KOD ZAPRASZA

KOD ZAPRASZA

Komitet Obrony Demokracji, w ramach cyklicznych spotkań z politykami,...
WODA POD KONTROLĄ

WODA POD KONTROLĄ

Wybierając miejsca wypoczynku nad woda na terenie powiatu wejherowskiego,...
WYSTAWA JUBILEUSZOWA

WYSTAWA JUBILEUSZOWA

Wejherowskiemu Muzeum stuknęła pięćdziesiątka. Z tej okazji przygotowana...
WARSZTATY PODRÓŻNICZE

WARSZTATY PODRÓŻNICZE

Uczestnicy warsztatów podróżniczych w Porcie Rumia Centrum Handlowym...
KTO ZGUBIŁ SKUTER?

KTO ZGUBIŁ SKUTER?

Zdarza się, że gubimy drobne monety czy inne drobiazgi które wypadają nam z...
19
Czwartek
Lipiec 2018
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Alfreny, Rufina, Wincentego
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

KONFERENCJA PRZEDSIĘBIORCÓW

2017-11-14 11:00:09

Kilkudziesięciu przedsiębiorców, przedstawiciele organizacji przedsiębiorców i pracodawców oraz samorządowcy uczestniczyli wczoraj w konferencji Konwentu Samorządowców, który inaugurował Powiatowy Tydzień Przedsiębiorczości Powiatu Wejherowskiego.

Spotkanie, które odbyło się w poniedziałek 13 listopada br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wejherowie, swoim charakterem wpisywało się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Konferencja miała na celu bezpośrednie przedstawienie lokalnym przedsiębiorcom oferty terenów inwestycyjnych będących w dyspozycji samorządów z terenu naszego powiatu, a także przybliżenie narzędzi i instrumentów rynku pracy wspierających prowadzenie biznesu ze szczególnym uwzględnieniem procedur zatrudniania pracowników z zagranicy.

- Tydzień Przedsiębiorczości jest skierowany przede wszystkim do młodzieży gimnazjalnej z terenu naszego powiatu, dla których zaplanowaliśmy szereg różnych wydarzeń - powiedział starosta Gabriela Lisius witając wszystkich przybyłych. – Dla przedsiębiorców zaplanowaliśmy dzisiejsze spotkanie, podczas którego ważne dla prowadzenia biznesu informacje przedstawią Powiatowy Urząd Pracy, Straż Graniczna oraz Wydział Rozwoju i Funduszy Europejskich Starostwa Powiatowego. Przygotowaliśmy także prezentacje wybranych gmina z terenu naszego powiatu w zakresie prowadzonych przez nich działań promujących lokalną przedsiębiorczość oraz terenów inwestycyjnych jakie są oferowane przedsiębiorcom.

Zebrani obejrzeli multimedialne prezentacje gminy Szemud oraz miast Rumia i Reda, które przedstawiały działania podejmowane przez lokalne samorządy, mające na celu wsparcie lokalnego biznesu oraz zaprezentowały ofertę inwestycyjną w zakresie już przygotowanych do sprzedaży działek i nieruchomości, a także terenów które planowane są do udostępnienia dla potencjalnych inwestorów w najbliższych latach.

Praktyczne informacje dla przedsiębiorców z zakresu instrumentów rynku pracy przeznaczonych dla firm przedstawił Powiatowy Urząd Pracy. Osobny blok tematyczny poświęcony był także zmianom w przepisach dotyczących zatrudniania cudzoziemców – kwestii która w ostatnim czasie bardzo naszych przedsiębiorców interesuje. Formalno prawne aspekty zatrudniania pracowników z zagranicy omówili przedstawiciele Straży Granicznej z Władysławowa.

Ofertę dostępnych dla przedsiębiorców funduszy europejskich wraz z omówieniem planowanych na rok 2018 konkursów dla przedsiębiorców, przedstawił Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: Starostwo PowiatowePrzeczytaj również
Jubileuszowy Światowy Zjazd Kaszubów, który przypadał w 100-lecie odzyskania niepodległości, był okazją do wielu rozmów o wolności oraz roli jaką odgrywają Kaszubi w nowożytnej historii Polski....

2018-07-10 11:42:44

Realizując główne wytyczne kampanii "Dla Lasu, Dla Ludzi" Nadleśnictwo Wejherowo z końcem czerwca oddało do użytkowania kolejne miejsca do wypoczynku i rekreacji na terenach leśnych w okolicy...

2018-07-08 18:40:12

O tym, jakie korzyści wypływają dla przedsiębiorców w wyniku wejścia w życie Ustawy o wspieraniu nowych inwestycji, która wchodzi w życie 30 czerwca br. Temat, na spotkaniu w Starostwie...

2018-06-28 18:48:59

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!