NIEDZIELNY HANDEL – POLEMIKA

NIEDZIELNY HANDEL – POLEMIKA

Uchwalony zakaz handlu w wielkopowierzchniowych spożywczych marketach w...
KONKURS LITERACKI

KONKURS LITERACKI

Zbliża się XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Gniewińskie...
ŚWIĘTOWALI RZEMIEŚLNICY

ŚWIĘTOWALI RZEMIEŚLNICY

Wejherowscy rzemieślnicy uroczyście obchodzili swoje święto, przypadające w...
WEJHEROWSKA WSPÓLNOTA POKOLEŃ

WEJHEROWSKA WSPÓLNOTA POKOLEŃ

Chcą budować pokoleniowy pomost między mieszkańcami oraz promować postawy...
SIATKARSKA LICEALIADA

SIATKARSKA LICEALIADA

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie, odbyła się...
21
Środa
Marzec 2018
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

KONFERENCJA PRZEDSIĘBIORCÓW

2017-11-14 11:00:09

Kilkudziesięciu przedsiębiorców, przedstawiciele organizacji przedsiębiorców i pracodawców oraz samorządowcy uczestniczyli wczoraj w konferencji Konwentu Samorządowców, który inaugurował Powiatowy Tydzień Przedsiębiorczości Powiatu Wejherowskiego.

Spotkanie, które odbyło się w poniedziałek 13 listopada br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wejherowie, swoim charakterem wpisywało się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Konferencja miała na celu bezpośrednie przedstawienie lokalnym przedsiębiorcom oferty terenów inwestycyjnych będących w dyspozycji samorządów z terenu naszego powiatu, a także przybliżenie narzędzi i instrumentów rynku pracy wspierających prowadzenie biznesu ze szczególnym uwzględnieniem procedur zatrudniania pracowników z zagranicy.

- Tydzień Przedsiębiorczości jest skierowany przede wszystkim do młodzieży gimnazjalnej z terenu naszego powiatu, dla których zaplanowaliśmy szereg różnych wydarzeń - powiedział starosta Gabriela Lisius witając wszystkich przybyłych. – Dla przedsiębiorców zaplanowaliśmy dzisiejsze spotkanie, podczas którego ważne dla prowadzenia biznesu informacje przedstawią Powiatowy Urząd Pracy, Straż Graniczna oraz Wydział Rozwoju i Funduszy Europejskich Starostwa Powiatowego. Przygotowaliśmy także prezentacje wybranych gmina z terenu naszego powiatu w zakresie prowadzonych przez nich działań promujących lokalną przedsiębiorczość oraz terenów inwestycyjnych jakie są oferowane przedsiębiorcom.

Zebrani obejrzeli multimedialne prezentacje gminy Szemud oraz miast Rumia i Reda, które przedstawiały działania podejmowane przez lokalne samorządy, mające na celu wsparcie lokalnego biznesu oraz zaprezentowały ofertę inwestycyjną w zakresie już przygotowanych do sprzedaży działek i nieruchomości, a także terenów które planowane są do udostępnienia dla potencjalnych inwestorów w najbliższych latach.

Praktyczne informacje dla przedsiębiorców z zakresu instrumentów rynku pracy przeznaczonych dla firm przedstawił Powiatowy Urząd Pracy. Osobny blok tematyczny poświęcony był także zmianom w przepisach dotyczących zatrudniania cudzoziemców – kwestii która w ostatnim czasie bardzo naszych przedsiębiorców interesuje. Formalno prawne aspekty zatrudniania pracowników z zagranicy omówili przedstawiciele Straży Granicznej z Władysławowa.

Ofertę dostępnych dla przedsiębiorców funduszy europejskich wraz z omówieniem planowanych na rok 2018 konkursów dla przedsiębiorców, przedstawił Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: Starostwo PowiatowePrzeczytaj również
Powiat wejherowski jest jednym z powiatów ziemski Pomorza w którym notuje się duży napływ migrantów zarobkowych ze wschodu, głównie z Ukrainy. Lokalni przedsiębiorcy są bardzo zainteresowani...

2018-03-15 09:25:54

Powiat Wejherowski, jako drugi w województwie, uruchomił własne Centrum Zarządzania Kryzysowego. Oficjalne otwarcie siedziby odbyło się 14 marca br. Jednostka mieści się w budynku Komendy...

2018-03-18 15:29:22

Prowadzisz firmę, jesteś przedsiębiorcą i myślisz o zatrudnieniu obcokrajowca? Jeśli chcesz się dowiedzieć jak to zrobić oraz jakie formalności trzeba wypełnić, przyjdź na spotkanie informacyjne...

2018-03-06 10:45:42

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!