WAKACYJNE ROZKŁADY JAZDY

WAKACYJNE ROZKŁADY JAZDY

Sobota to pierwszy dzień wakacji. Tego dnia zacznie obowiązywać letni...
OPOWIEŚCI JACKA CYGANA

OPOWIEŚCI JACKA CYGANA

Gdyby nie on, polska muzyka nie byłaby taka sama. Jego piosenki od lat...
ZŁODZIEJASZEK W RĘKACH POLICJI

ZŁODZIEJASZEK W RĘKACH POLICJI

Dużym tupetem lub dużą bezmyślnością wykazał się 24-latek który kradzionym...
KRADLI KWIATY Z PARKU

KRADLI KWIATY Z PARKU

Aleja różana w wejherowskim parku cieszy oczy mieszkańców i turystów....
POGODA SIĘ POPSUJE

POGODA SIĘ POPSUJE

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega przed pogorszeniem...
23
Sobota
Czerwiec 2018
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Albina, Wandy, Zenona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

CHCEMY ROZWIJAĆ BIZNES

2018-02-17 16:06:25

Gdyńska Wyższa Szkołą Administracji i Biznesu pomoże w opracowaniu strategii rozwoju przedsiębiorczości w powiecie wejherowskim. Porozumienie w tej sprawie pomiędzy uczelnią, a Starostwem Powiatowym i Powiatową Radą Przedsiębiorczości zostało podpisane w miniony czwartek. Jego efekty poznamy już we wrześniu.

Władze powiatu mają świadomość, że wzrost dobrobytu i jakości życia mieszkańców nie będzie możliwy bez rozwoju przedsiębiorczości. To lokalny biznes, poprzez swoje inwestycje, tworzy nowe miejsca pracy, daje zatrudnienie i płaci podatki zasilające lokalne budżety. Warunki sprzyjające prowadzeniu i zakładaniu firm zachęcają także młodych ludzi do brania przyszłości we własne ręce. Jednocześnie, to władze samorządowe są odpowiedzialne za tworzenie przyjaznego dla przedsiębiorczości klimatu oraz likwidację barier administracyjnych utrudniających prowadzenie i rozwój biznesu.

Wychodząc naprzeciw potrzebom środowisk przedsiębiorców i pracodawców Powiat Wejherowski, przy wsparciu Powiatowej Rady Przedsiębiorczości podpisał porozumienie partnerskie z Wyższą Szkołą Administracji i Biznesu w Gdyni, w sprawie identyfikacji stosowanej polityki wspierania przedsiębiorczości w powiecie oraz wyznaczenia strategicznych kierunków rozwoju przedsiębiorczości.

W ramach współpracy zostaną przygotowane dwa dokumenty: "Ocena realizowanej polityki wspierania przedsiębiorczości w powiecie wejherowskim" oraz "Strategia rozwoju przedsiębiorczości w powiecie wejherowskim w latach 2018 – 2027". Oba dokumenty powinny zostać przygotowane we wrześniu tego roku.

Badania diagnostyczne i koncepcyjne oraz analizy przeprowadzać będzie specjalnie delegowana grupa pracowników naukowych WSAiB z Gdyni, która na szeroką skalę będzie także spotykać się z lokalnymi firmami oraz organizacjami przedsiębiorców i pracodawców. Wszystko po to aby przygotować opracowania, które dla władz samorządowych będą praktycznymi wskazówkami do podejmowania konkretnych działań.

Podczas spotkania przedstawicieli uczelni z władzami Starostwa oraz członkami Powiatowej Rady Przedsiębiorczości omawiano sposób wzajemnej współpracy, wymiany informacji oraz przedstawiono oczekiwania każdej ze stron, co do treści jakie będą zawierać przygotowane opracowania. Wszyscy byli zgodni, że jakość przygotowanej strategii będzie wprost zależała od stopnia zaangażowania się w prace nad nią także lokalnych przedsiębiorców oraz samorządów – nie tylko powiatowego ale także gminnych i miejskich, z terenu powiatu wejherowskiego.

Porozumienie o Współpracy Partnerskiej uroczyście podpisali: starosta Gabriela Lisius, rektor WSAiB Tomasz Białas oraz przewodniczący Powiatowej Rady Przedsiębiorczości Leszek Glaza.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Każdy przedsiębiorca z terenu powiatu wejherowskiego może pomóc w opracowaniu strategii Rozwoju Przedsiębiorczości Powiatu. Wystarczy wypełnić i przesłać kwestionariusz ankiety. Jej wyniki...

2018-06-18 11:42:36

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Starostwo Powiatowe w Wejherowie zapraszają przedsiębiorców na spotkanie pn. Strefa w każdej Gminie, na którym przedstawione zostaną możliwości...

2018-06-19 19:42:58

Na sesji absolutoryjnej w dniu 8 czerwca Rada Powiatu głosowała nad przyjęciem sprawozdania Zarządu Powiatu z realizacji budżetu oraz strategii rozwoju powiatu w roku 2017. Po wysłuchaniu...

2018-06-13 10:59:55

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!