WAKACYJNE ROZKŁADY JAZDY

WAKACYJNE ROZKŁADY JAZDY

Sobota to pierwszy dzień wakacji. Tego dnia zacznie obowiązywać letni...
OPOWIEŚCI JACKA CYGANA

OPOWIEŚCI JACKA CYGANA

Gdyby nie on, polska muzyka nie byłaby taka sama. Jego piosenki od lat...
ZŁODZIEJASZEK W RĘKACH POLICJI

ZŁODZIEJASZEK W RĘKACH POLICJI

Dużym tupetem lub dużą bezmyślnością wykazał się 24-latek który kradzionym...
KRADLI KWIATY Z PARKU

KRADLI KWIATY Z PARKU

Aleja różana w wejherowskim parku cieszy oczy mieszkańców i turystów....
POGODA SIĘ POPSUJE

POGODA SIĘ POPSUJE

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega przed pogorszeniem...
23
Sobota
Czerwiec 2018
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Albina, Wandy, Zenona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WIELKA BUDOWA

2018-06-12 20:46:01

Wreszcie budowa Trasy Kaszubskiej może ruszyć pełną parą. Wczoraj w siedzibie oddziału GDDKiA w Gdańsku uroczyście podpisano umowy na zaprojektowanie i wybudowanie dwóch z trzech części trasy. Pierwsza pojazdy będą mogły pojechać nową drogą ekspresową w drugiej połowie 2021 roku.

W dniu 11 czerwca 2018 r. zostały podpisane umowy na dwa następne odcinki drogi ekspresowej S6: z Bożegopola Wielkiego do Luzina oraz z Luzina do Szemuda. Oba mają po ok. 10 km długości. Każdy z odcinków jest dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i pas awaryjnego postoju.

Pierwszy odcinek będzie projektowała i budowała firma PORR SA. Na trasie zostaną wybudowane trzy węzły drogowe: Bożepole Wielkie (połączenie z istniejącą drogą krajową nr 6), Strzebielino i Luzino. Przy węźle Luzino powstanie Obwód Utrzymania Drogi Ekspresowej służący do zarządzania odcinkiem drogi ekspresowej S6. Koszt tego odcinka wyniesie blisko 338 mln zł.

Drugi odcinek będzie projektowała i wykonywała firma Budimex SA. Na tym odcinku zostanie wybudowany jeden węzeł drogowy – Szemud. Koszt tego odcinka wyniesie blisko 336 mln zł.

Równocześnie, od marca tego roku rozpoczęły się prace projektowe i budowlane odcinka drogi ekspresowej S6 między Szemudem a Gdynią o długości ok. 20 km, który wykonuje firma Polaqua Sp. z o.o.

Podpisanie umów z PORR SA i Budimexem SA oznacza, że całość Trasy Kaszubskiej (część nowe drogi ekspresowej S6 Aglomeracji Trójmiasta ze Szczecinem, przebiegającego z zachodu na wschód, równolegle do wybrzeża Bałtyku) ma swoich projektantów i wykonawców.

Dzięki budowie drogi ekspresowej poprawi się płynności ruchu, skróci czas przejazdu, odciąży układ dróg i ulic lokalnych, poprawi stan bezpieczeństwa w sieci dróg krajowych oraz zmniejszy uciążliwości ruchu drogowego dla otoczenia. Dla mieszkańców powiatu wejherowskiego oznacza to że powstanie nowy, wygodny i bezpieczny ciąg komunikacyjny, który znacznie odciąży miejscowości leżące przy obecnej drodze krajowej nr 6 – szczególnie Wejherowo, Redę i Rumię. Ruch pojazdów będzie bezpieczniejszy i bardziej płynny i na dodatek uczyni rejon kaszub łatwiej dostępny dla turystów. Nowe rozwiązanie drogowe pozytywnie wpłynie także na rozwój lokalne przedsiębiorczości poprze ułatwienie dostępu i skrócenie czasu przejazdu do węzłów komunikacyjnych w Trójmieście (porty morskie, promowe, lotnisko) oraz usprawni komunikacje z siecią autostradową.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: GDDKiA



Przeczytaj również
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Starostwo Powiatowe w Wejherowie zapraszają przedsiębiorców na spotkanie pn. Strefa w każdej Gminie, na którym przedstawione zostaną możliwości...

2018-06-19 19:42:58

Każdy przedsiębiorca z terenu powiatu wejherowskiego może pomóc w opracowaniu strategii Rozwoju Przedsiębiorczości Powiatu. Wystarczy wypełnić i przesłać kwestionariusz ankiety. Jej wyniki...

2018-06-18 11:42:36

Na sesji absolutoryjnej w dniu 8 czerwca Rada Powiatu głosowała nad przyjęciem sprawozdania Zarządu Powiatu z realizacji budżetu oraz strategii rozwoju powiatu w roku 2017. Po wysłuchaniu...

2018-06-13 10:59:55

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!