DZIELNICOWY – TWÓJ CZŁOWIEK

DZIELNICOWY – TWÓJ CZŁOWIEK

Rozpoczęła się kolejna edycja plebiscytu na najbardziej popularnego...
"MAMA I JA"

"MAMA I JA"

Mieszkanka Wejherowa Karolina Kass wraz z córką Lenką ma szanse zwyciężyć w...
KASZUBSKIE HISTORIE

KASZUBSKIE HISTORIE

Bez języka i literatury kaszubskiej nie byłoby Kaszubów. Jest ona...
Z KART HISTORII

Z KART HISTORII

Przypadającą w tym roku 375. rocznicę powstania Wejherowa radni uczczą w...
SPRAWCA W ARESZCIE

SPRAWCA W ARESZCIE

Stracił panowanie nad pojazdem i potrącił troje pieszych. Policjanci...
27
Niedziela
Maj 2018
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WSPARCIE W BIZNESIE

2018-01-25 13:00:01

W siedzibie Starostwa Powiatowego wręczono decyzje o wsparciu finansowym na założenie firmy dla 38 przedsiębiorców z terenu powiatu wejherowskiego. Osoby zostały wyłonione w II turze unijnego programu wspierania mikroprzedsiębiorczości.

Powiat Wejherowski realizuje projekt "Wsparcie przedsiębiorczości na Kaszubach", w ramach którego osoby bezrobotne uzyskują wsparcie finansowe i merytoryczne na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Projekt adresowany jest do osób pozostających bez pracy (z wyłączeniem osób przed ukończeniem 30 roku życia) należących do co najmniej jednej z grup:

  • osoby w wieku 50 lat i więcej,
  • kobiety,
  • osoby z niepełnosprawnościami,
  • osoby długotrwale bezrobotne,
  • osoby o niskich kwalifikacjach.

W kolejnej turze projektu z terenu powiatu wejherowskiego zakwalifikowanych zostało 38 osób, które w dniu 24 stycznia w siedzibie Starostwa Powiatowego odebrały decyzje o dofinansowaniu. Złożone przez nich biznesplany zostały pozytywnie zweryfikowane, co pozwoliło im uzyskać wsparcie oferowane w ramach programu "Wsparcie przedsiębiorczości na Kaszubach". Założone przez nich mikrofirmy w pierwszym okresie działalności otrzymają konkretne wsparcie finansowe i szkoleniowe aby w sposób trwały i efektywny mogły działać na konkurencyjnym rynku. Otrzymane wsparcie stanowią:

  • bezpłatne szkolenia - "ABC przedsiębiorczości" oraz dodatkowe szkolenia wynikających z diagnozy potrzeb prowadzonych przez doradcę zawodowego, w formie Indywidualnego Planu Działania przygotowanego dla każdego uczestnika,
  • do 19.350 zł jednorazowej dotacji inwestycyjnej,
  • do 1.850 zł comiesięcznego wsparcia pomostowego przez pierwsze 6 miesięcy prowadzenia firmy.

Projekt  "Wsparcie przedsiębiorczości na Kaszubach" realizowany jest w partnerstwie przez Powiat Wejherowski we współpracy z Powiatem Puckim i Powiatem Kartuskim oraz Spółdzielnią Socjalną "Pasja". Efektem projektu ma być utworzenie łącznie 270 nowych mikroprzedsiębiorstw na terenie trzech powiatów uczestniczących w inicjatywnie, z czego połowa (135) ma powstać terenie powiatu wejherowskiego.

Projekt realizowany jest w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020 (środki finansowe w większości pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego). Obsługą programu dla osób pochodzących z terenu powiatu wejherowskiego zajmuje się Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Starostwie Powiatowym w Wejherowie.

Kolejny nabór do programu planowany jest w lutym 2018 r.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
W siedzibie Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie odbyło się podsumowanie już XXIII edycji konkursu "Szukamy Własnych Korzeni”. W tym roku jury przyznało aż 32 nagrody.

2018-05-23 11:06:12

Na scenie Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej "Janowo", młodzi, utalentowani aktorzy rywalizowali w rejonowych eliminacjach XXXIV Turnieju Teatralnego "Niebieskie Tarcze". Na starcie stanęło...

2018-05-17 22:22:44

W Szkole Podstawowej nr 6 w Rumi odbył się finał Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczestniczyły w nim dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zwycięscy pojadą na...

2018-05-02 18:57:18

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!