ZAWODY SIŁACZY

ZAWODY SIŁACZY

Zdobyciem tytułu Wicemistrzów Europy w Parach zakończyła udział w zawodach...
WOJSKOWE ŚWIĘTO

WOJSKOWE ŚWIĘTO

Święto Wojska Polskiego miało swoje obchody centralne w Warszawie ale...
ŚMIERĆ MOTOCYKLISTY

ŚMIERĆ MOTOCYKLISTY

Kolejny raz alkohol i brawura zebrały śmiertelne żniwo. Tragiczny wypadek w...
KONCERT PLENEROWY

KONCERT PLENEROWY

Bogactwo muzyki ludowej jest przeogromne. To niewyczerpana skarbnica...
RAJD PIAŚNICKI

RAJD PIAŚNICKI

Po raz pierwszy w Wejherowie zorganizowany zostanie Motocyklowy Rajd...
17
Piątek
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Anity, Elizy, Mirona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

POWIAT WEJHEROWSKI LAUREATEM

2018-01-16 09:27:09

Sukces Wejherowskiego Powiatu. W ogólnopolskim rankingu Związku Powiatów Polskich, znalazł się w pierwszej dziesiątce. Ranking jako jedyny ocenia całokształt działań samorządu, we wszystkich ważnych dla lokalnej społeczności obszarach.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to współzawodnictwo jedyne w swoim rodzaju. Ranking jest bowiem aktualizowany na bieżąco przez niezależnych ekspertów w trybie on-line i trwa na okrągło - przez cały rok, przez co docenia szczególnie te samorządy, które pracując systematycznie, rozwijają i usprawniają równocześnie wszystkie obszary ważne dla jakości życia i obsługi mieszkańców.

Powiat Wejherowski został sklasyfikowany na 9 miejscu wśród powiatów o liczbie ludności przekraczającej 120 tys. mieszkańców. Zajmując miejsce w pierwszej dziesiątce, zyskał honorowy tytuł laureata.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Punktuje i ocenia wszelkie inicjatywy takie jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańców; rozwój społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego; inicjatywy na rzecz edukacji, kultury i sportu; działania na rzecz społecznej gospodarki rynkowej; rozwiązania ekoenergetyczne i proekologiczne; działania promujące lokalną kulturę i tradycję oraz współprace z krajowymi i zagranicznymi organizacjami i samorządami.

Sukces Powiatu Wejherowskiego jest efektem konsekwentnej realizacji strategii w ciągu kilku ostatnich lat. Podejmując działania na rzecz rozwoju szkolnictwa zawodowego, dbając o remonty i budowy dróg i chodników, usprawniając pracę starostwa oraz podejmując szereg inicjatyw wspierających regionalna kulturę, a także wspierających integrację lokalnych społeczności poprzez imprezy kulturalne, artystyczne, sportowe i rekreacyjne, konsekwentnie poprawiał jakość życia mieszkańców powiatu.

W 2014 roku Powiat Wejherowski zajmował 26 lokatę w rankingu. W roku 2015 był na pozycji 19, w roku 2016 na 12, a rok 2017 zakończył wśród laureatów na pozycji 9.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Afrykański Pomór Świń to wyjątkowo groźna, nieuleczalna, wysoce zakaźna i zaraźliwa, wirusowa choroba świń domowych oraz dzikich. Na szczęście choroba ta jest nieszkodliwa dla ludzi. C horują na...

2018-08-06 21:56:51

Długo wyczekiwana inwestycja wreszcie dojdzie do skutku. Powiatowy Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Wejherowie przejdzie gruntowną rewitalizację i remont. Starostwo Powiatowe...

2018-08-03 12:27:15

Radni sejmiku wojewódzkiego podjęli decyzję o dofinansowaniu Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie naszego województwa. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu gaśniczego....

2018-08-01 10:49:27

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!