iwano-Frankiwska. Dziewczęta studiujących filologię polską na tamtejszym uniwersytecie. Wizyta...

2019-08-10 21:40:12

Szczególnie uroczysty charakter miały w tym roku obchody Święta Policji. Zbiegły się one ze stuleciem powołania do życia Policji Państwowej. Powiatowe obchody tego święta miały miejsce w...

2019-07-31 12:24:21

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!