DZIELNICOWY – TWÓJ CZŁOWIEK

DZIELNICOWY – TWÓJ CZŁOWIEK

Rozpoczęła się kolejna edycja plebiscytu na najbardziej popularnego...
"MAMA I JA"

"MAMA I JA"

Mieszkanka Wejherowa Karolina Kass wraz z córką Lenką ma szanse zwyciężyć w...
KASZUBSKIE HISTORIE

KASZUBSKIE HISTORIE

Bez języka i literatury kaszubskiej nie byłoby Kaszubów. Jest ona...
Z KART HISTORII

Z KART HISTORII

Przypadającą w tym roku 375. rocznicę powstania Wejherowa radni uczczą w...
SPRAWCA W ARESZCIE

SPRAWCA W ARESZCIE

Stracił panowanie nad pojazdem i potrącił troje pieszych. Policjanci...
27
Niedziela
Maj 2018
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PIENIĄDZE DLA AKTYWNYCH

2018-02-02 12:38:00

Powiatowy Urząd Pracy posiada pieniądze na przeciwdziałanie bezrobociu i wspieranie przedsiębiorczości. Mogą z nich skorzystać przedsiębiorcy na doposażenie lub wyposażenie stanowiska pracy dla bezrobotnego oraz osoby bezrobotne chcące podjąć działalność gospodarczą. Urząd Pracy zachęca także pracowników i pracodawców do skorzystania ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne.

W ramach ogłoszonego przez PUP naboru będzie można sfinansować utworzenie łącznie 60 nowych miejsc pracy dla osób bezrobotnych. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o wsparcie na pojedyncze stanowisko pracy w wysokości do 20.000 zł. Preferowane będą wnioski pracodawców, którzy zatrudnią osoby bezrobotne powyżej 30 roku życia, dla których ustalono II profil pomocy, spełniające dodatkowo jeden z warunków: posiadają niskie kwalifikacje zawodowe; posiadają orzeczenia o niepełnosprawności; długotrwale pozostają bezrobotnymi.

Wnioski należy składać w terminie od 12 do 21 lutego 2018 roku w sekretariacie Urzędu osobiście lub drogą pocztową.

Nabór wniosków o przyznanie dofinansowania na podjęcie działalności gospodarczej dotyczy osób bezrobotnych, które w ramach programu mogą ubiegać się o wsparcie w wysokości do 19.000 zł. na założenie własnej firmy. W ramach naboru preferowane będą wnioski składane przez: osoby bezrobotne powyżej 50 roku życia; osoby bezrobotne do 30 roku życia; osoby długotrwale bezrobotne lub bezrobotne osoby niepełnosprawne.

Spośród wszystkich złożonych wniosków wybranych zostanie 100 najlepszych, których pomysłodawcy otrzymają dofinansowanie.

Wnioski należy składać na obowiązujących formularzach, w sekretariacie Urzędu osobiście lub przesłać za pośrednictwem poczty w terminie od 12 do 21 lutego 2018 roku.

Pracownicy i pracodawcy mogą także skorzystać z pieniędzy z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne, które obejmuje między innymi:

  • kursy i studia podyplomowe realizowane z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą,
  • egzaminy umożliwiające uzyskanie dokumentów potwierdzających nabycie umiejętności, kwalifikacji lub uprawnień zawodowych,
  • badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia kształcenia lub pracy zawodowej po ukończonym kształceniu,
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z podjętym kształceniem.

Urząd może przyznać środki z KFS na sfinansowanie kosztów, o których mowa wyżej w wysokości 100% w przypadku pracodawcy, który należy do grupy mikroprzedsiębiorstw (nie więcej jednak niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika) lub 80% w przypadku pozostałych pracodawców (nie więcej jednak niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika).

Szczegółowe informacje na temat zakresu dofinansowania oraz formularze wniosków dostępne są w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wejherowie.

qratorPrzeczytaj również
W siedzibie Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie odbyło się podsumowanie już XXIII edycji konkursu "Szukamy Własnych Korzeni”. W tym roku jury przyznało aż 32 nagrody.

2018-05-23 11:06:12

Na scenie Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej "Janowo", młodzi, utalentowani aktorzy rywalizowali w rejonowych eliminacjach XXXIV Turnieju Teatralnego "Niebieskie Tarcze". Na starcie stanęło...

2018-05-17 22:22:44

W Szkole Podstawowej nr 6 w Rumi odbył się finał Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczestniczyły w nim dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zwycięscy pojadą na...

2018-05-02 18:57:18

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!