DZIELNICOWY – TWÓJ CZŁOWIEK

DZIELNICOWY – TWÓJ CZŁOWIEK

Rozpoczęła się kolejna edycja plebiscytu na najbardziej popularnego...
"MAMA I JA"

"MAMA I JA"

Mieszkanka Wejherowa Karolina Kass wraz z córką Lenką ma szanse zwyciężyć w...
KASZUBSKIE HISTORIE

KASZUBSKIE HISTORIE

Bez języka i literatury kaszubskiej nie byłoby Kaszubów. Jest ona...
Z KART HISTORII

Z KART HISTORII

Przypadającą w tym roku 375. rocznicę powstania Wejherowa radni uczczą w...
SPRAWCA W ARESZCIE

SPRAWCA W ARESZCIE

Stracił panowanie nad pojazdem i potrącił troje pieszych. Policjanci...
27
Niedziela
Maj 2018
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

GRAND PRIX DLA KOSTKOWA

2018-01-23 22:00:50

W rozegranym w Centrum Kultury, Sportu, Turystyce i Bibliotece w Gniewinie XIX Powiatowym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich nagrodę główną GRAND PRIX zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich z Kostkowa.

Po raz XIX-ty rozegrano zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Wejherowie, za pośrednictwem Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego i przy współudziale Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteki w Gniewinie, Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich.

W zmaganiach uczestniczyło 5 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu wejherowskiego:

 • KGW Głazica (gmina Szemud) – przewodnicząca Mirosława Formella,
 • KGW Kaczkowo (gmina Łęczyce) – przewodnicząca Janina Składanowska,
 • KGW Kostkowo (gmina Gniewino) – przewodnicząca Dorota Grzywacz,
 • KGW Luzino – przewodnicząca Maria Wittstock,
 • KGW Sasino (gmina Choczewo) – przewodnicząca Genowefa Kramek.

Po przywitaniu uczestników konkursu i licznych gości przez starostę Gabrielę Lisius i wójta Gminy Gniewino Zbigniewa Walczaka, przystąpiono do konkursowych zmagań. Panie z KGW rywalizowały w 5 tematycznie określonych konkurencjach:  

 • dekoracje wielkanocne – "Pisanki"
 • edukacyjna –"Nasi bracia mniejsi"
 • moda – "Deszczowa kreacja"
 • wokalna – "Warto było" lub "Mega babki to my"
 • taneczna – układ dowolny

Występy Kół oceniało jury w składzie: Jacek Thiel – przewodniczący oraz Barbara Ditrich, Grażyna Starba i Piotr Syrocki – członkowie. I tak jurorzy uznali, że w poszczególnych kategoriach zwyciężyły:

 • KGW Sasino – "Pisanki"
 • KGW Głazica – "Nasi bracia mniejsi"
 • KGW Luzino – "Deszczowa kreacja"
 • KGW Kostkowo – "Warto było" lub "Mega babki to my"
 • KGW Kaczkowo – taniec dowolny

Jednocześnie uznano, że zdobywcą nagrody głównej "GRAND PRIX" XIX Powiatowego Turnieju KGW jest Koło Gpspodyń Wiejskich z Kostkowa. Tym samym panie z KGW w Kostkowie reprezentować będą powiat wejherowski na Turnieju Wojewódzkim, który ma odbyć się 7 kwietnia br. w Żukowie.

Za zwycięstwa w poszczególnych kategoriach Koła otrzymały dyplomy, upominki i nagrody finansowe w wysokości po 800 zł, a za zdobycie "GRAND PRIX" KGW Kostkowo zostało dodatkowo uhonorowane pucharem oraz nagrodą finansową w wysokości 1.500 zł.

Nagrody zwycięzcom wręczyli Gabriela Lisius, starosta powiatu wejherowskiego i Ryszard Czarnecki, przewodniczący rady powiatu wejherowskiego. Gratulacje wraz z dyplomami i upominkami złożyli swoim Kołom także wójtowie poszczególnych uczestniczących w turnieju gmin.

Dodatkową, gorąco przyjętą przez liczną publiczność atrakcją turnieju były artystyczne występy studentów Poleskiego Oddziału Państwowego Uniwersytetu Rolniczego w Sankt Petersburgu, a także pokaz przygotowywania i kosztowanie przygotowanych przez nich pielmieni, tradycyjnych ruskich pierożków.

Na zakończenie Waldemar Szczypior, dyrektor CKSTiB w Gniewinie wręczył prof. Anatolijowi Kibiszowi z Uniwersytetu w Sankt Petersburgu podziękowanie dla Oddziału w Polesku za wieloletnią współpracę i uświetnienie XIX Powiatowego Turnieju KGW.

Całość imprezy prowadzili Hanna Rocławska, kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Wejherowie i Tomasz Fopke, Dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej.

Mirody

Fot. K. Kropidłowska, M. OdynieckiPrzeczytaj również
W siedzibie Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie odbyło się podsumowanie już XXIII edycji konkursu "Szukamy Własnych Korzeni”. W tym roku jury przyznało aż 32 nagrody.

2018-05-23 11:06:12

Na scenie Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej "Janowo", młodzi, utalentowani aktorzy rywalizowali w rejonowych eliminacjach XXXIV Turnieju Teatralnego "Niebieskie Tarcze". Na starcie stanęło...

2018-05-17 22:22:44

W Szkole Podstawowej nr 6 w Rumi odbył się finał Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczestniczyły w nim dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zwycięscy pojadą na...

2018-05-02 18:57:18

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!