OUTSIDER POKONAŁ GRYF

OUTSIDER POKONAŁ GRYF

Zaskakująca i przykra porażka. Gryf Wejherowo na własnym boisku przegrał z...
NIELEGALNE SKŁADOWISKO ODPADÓW

NIELEGALNE SKŁADOWISKO ODPADÓW

Śmieci to biznes, który może być dochodowy, o ile ktoś potrafi w...
ZWYCIĘSKA SERIA TRWA

ZWYCIĘSKA SERIA TRWA

Po zaciętej walce KS Tytani Wejherowo odnieśli kolejne, cenne zwycięstwo...
POJADĄ NA FINAŁ

POJADĄ NA FINAŁ

Wejherowskie licealistki zwyciężyły w Półfinale Wojewódzkiej Licealiady w...
IGRZYSKA BADMINTONOWE

IGRZYSKA BADMINTONOWE

W hali sportowej w Szemudzie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży...
15
Poniedziałek
Październik 2018
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Jadwigi, Leonarda, Teresy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

KONFERENCJA PRZEDSIĘBIORCÓW

2017-11-14 11:00:09

Kilkudziesięciu przedsiębiorców, przedstawiciele organizacji przedsiębiorców i pracodawców oraz samorządowcy uczestniczyli wczoraj w konferencji Konwentu Samorządowców, który inaugurował Powiatowy Tydzień Przedsiębiorczości Powiatu Wejherowskiego.

Spotkanie, które odbyło się w poniedziałek 13 listopada br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wejherowie, swoim charakterem wpisywało się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Konferencja miała na celu bezpośrednie przedstawienie lokalnym przedsiębiorcom oferty terenów inwestycyjnych będących w dyspozycji samorządów z terenu naszego powiatu, a także przybliżenie narzędzi i instrumentów rynku pracy wspierających prowadzenie biznesu ze szczególnym uwzględnieniem procedur zatrudniania pracowników z zagranicy.

- Tydzień Przedsiębiorczości jest skierowany przede wszystkim do młodzieży gimnazjalnej z terenu naszego powiatu, dla których zaplanowaliśmy szereg różnych wydarzeń - powiedział starosta Gabriela Lisius witając wszystkich przybyłych. – Dla przedsiębiorców zaplanowaliśmy dzisiejsze spotkanie, podczas którego ważne dla prowadzenia biznesu informacje przedstawią Powiatowy Urząd Pracy, Straż Graniczna oraz Wydział Rozwoju i Funduszy Europejskich Starostwa Powiatowego. Przygotowaliśmy także prezentacje wybranych gmina z terenu naszego powiatu w zakresie prowadzonych przez nich działań promujących lokalną przedsiębiorczość oraz terenów inwestycyjnych jakie są oferowane przedsiębiorcom.

Zebrani obejrzeli multimedialne prezentacje gminy Szemud oraz miast Rumia i Reda, które przedstawiały działania podejmowane przez lokalne samorządy, mające na celu wsparcie lokalnego biznesu oraz zaprezentowały ofertę inwestycyjną w zakresie już przygotowanych do sprzedaży działek i nieruchomości, a także terenów które planowane są do udostępnienia dla potencjalnych inwestorów w najbliższych latach.

Praktyczne informacje dla przedsiębiorców z zakresu instrumentów rynku pracy przeznaczonych dla firm przedstawił Powiatowy Urząd Pracy. Osobny blok tematyczny poświęcony był także zmianom w przepisach dotyczących zatrudniania cudzoziemców – kwestii która w ostatnim czasie bardzo naszych przedsiębiorców interesuje. Formalno prawne aspekty zatrudniania pracowników z zagranicy omówili przedstawiciele Straży Granicznej z Władysławowa.

Ofertę dostępnych dla przedsiębiorców funduszy europejskich wraz z omówieniem planowanych na rok 2018 konkursów dla przedsiębiorców, przedstawił Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: Starostwo PowiatowePrzeczytaj również
Raz na cztery lata redakcja Magazynu Pomorskiego wręcza statuetki laureatom plebiscytu Orzeł Samorządu, w którym honoruje się najbardziej aktywnych i przedsiębiorczych pomorskich samorządowców....

2018-10-09 10:55:38

W roku stulecia odzyskania niepodległości obchody upamiętniające osoby zamordowane w Lesie Piaśnickim miały szczególnie uroczystą oprawę. Pomimo niesprzyjającej pogody, do kaplicy Sanktuarium...

2018-10-08 22:44:00

Mija dwadzieścia lat od utworzenia jednostek samorządowych jakimi są powiaty. 11 października 1998 roku, po dwudziestoczteroletniej przerwie, podczas wyborów samorządowych społeczeństwo dokonało...

2018-10-13 17:31:31

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!