"ZESPÓŁ" NA MEDAL

"ZESPÓŁ" NA MEDAL

Sukces wejherowskiego policjanta. Podczas eliminacji wojewódzkich do XVIII...
POZNAJ INTERNET

POZNAJ INTERNET

Miasto Wejherowo wraz z trzynastoma innymi gminami z terenu województwa...
SPOTKANIE Z TEATRZYKIEM

SPOTKANIE Z TEATRZYKIEM

Czy w roli Czerwonego Kapturka może wystąpić Karmazynowy Pirat, a bajkowego...
OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

Upamiętnienie zbrodni niemieckich w Lesie Piaśnickim jest tematem konkursu...
WARSZTATY KALIGRAFICZNE

WARSZTATY KALIGRAFICZNE

Piękna sztuka kaligrafii, dziś już trochę zapomniana, będzie pielęgnowana...
15
Środa
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Marii, napoleona, Stelii
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

TRASA KASZUBSKA

2018-04-25 11:09:20

Znamy już dwóch z trzech wykonawców Trasy Kaszubskiej. W sprawie wyłonienia wykonawcy ostatniego odcinka postępowanie przetargowe jest już także w toku. Pierwsze prace budowlane powinny ruszyć na wiosnę 2019 roku.

W maju ubiegłego roku została podjęta decyzja ministra infrastruktury i budownictwa o skierowaniu do realizacji odcinka drogi ekspresowej S6 (tzw. Trasa Kaszubska) od węzła Gdynia Wielki Kack na obecnej obwodnicy Trójmiasta do Bożegopola Wielkiego, gdzie Trasa Kaszubska przetnie się z obecną drogą krajową nr 6. Niedługo później Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku ogłosiła przetargi na budowę trzech etapów tego odcinka S6. Pierwszy etap, Węzeł Gdynia Wielki Kack (z węzłem) do Szemuda ma długość ok. 20,2 km. Drugi od Węzła Szemud (z węzłem) do Luzina (bez węzła) ma długość ok. 10,2 km, a trzeci od Węzeł Luzino do Węzła Bożepole Wielkie ma długość ok. 11 km.

W zakończonym postępowaniu przetargowym, w marcu tego roku Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku ogłosiła, że fragment Trasy Kaszubskiej między Szemudem a Gdynią Wielki Kack zaprojektuje i wykona firma PolAqua. Podpisana umowa opiewa na kwotę 817 mln zł. Odcinek ten ma powstać w terminie 34 miesięcy, a droga objęta ma być 10-letnią gwarancją na elementy infrastruktury.

W kwietniu, po ponownym przeanalizowaniu złożonych ofert wyłoniono wykonawcę odcinka drogi ekspresowej S6 między Luzinem a Szemudem, którym została firma Budimex SA. Pierwszy przetarg, w którym zwyciężyła oferta konsorcjum firm włoskich i polskich: Societá Italiana per Condotte d’Acqua S.p.A., INSO Sistemi per le Infrastrutture Sociali S.p.A., NDI sp. z o.o., NDI SA, został unieważniony przez Krajową Izbę Odwoławczą. Budimex SA zaprojektuje i wykona odcinek S6 za 335,9 mln zł, w terminie 34 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca) oraz zapewni 10 lat gwarancji jakości na elementy infrastruktury.

Ostatni etap odcinka Trasy Kaszubskiej między Bożympolem Wielkim a Luzinem (z węzłem) o długości ok. 11 km znajduje się aktualnie w postępowaniu przetargowym.

Wszystkie trzy fragmenty Trasy Kaszubskiej powinny zostać połączone ze sobą i oddane do użytku na przełomie roku 2020 i 2021. Nowy odcinek drogi ekspresowej S6 Bożepole Wielkie – Luzino – Szemud – Gdynia Wielki Kack nie tylko ułatwi i przyspieszy komunikację w regionie oraz tranzyt krajowy i międzynarodowy łącząc porty morskie Trójmiasta, lotnisko i autostradę A1 z Pomorzem Zachodnim ale także przyczyni się do podniesienia atrakcyjności gospodarczej i turystycznej naszego regionu.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Afrykański Pomór Świń to wyjątkowo groźna, nieuleczalna, wysoce zakaźna i zaraźliwa, wirusowa choroba świń domowych oraz dzikich. Na szczęście choroba ta jest nieszkodliwa dla ludzi. C horują na...

2018-08-06 21:56:51

Długo wyczekiwana inwestycja wreszcie dojdzie do skutku. Powiatowy Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Wejherowie przejdzie gruntowną rewitalizację i remont. Starostwo Powiatowe...

2018-08-03 12:27:15

Radni sejmiku wojewódzkiego podjęli decyzję o dofinansowaniu Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie naszego województwa. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu gaśniczego....

2018-08-01 10:49:27

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!