ZAWODY SIŁACZY

ZAWODY SIŁACZY

Zdobyciem tytułu Wicemistrzów Europy w Parach zakończyła udział w zawodach...
WOJSKOWE ŚWIĘTO

WOJSKOWE ŚWIĘTO

Święto Wojska Polskiego miało swoje obchody centralne w Warszawie ale...
ŚMIERĆ MOTOCYKLISTY

ŚMIERĆ MOTOCYKLISTY

Kolejny raz alkohol i brawura zebrały śmiertelne żniwo. Tragiczny wypadek w...
KONCERT PLENEROWY

KONCERT PLENEROWY

Bogactwo muzyki ludowej jest przeogromne. To niewyczerpana skarbnica...
RAJD PIAŚNICKI

RAJD PIAŚNICKI

Po raz pierwszy w Wejherowie zorganizowany zostanie Motocyklowy Rajd...
17
Piątek
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Anity, Elizy, Mirona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WIELKA BUDOWA

2018-06-12 20:46:01

Wreszcie budowa Trasy Kaszubskiej może ruszyć pełną parą. Wczoraj w siedzibie oddziału GDDKiA w Gdańsku uroczyście podpisano umowy na zaprojektowanie i wybudowanie dwóch z trzech części trasy. Pierwsza pojazdy będą mogły pojechać nową drogą ekspresową w drugiej połowie 2021 roku.

W dniu 11 czerwca 2018 r. zostały podpisane umowy na dwa następne odcinki drogi ekspresowej S6: z Bożegopola Wielkiego do Luzina oraz z Luzina do Szemuda. Oba mają po ok. 10 km długości. Każdy z odcinków jest dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i pas awaryjnego postoju.

Pierwszy odcinek będzie projektowała i budowała firma PORR SA. Na trasie zostaną wybudowane trzy węzły drogowe: Bożepole Wielkie (połączenie z istniejącą drogą krajową nr 6), Strzebielino i Luzino. Przy węźle Luzino powstanie Obwód Utrzymania Drogi Ekspresowej służący do zarządzania odcinkiem drogi ekspresowej S6. Koszt tego odcinka wyniesie blisko 338 mln zł.

Drugi odcinek będzie projektowała i wykonywała firma Budimex SA. Na tym odcinku zostanie wybudowany jeden węzeł drogowy – Szemud. Koszt tego odcinka wyniesie blisko 336 mln zł.

Równocześnie, od marca tego roku rozpoczęły się prace projektowe i budowlane odcinka drogi ekspresowej S6 między Szemudem a Gdynią o długości ok. 20 km, który wykonuje firma Polaqua Sp. z o.o.

Podpisanie umów z PORR SA i Budimexem SA oznacza, że całość Trasy Kaszubskiej (część nowe drogi ekspresowej S6 Aglomeracji Trójmiasta ze Szczecinem, przebiegającego z zachodu na wschód, równolegle do wybrzeża Bałtyku) ma swoich projektantów i wykonawców.

Dzięki budowie drogi ekspresowej poprawi się płynności ruchu, skróci czas przejazdu, odciąży układ dróg i ulic lokalnych, poprawi stan bezpieczeństwa w sieci dróg krajowych oraz zmniejszy uciążliwości ruchu drogowego dla otoczenia. Dla mieszkańców powiatu wejherowskiego oznacza to że powstanie nowy, wygodny i bezpieczny ciąg komunikacyjny, który znacznie odciąży miejscowości leżące przy obecnej drodze krajowej nr 6 – szczególnie Wejherowo, Redę i Rumię. Ruch pojazdów będzie bezpieczniejszy i bardziej płynny i na dodatek uczyni rejon kaszub łatwiej dostępny dla turystów. Nowe rozwiązanie drogowe pozytywnie wpłynie także na rozwój lokalne przedsiębiorczości poprze ułatwienie dostępu i skrócenie czasu przejazdu do węzłów komunikacyjnych w Trójmieście (porty morskie, promowe, lotnisko) oraz usprawni komunikacje z siecią autostradową.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: GDDKiAPrzeczytaj również
Afrykański Pomór Świń to wyjątkowo groźna, nieuleczalna, wysoce zakaźna i zaraźliwa, wirusowa choroba świń domowych oraz dzikich. Na szczęście choroba ta jest nieszkodliwa dla ludzi. C horują na...

2018-08-06 21:56:51

Długo wyczekiwana inwestycja wreszcie dojdzie do skutku. Powiatowy Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Wejherowie przejdzie gruntowną rewitalizację i remont. Starostwo Powiatowe...

2018-08-03 12:27:15

Radni sejmiku wojewódzkiego podjęli decyzję o dofinansowaniu Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie naszego województwa. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu gaśniczego....

2018-08-01 10:49:27

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!