WEJHER CUP

WEJHER CUP

Wejherowska Akademia Piłki Nożnej Błękitni przygotowała cykl piłkarskich...
GRYF LITERACKI 2017

GRYF LITERACKI 2017

W ciągu ostatniego roku na rynku wydawniczym ukazał się wiele książek...
FORCECON 2017 - FOTO

FORCECON 2017 - FOTO

Odegranie marszu imperialnego i wspólny przemarsz spod pomnika Jakuba...
ZMAGANIA JĘZYKOWE

ZMAGANIA JĘZYKOWE

Poznaliśmy mistrzów kaszubskiego czytania. W wejherowskim muzeum spotkali...
MŁODZI LEKKOATLECI

MŁODZI LEKKOATLECI

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie, odbyły się XVI...
18
Poniedziałek
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Bogusława, Gracjana, Laury
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

KONFERENCJA PRZEDSIĘBIORCÓW

2017-11-14 11:00:09

Kilkudziesięciu przedsiębiorców, przedstawiciele organizacji przedsiębiorców i pracodawców oraz samorządowcy uczestniczyli wczoraj w konferencji Konwentu Samorządowców, który inaugurował Powiatowy Tydzień Przedsiębiorczości Powiatu Wejherowskiego.

Spotkanie, które odbyło się w poniedziałek 13 listopada br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wejherowie, swoim charakterem wpisywało się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Konferencja miała na celu bezpośrednie przedstawienie lokalnym przedsiębiorcom oferty terenów inwestycyjnych będących w dyspozycji samorządów z terenu naszego powiatu, a także przybliżenie narzędzi i instrumentów rynku pracy wspierających prowadzenie biznesu ze szczególnym uwzględnieniem procedur zatrudniania pracowników z zagranicy.

- Tydzień Przedsiębiorczości jest skierowany przede wszystkim do młodzieży gimnazjalnej z terenu naszego powiatu, dla których zaplanowaliśmy szereg różnych wydarzeń - powiedział starosta Gabriela Lisius witając wszystkich przybyłych. – Dla przedsiębiorców zaplanowaliśmy dzisiejsze spotkanie, podczas którego ważne dla prowadzenia biznesu informacje przedstawią Powiatowy Urząd Pracy, Straż Graniczna oraz Wydział Rozwoju i Funduszy Europejskich Starostwa Powiatowego. Przygotowaliśmy także prezentacje wybranych gmina z terenu naszego powiatu w zakresie prowadzonych przez nich działań promujących lokalną przedsiębiorczość oraz terenów inwestycyjnych jakie są oferowane przedsiębiorcom.

Zebrani obejrzeli multimedialne prezentacje gminy Szemud oraz miast Rumia i Reda, które przedstawiały działania podejmowane przez lokalne samorządy, mające na celu wsparcie lokalnego biznesu oraz zaprezentowały ofertę inwestycyjną w zakresie już przygotowanych do sprzedaży działek i nieruchomości, a także terenów które planowane są do udostępnienia dla potencjalnych inwestorów w najbliższych latach.

Praktyczne informacje dla przedsiębiorców z zakresu instrumentów rynku pracy przeznaczonych dla firm przedstawił Powiatowy Urząd Pracy. Osobny blok tematyczny poświęcony był także zmianom w przepisach dotyczących zatrudniania cudzoziemców – kwestii która w ostatnim czasie bardzo naszych przedsiębiorców interesuje. Formalno prawne aspekty zatrudniania pracowników z zagranicy omówili przedstawiciele Straży Granicznej z Władysławowa.

Ofertę dostępnych dla przedsiębiorców funduszy europejskich wraz z omówieniem planowanych na rok 2018 konkursów dla przedsiębiorców, przedstawił Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: Starostwo PowiatowePrzeczytaj również
Poznaliśmy mistrzów kaszubskiego czytania. W wejherowskim muzeum spotkali się mieszkańcy 11 kaszubskich powiatów w finale konkursu Méster Bëlnégò Czëtaniô.

2017-12-17 14:48:19

W auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie odbyło się podsumowanie i uroczyste wręczenie nagród w Pomorskim Konkursie Plastyczno-Fotograficzno- Filmowym "Uzależnienia XXI wieku".

2017-12-01 11:27:29

W poniedziałek oficjalnie oddano do użytkowania połączenie drogowe Gowino – Gościcino, które stanowi ostatni element tzw. "Obwodnicy Wejherowa" wiodącej od Sopieszyna przez Ustarbowo, Gowino,...

2017-11-28 12:26:43

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!