OSZUKIWAŁ NA BLIKA

OSZUKIWAŁ NA BLIKA

Obcokrajowiec oszukujący metodą na Blika został zatrzymany przez...
PETYCJA MIESZKAŃCÓW

PETYCJA MIESZKAŃCÓW

Akcja społeczna pod nazwą Zryw na Śmiechowie, zatacza coraz szersze kręgi....
PROTEST POD SĄDEM

PROTEST POD SĄDEM

Wczoraj przed jednym z budynków Sądu Rejonowego w Wejherowie miał miejsce...
NOWY PARTNER KPSW

NOWY PARTNER KPSW

Kaszubsko-Pomorska Szkołą Wyższa uatrakcyjnia ofertę edukacyjną i pozyskuje...
NOWE POŁĄCZENIA PKS

NOWE POŁĄCZENIA PKS

Od nowego roku, dzięki pieniądzom z Funduszu Rozwoju Przewozów...
22
Piątek
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Dominiki, Mateusza, Wincentego
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PIŁKARZE U STAROSTY

2017-03-13 17:21:07

Miła uroczystość odbyła się w miniony piątek w Starostwie Powiatowym. Na podpisanie umowy wsparcia finansowego dla WKS Gryf Wejherowo, oprócz zarządu klubu stawiła się cała drużyna piłkarska.

Piłka nożna jest najpopularniejszą grą zespołową, a drużyną która od lat z powodzeniem uczestniczyć w klubowych rozgrywkach na szczeblu ogólnopolskim jest WKS Gryf Wejherowo. Nic dziwnego, że Starostwo Powiatowe w ramach własnych możliwości wspiera finansowo klub.

- Gryf Wejherowo to największy klub sportowy w naszym powiecie. To są nasi lokalni ambasadorzy którzy promują i miasto Wejherowo i powiat wejherowski poprzez swoje działania sportowe – powiedziała starosta Gabriela Lisius. - Co roku staramy się na miarę naszych możliwości uzupełniać środki finansowe Gryfa. Wiadomo, że potrzeby są ogromne, a nasze możliwości są ograniczone ale tyle na ile mamy możemy, wspieramy. W tym roku jest to kwota 40 tys. zł na działania promocyjne.

Gryf Wejherowo to klub który otrzymuje najwyższą kwotowo dotację ze Starostwa Powiatowego. Wsparcie finansowe przekazuje także miasto Wejherowo. Co roku Starostwo Powiatowe stara się także wspierać klub w utrzymaniu murawy, wykorzystując do tego celu fundusze z ochrony środowiska. Jeśli w tym roku pojawią się nowe środki, z pewnością klub będzie mógł liczyć na kolejne wsparcie.

Przed podpisaniem umowy zarząd klubu wraz z zawodnikami przygotował miłą niespodziankę dla starosty. Oprócz pięknego bukietu kwiatów Gabriela Lisius otrzymała koszulkę klubową z własnym nazwiskiem, podpisaną przez wszystkich piłkarzy, specjalną VIP-owską wejściówkę na stadion oraz piłkę z autografami piłkarzy.

- Zawsze możemy liczyć na nasze samorządy powiedział prezes Gryfu Piotr Waga. - Jak dotąd pani Starosta zawsze przekazuje środki na utrzymanie zespołu, a my jesteśmy zobowiązani promować powiat i cały region wejherowski.

Pytany o plany zarządu na najbliższą przyszłość, podkreślał potrzebę cięcia kosztów i rozsądnego wydawania każdej złotówki. Utrzymanie klubu na szczeblu II ligi na dobrym sportowo poziomie wraz z zapewnieniem wyjazdów na mecze praktycznie na terenie całego kraju, sporo kosztuje.

- Naszym zadaniem jest utrzymanie się i nie możemy zawieść nikogo. Będziemy więcej inwestować w młodzież. Musimy ciąć koszty i po prostu nie stać nas na zatrudnianie zawodników spoza regionu wejherowskiego – dodał prezes.

Po części oficjalnej była chwila na luźną wymianę zdań na temat rozpoczętej kilka dni wcześniej wiosennej rundy spotkań II ligi oraz wykonanie wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Od nowego roku, dzięki pieniądzom z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, w powiecie wejherowskim uruchomiono kilkadziesiąt nowych połączeń autobusowych oraz zorganizowano dodatkowe kursy na...

2021-01-19 12:01:07

W związku z panującą pandemią koronawirusa, MSWiA i MON podjęły decyzję o wprowadzeniu nowych zasad przeprowadzania kwalifikacji wojskowej i w dwóch terminach.

2021-01-14 11:28:41

Pięciu kandydatów może stanąć w szranki w przedterminowych wyborach Wójta Gminy Wejherowo. We wtorek 12 stycznia br. Komisarz Wyborczy w Słupsku przekazał informację o komitetach wyborczych które...

2021-01-12 20:42:06

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!