KASZUBSKIE SŁOWO ROKU

KASZUBSKIE SŁOWO ROKU

Tylko do 31 stycznia można oddać swój głos w plebiscycie na Kaszubskie...
NARKOTYKI W DOKUMENTACH

NARKOTYKI W DOKUMENTACH

Niecodzienna sytuacja. W znalezionych dokumentach jakie uczciwy znalazca...
DOWÓZ NA SZCZEPIENIE

DOWÓZ NA SZCZEPIENIE

W Wejherowie jest możliwe zamówienie bezpłatnego transportu dla seniorów...
ZŁAPALI PODEJRZANEGO

ZŁAPALI PODEJRZANEGO

Po niecałych dwóch miesiącach intensywnych działań śledczych, kryminalni z...
REDA I RUMIA

REDA I RUMIA

Dwie największe i najkosztowniejsze drogowe inwestycje powiatowe roku 2020...
26
Wtorek
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Lutosława, Normy, Pauliny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PILOTAŻ MAPY BEZPIECZEŃSTWA

2016-07-01 10:47:33

W dniach 1 - 31 lipca 2016 roku, na terenie województwa pomorskiego zostanie przeprowadzony pilotaż wprowadzania do użytkowania: "Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce".

Województwo pomorskie jako jedno z trzech w Polsce zostało wytypowane do pilotażu. "Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce" to nowoczesne narzędzie za pomocą którego lokalna społeczność będzie mogła przekazać policjantom informacje o potencjalnych zagrożeniach i niebezpieczeństwach.

Mapa będzie funkcjonować dwojako. Po pierwsze, jako internetowe narzędzie, które przedstawia dane statystyczne dotyczące wybranych kategorii przestępstw, wykroczeń oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Z drugiej, jako narzędzie za pomocą którego każdy mieszkaniec będzie mógł wskazać istotne z jego punktu widzenia zagrożenia.

Zaznaczając miejsce na mapie, użytkownik będzie miał możliwość zgłoszenia zagrożenia i wybrania kategorii zdarzenia, a rolą Policji będzie weryfikacja otrzymanej w ten sposób informacji. Każde zaznaczone przez użytkownika "zagrożenie" będzie posiadało na początku status "NOWE", w momencie podjęcia przez Policję działań w stosunku do tego miejsca, jego status zostanie zmieniony na "WERYFIKACJA", a po przeprowadzeniu wszelkich możliwych czynności, „zagrożenie” otrzyma status "POTWIERDZONE" lub "NIEPOTWIERDZONE". Zgłaszane przez mieszkańców zagrożenia nie będą uznawane jako zgłoszenia procesowe.

Mapa dostępna jest tutaj: https://pomorska.policja.gov.pl/mapa_zagrozen.php

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa opiera się o informacje skatalogowane w trzech obszarach:

  • informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych,
  • informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp. oraz w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu,
  • informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Informacje prezentowane na mapach będą uwzględniały zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Policja prosi o rozważne korzystanie z tego internetowego narzędzia, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

qratorPrzeczytaj również
Od nowego roku, dzięki pieniądzom z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, w powiecie wejherowskim uruchomiono kilkadziesiąt nowych połączeń autobusowych oraz zorganizowano dodatkowe kursy na...

2021-01-19 12:01:07

Dwie największe i najkosztowniejsze drogowe inwestycje powiatowe roku 2020 doczekały się swojego podsumowania, które swoją obecnością zaszczycił wicewojewoda Michał Bąkowski.

2021-01-23 13:24:43

W związku z panującą pandemią koronawirusa, MSWiA i MON podjęły decyzję o wprowadzeniu nowych zasad przeprowadzania kwalifikacji wojskowej i w dwóch terminach.

2021-01-14 11:28:41

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!