NIE UNIKNĄ KONSEKWENCJI

NIE UNIKNĄ KONSEKWENCJI

Trójka nieletnich za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed...
UROCZYSTE OTWARCIE

UROCZYSTE OTWARCIE

Oficjalnie oddano II etap Węzła Zryw. Po dwóch latach mieszkańcy mogą...
PZS W REDZIE PRYMUSEM

PZS W REDZIE PRYMUSEM

Technikum w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie zostało laureatem...
CHCEMY ROZWIJAĆ BIZNES

CHCEMY ROZWIJAĆ BIZNES

Gdyńska Wyższa Szkołą Administracji i Biznesu pomoże w opracowaniu...
DEWASTACJA GRUNTU

DEWASTACJA GRUNTU

Czy na terenie warsztatu samochodowego doszło do celowego zatrucia gleby...
19
Poniedziałek
Luty 2018
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234
imieniny:
Bettiny, Konrada, Mirosława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PIENIĄDZE DLA AKTYWNYCH

2018-02-02 12:38:00

Powiatowy Urząd Pracy posiada pieniądze na przeciwdziałanie bezrobociu i wspieranie przedsiębiorczości. Mogą z nich skorzystać przedsiębiorcy na doposażenie lub wyposażenie stanowiska pracy dla bezrobotnego oraz osoby bezrobotne chcące podjąć działalność gospodarczą. Urząd Pracy zachęca także pracowników i pracodawców do skorzystania ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne.

W ramach ogłoszonego przez PUP naboru będzie można sfinansować utworzenie łącznie 60 nowych miejsc pracy dla osób bezrobotnych. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o wsparcie na pojedyncze stanowisko pracy w wysokości do 20.000 zł. Preferowane będą wnioski pracodawców, którzy zatrudnią osoby bezrobotne powyżej 30 roku życia, dla których ustalono II profil pomocy, spełniające dodatkowo jeden z warunków: posiadają niskie kwalifikacje zawodowe; posiadają orzeczenia o niepełnosprawności; długotrwale pozostają bezrobotnymi.

Wnioski należy składać w terminie od 12 do 21 lutego 2018 roku w sekretariacie Urzędu osobiście lub drogą pocztową.

Nabór wniosków o przyznanie dofinansowania na podjęcie działalności gospodarczej dotyczy osób bezrobotnych, które w ramach programu mogą ubiegać się o wsparcie w wysokości do 19.000 zł. na założenie własnej firmy. W ramach naboru preferowane będą wnioski składane przez: osoby bezrobotne powyżej 50 roku życia; osoby bezrobotne do 30 roku życia; osoby długotrwale bezrobotne lub bezrobotne osoby niepełnosprawne.

Spośród wszystkich złożonych wniosków wybranych zostanie 100 najlepszych, których pomysłodawcy otrzymają dofinansowanie.

Wnioski należy składać na obowiązujących formularzach, w sekretariacie Urzędu osobiście lub przesłać za pośrednictwem poczty w terminie od 12 do 21 lutego 2018 roku.

Pracownicy i pracodawcy mogą także skorzystać z pieniędzy z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne, które obejmuje między innymi:

  • kursy i studia podyplomowe realizowane z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą,
  • egzaminy umożliwiające uzyskanie dokumentów potwierdzających nabycie umiejętności, kwalifikacji lub uprawnień zawodowych,
  • badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia kształcenia lub pracy zawodowej po ukończonym kształceniu,
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z podjętym kształceniem.

Urząd może przyznać środki z KFS na sfinansowanie kosztów, o których mowa wyżej w wysokości 100% w przypadku pracodawcy, który należy do grupy mikroprzedsiębiorstw (nie więcej jednak niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika) lub 80% w przypadku pozostałych pracodawców (nie więcej jednak niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika).

Szczegółowe informacje na temat zakresu dofinansowania oraz formularze wniosków dostępne są w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wejherowie.

qratorPrzeczytaj również
Gdyńska Wyższa Szkołą Administracji i Biznesu pomoże w opracowaniu strategii rozwoju przedsiębiorczości w powiecie wejherowskim. Porozumienie w tej sprawie pomiędzy uczelnią, a Starostwem...

2018-02-17 16:06:25

Jeszcze w tym miesiącu na terenie powiatu wejherowskiego odbędzie się Kwalifikacja Wojskowa zarządzona przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Gdyni. Młodzi mężczyźni (rocznik 1999) mają obowiązek...

2018-02-04 20:30:45

W siedzibie Starostwa Powiatowego wręczono decyzje o wsparciu finansowym na założenie firmy dla 38 przedsiębiorców z terenu powiatu wejherowskiego. Osoby zostały wyłonione w II turze unijnego...

2018-01-25 13:00:01

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!