ZAWODY SIŁACZY

ZAWODY SIŁACZY

Zdobyciem tytułu Wicemistrzów Europy w Parach zakończyła udział w zawodach...
WOJSKOWE ŚWIĘTO

WOJSKOWE ŚWIĘTO

Święto Wojska Polskiego miało swoje obchody centralne w Warszawie ale...
ŚMIERĆ MOTOCYKLISTY

ŚMIERĆ MOTOCYKLISTY

Kolejny raz alkohol i brawura zebrały śmiertelne żniwo. Tragiczny wypadek w...
KONCERT PLENEROWY

KONCERT PLENEROWY

Bogactwo muzyki ludowej jest przeogromne. To niewyczerpana skarbnica...
RAJD PIAŚNICKI

RAJD PIAŚNICKI

Po raz pierwszy w Wejherowie zorganizowany zostanie Motocyklowy Rajd...
17
Piątek
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Anity, Elizy, Mirona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PIENIĄDZE DLA AKTYWNYCH

2018-02-02 12:38:00

Powiatowy Urząd Pracy posiada pieniądze na przeciwdziałanie bezrobociu i wspieranie przedsiębiorczości. Mogą z nich skorzystać przedsiębiorcy na doposażenie lub wyposażenie stanowiska pracy dla bezrobotnego oraz osoby bezrobotne chcące podjąć działalność gospodarczą. Urząd Pracy zachęca także pracowników i pracodawców do skorzystania ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne.

W ramach ogłoszonego przez PUP naboru będzie można sfinansować utworzenie łącznie 60 nowych miejsc pracy dla osób bezrobotnych. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o wsparcie na pojedyncze stanowisko pracy w wysokości do 20.000 zł. Preferowane będą wnioski pracodawców, którzy zatrudnią osoby bezrobotne powyżej 30 roku życia, dla których ustalono II profil pomocy, spełniające dodatkowo jeden z warunków: posiadają niskie kwalifikacje zawodowe; posiadają orzeczenia o niepełnosprawności; długotrwale pozostają bezrobotnymi.

Wnioski należy składać w terminie od 12 do 21 lutego 2018 roku w sekretariacie Urzędu osobiście lub drogą pocztową.

Nabór wniosków o przyznanie dofinansowania na podjęcie działalności gospodarczej dotyczy osób bezrobotnych, które w ramach programu mogą ubiegać się o wsparcie w wysokości do 19.000 zł. na założenie własnej firmy. W ramach naboru preferowane będą wnioski składane przez: osoby bezrobotne powyżej 50 roku życia; osoby bezrobotne do 30 roku życia; osoby długotrwale bezrobotne lub bezrobotne osoby niepełnosprawne.

Spośród wszystkich złożonych wniosków wybranych zostanie 100 najlepszych, których pomysłodawcy otrzymają dofinansowanie.

Wnioski należy składać na obowiązujących formularzach, w sekretariacie Urzędu osobiście lub przesłać za pośrednictwem poczty w terminie od 12 do 21 lutego 2018 roku.

Pracownicy i pracodawcy mogą także skorzystać z pieniędzy z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne, które obejmuje między innymi:

  • kursy i studia podyplomowe realizowane z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą,
  • egzaminy umożliwiające uzyskanie dokumentów potwierdzających nabycie umiejętności, kwalifikacji lub uprawnień zawodowych,
  • badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia kształcenia lub pracy zawodowej po ukończonym kształceniu,
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z podjętym kształceniem.

Urząd może przyznać środki z KFS na sfinansowanie kosztów, o których mowa wyżej w wysokości 100% w przypadku pracodawcy, który należy do grupy mikroprzedsiębiorstw (nie więcej jednak niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika) lub 80% w przypadku pozostałych pracodawców (nie więcej jednak niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika).

Szczegółowe informacje na temat zakresu dofinansowania oraz formularze wniosków dostępne są w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wejherowie.

qratorPrzeczytaj również
Afrykański Pomór Świń to wyjątkowo groźna, nieuleczalna, wysoce zakaźna i zaraźliwa, wirusowa choroba świń domowych oraz dzikich. Na szczęście choroba ta jest nieszkodliwa dla ludzi. C horują na...

2018-08-06 21:56:51

Długo wyczekiwana inwestycja wreszcie dojdzie do skutku. Powiatowy Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Wejherowie przejdzie gruntowną rewitalizację i remont. Starostwo Powiatowe...

2018-08-03 12:27:15

Radni sejmiku wojewódzkiego podjęli decyzję o dofinansowaniu Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie naszego województwa. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu gaśniczego....

2018-08-01 10:49:27

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!