DRZEWKA BOŻONARODZENIOWE

DRZEWKA BOŻONARODZENIOWE

Za Kika dni w Lasach Państwowych rusza tradycyjna sprzedaż choinek –...
KASZUBSKIE ARCHIWUM

KASZUBSKIE ARCHIWUM

Projekt Kaszubski Spichlerz Pamięci dobiega końca. To p ionierskie...
PRZYJEŻDŻA MAMMOBUS

PRZYJEŻDŻA MAMMOBUS

Ostatnia tegoroczna tura bezpłatnych badań mammograficznych na terenie...
POLICYJNY POŚCIG

POLICYJNY POŚCIG

Niezatrzymanie siędo kontroli drogowej było początkiem nieszczęść...
PRAWKO ZOSTAJE W DOMU

PRAWKO ZOSTAJE W DOMU

Już od 5 grudnia poruszając się samochodem nie będziemy musieli wozić ze...
3
Czwartek
Grudzień 2020
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Hilarego, Franciszki, Ksawery
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

POMORSKI KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

2015-12-22 23:22:01

Jak co roku w okresie okołoświątecznym Powiatowy Zespół Placówek Oświatowych w Wejherowie podsumował konkurs plastyczno-literacki "Gwiazdka Tuż… Tuż…"

Była to już XXII edycja tego popularnego wśród dzieci i młodzieży konkursu. Dzięki gościnności Dyrektora Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie Tomasza Fopke, po raz kolejny uroczystość wręczania nagród odbyła się w pięknych wnętrzach Pałacu Przebendowskich.

Uroczystości poprowadziła Wicedyrektor PZPOW w Wejherowie Mariola Błaszczuk. Przebieg gali uświetnili swoimi występami młodzi ludzie, uczestnicy koła "Studio Wokalu" - wychowankowie PZPOW w Wejherowie, którzy kształcą swoje umiejętności pod okiem Weroniki Korthals-Tartas.

Nagrody i dyplomy wręczali: Etatowy Członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego Wojciech Rybakowski oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego Jacek Thiel.

Pomorski konkurs plastyczno-literacki "Gwiazdka Tuż… Tuż…" jest wyjątkowy nie tylko ze względu na swoją tematykę, ale również dlatego, że cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży. Z roku na rok przybywa uczestników. Jury w składzie: Tomasz Fopke, Magdalena Szlas, Henryk Połchowski, Bartosz Czernawski, Cecylia Ratajczak, Anna Lewalska, Piotr Litwin oraz Aleksandra Tempska, miało twardy orzech do zgryzienia. Do organizatorów wpłynęło około 1.500 prac. Większość z nich została przygotowana przez dzieci i młodzież z terenu powiatu wejherowskiego. Nie brakowało także prac nadesłanych z terenów powiatów ościennych a nawet z Trójmiasta.

Jury zdecydowało się nagrodzić i wyróżnić łącznie 200 uczestników. Pełna lista nagrodzonych w załączeniu.

qrator

źródło i foto: PZPOWPrzeczytaj również
Ostatnia tegoroczna tura bezpłatnych badań mammograficznych na terenie powiatu wejherowskiego dla kobiet w wieku 50 – 69 lat w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi...

2020-12-01 11:47:07

Za Kika dni w Lasach Państwowych rusza tradycyjna sprzedaż choinek – tradycyjnej ozdoby świątecznej w naszych domach. Dystrybucją drzewek zajmować się będzie także Nadleśnictwo Wejherowo.

2020-12-02 11:15:06

Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza do wzięcia udział w konkursie na zbudowanie szopki bożonarodzeniowej. Konkurs przeznaczony jest dla rodzin, grup znajomych, sąsiadów lub indywidualnych osób...

2020-11-26 11:27:41

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!