NIEDZIELNY HANDEL – POLEMIKA

NIEDZIELNY HANDEL – POLEMIKA

Uchwalony zakaz handlu w wielkopowierzchniowych spożywczych marketach w...
KONKURS LITERACKI

KONKURS LITERACKI

Zbliża się XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Gniewińskie...
ŚWIĘTOWALI RZEMIEŚLNICY

ŚWIĘTOWALI RZEMIEŚLNICY

Wejherowscy rzemieślnicy uroczyście obchodzili swoje święto, przypadające w...
WEJHEROWSKA WSPÓLNOTA POKOLEŃ

WEJHEROWSKA WSPÓLNOTA POKOLEŃ

Chcą budować pokoleniowy pomost między mieszkańcami oraz promować postawy...
SIATKARSKA LICEALIADA

SIATKARSKA LICEALIADA

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie, odbyła się...
21
Środa
Marzec 2018
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

CHCEMY ROZWIJAĆ BIZNES

2018-02-17 16:06:25

Gdyńska Wyższa Szkołą Administracji i Biznesu pomoże w opracowaniu strategii rozwoju przedsiębiorczości w powiecie wejherowskim. Porozumienie w tej sprawie pomiędzy uczelnią, a Starostwem Powiatowym i Powiatową Radą Przedsiębiorczości zostało podpisane w miniony czwartek. Jego efekty poznamy już we wrześniu.

Władze powiatu mają świadomość, że wzrost dobrobytu i jakości życia mieszkańców nie będzie możliwy bez rozwoju przedsiębiorczości. To lokalny biznes, poprzez swoje inwestycje, tworzy nowe miejsca pracy, daje zatrudnienie i płaci podatki zasilające lokalne budżety. Warunki sprzyjające prowadzeniu i zakładaniu firm zachęcają także młodych ludzi do brania przyszłości we własne ręce. Jednocześnie, to władze samorządowe są odpowiedzialne za tworzenie przyjaznego dla przedsiębiorczości klimatu oraz likwidację barier administracyjnych utrudniających prowadzenie i rozwój biznesu.

Wychodząc naprzeciw potrzebom środowisk przedsiębiorców i pracodawców Powiat Wejherowski, przy wsparciu Powiatowej Rady Przedsiębiorczości podpisał porozumienie partnerskie z Wyższą Szkołą Administracji i Biznesu w Gdyni, w sprawie identyfikacji stosowanej polityki wspierania przedsiębiorczości w powiecie oraz wyznaczenia strategicznych kierunków rozwoju przedsiębiorczości.

W ramach współpracy zostaną przygotowane dwa dokumenty: "Ocena realizowanej polityki wspierania przedsiębiorczości w powiecie wejherowskim" oraz "Strategia rozwoju przedsiębiorczości w powiecie wejherowskim w latach 2018 – 2027". Oba dokumenty powinny zostać przygotowane we wrześniu tego roku.

Badania diagnostyczne i koncepcyjne oraz analizy przeprowadzać będzie specjalnie delegowana grupa pracowników naukowych WSAiB z Gdyni, która na szeroką skalę będzie także spotykać się z lokalnymi firmami oraz organizacjami przedsiębiorców i pracodawców. Wszystko po to aby przygotować opracowania, które dla władz samorządowych będą praktycznymi wskazówkami do podejmowania konkretnych działań.

Podczas spotkania przedstawicieli uczelni z władzami Starostwa oraz członkami Powiatowej Rady Przedsiębiorczości omawiano sposób wzajemnej współpracy, wymiany informacji oraz przedstawiono oczekiwania każdej ze stron, co do treści jakie będą zawierać przygotowane opracowania. Wszyscy byli zgodni, że jakość przygotowanej strategii będzie wprost zależała od stopnia zaangażowania się w prace nad nią także lokalnych przedsiębiorców oraz samorządów – nie tylko powiatowego ale także gminnych i miejskich, z terenu powiatu wejherowskiego.

Porozumienie o Współpracy Partnerskiej uroczyście podpisali: starosta Gabriela Lisius, rektor WSAiB Tomasz Białas oraz przewodniczący Powiatowej Rady Przedsiębiorczości Leszek Glaza.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Powiat Wejherowski, jako drugi w województwie, uruchomił własne Centrum Zarządzania Kryzysowego. Oficjalne otwarcie siedziby odbyło się 14 marca br. Jednostka mieści się w budynku Komendy...

2018-03-18 15:29:22

Powiat wejherowski jest jednym z powiatów ziemski Pomorza w którym notuje się duży napływ migrantów zarobkowych ze wschodu, głównie z Ukrainy. Lokalni przedsiębiorcy są bardzo zainteresowani...

2018-03-15 09:25:54

Prowadzisz firmę, jesteś przedsiębiorcą i myślisz o zatrudnieniu obcokrajowca? Jeśli chcesz się dowiedzieć jak to zrobić oraz jakie formalności trzeba wypełnić, przyjdź na spotkanie informacyjne...

2018-03-06 10:45:42

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!