31
Agnieszki, Jarosława, Nory

ZAWODY POŻARNICZE

2017-09-30 17:49:40

Na stadionie MOSiR-u w Rumi odbyły się X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Startowało 6 drużyn kobiecych i 15 męskich. Zawody były okazją do integracji środowiska strażaków-ochotników oraz  sprawdzenia swoich umiejętności w rywalizacji z koleżankami i kolegami.

Zawody rozegrano 23 września. Organizatorzy przygotowali dwie konkurencje sportowe: sztafeta pożarnicza 7 x 50 metrów oraz pożarnicze ćwiczenia bojowe. Po zsumowaniu wyników obu konkurencji wśród kobiet triumfowała ekipa OSP KDP z Opalina, a wśród mężczyzn zwyciężyli druhowie z OSP w Nadolu.

• 15. OSP Linia.

Dodatkowo podczas zawodów rozegrane zostały także dwie konkurencje nie brane pod uwagę w klasyfikacji generalnej: ćwiczenie musztry oraz drużynowe przeciąganie liny. W ćwiczeniu musztry udział wzięło 20 drużyn, z czego bezbłędnie zaprezentowali się druhowie z Orla, Nadola, Strzepcza i Redy

Konkurencję przeciągania liny rozegrano w dwóch kategoriach, męskich i kobiecych drużyn pożarniczych. W kategorii mężczyzn zwyciężyła reprezentacja jednostki OSP ze Strzepcza, a w kategorii kobiet reprezentacja jednostki OSP z Kostkowa.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy poszczególnych konkurencji – puchary. Zespoły które zajęły pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji generalnej otrzymały nagrody pieniężne, które mogą zostać przeznaczone na zakup sprzętu pożarniczego dla swoich jednostek.