OUTSIDER POKONAŁ GRYF

OUTSIDER POKONAŁ GRYF

Zaskakująca i przykra porażka. Gryf Wejherowo na własnym boisku przegrał z...
NIELEGALNE SKŁADOWISKO ODPADÓW

NIELEGALNE SKŁADOWISKO ODPADÓW

Śmieci to biznes, który może być dochodowy, o ile ktoś potrafi w...
ZWYCIĘSKA SERIA TRWA

ZWYCIĘSKA SERIA TRWA

Po zaciętej walce KS Tytani Wejherowo odnieśli kolejne, cenne zwycięstwo...
POJADĄ NA FINAŁ

POJADĄ NA FINAŁ

Wejherowskie licealistki zwyciężyły w Półfinale Wojewódzkiej Licealiady w...
IGRZYSKA BADMINTONOWE

IGRZYSKA BADMINTONOWE

W hali sportowej w Szemudzie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży...
15
Poniedziałek
Październik 2018
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Jadwigi, Leonarda, Teresy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

POWIATOWE DNI KULTURY

2018-09-26 09:57:04

Rozpoczęły się XIV Dni Kultury Powiatu. Oznacza to szereg imprez, uroczystości i wydarzeń podczas których swój dorobek zaprezentują się artyści i twórcy Ziemi Wejherowskiej oraz instytucje kultury z terenu całego powiatu. Jest to także okazja do wspominania historii Kaszubów oraz prezentacji wyjątkowości naszego dziedzictwa.

XIV Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego odbywać się będą od 25 września do 2 października. Otwiera je promocja VII tomiku Antologii poetów i satyryków Ziemi Wejherowskiej w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie (25 września).

Środa 26 września to Gala Talentów Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie, a także Rozstrzygnięcie XIX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Jana Drzeżdżona oraz II Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Jana Trepczyka na tekst piosenki dla dzieci w języku kaszubskim.

We czwartek 27 września w wejherowskim muzeum nastąpi rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego konkursu na piosenkę o Wejherowie.

W piątek 28 września zapraszamy na wernisaż wystawy "Piękno jest wszędzie" Nataszy Sobczak oraz na wernisaż wystawy pt. „Życie igłą i nicią osnute. Wystawa 40-lecia twórczości hafciarskiej Teresy Dembkowskiej”.

W sobotę 29 września w wejherowskim muzeum odbędą się dwa wydarzenia. Najpierw rozpocznie się Międzynarodowe Seminarium pt. "Emigracja kaszubska. Zjawisko – Ludzie – Ośrodki" połączone z finisażem wystawy "Życie codzienne kaszubskich rybaków z Jonas Island (1880 – 1940), USA". Wieczorem zapraszamy na Jubileusz 75-lecia Huberta Skrzypczaka – olimpijczyka z Wejherowa.

W niedzielę 30 września w kościołach na terenie powiatu wejherowskiego odbywać się będą koncerty chórów i towarzystw śpiewaczych. W Rumi odbędzie się także wernisaż wystawy plastycznej "Irrendenta w malarstwie Macieja Tamkuna". Wieczorem w Wejherowie usłyszymy koncert muzyki kameralnej i organowej w wykonaniu zespołu harmonijek ustnych ANIMATO ze Szczecina i organisty Karola Hilli.

W poniedziałek 1 października wejherowskie muzeum zaprasza na wernisaż wystawy pt. "Më trzimómë z Bògã! Druki sakralne z kolekcji prof. Józefa Borzyszkowskiego".

Dni Kultury Powiatu zamknie 2 października wernisaż wystawy malarskiej Kaszubskiego Stowarzyszenia Artystów pt. "Szlaki historyczne Kaszubów".

Szczegółowy plan obchodów znajduje się na plakatach oraz w załączeniu. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach XIII Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego jest bezpłatny.

qratorPrzeczytaj również
Raz na cztery lata redakcja Magazynu Pomorskiego wręcza statuetki laureatom plebiscytu Orzeł Samorządu, w którym honoruje się najbardziej aktywnych i przedsiębiorczych pomorskich samorządowców....

2018-10-09 10:55:38

W roku stulecia odzyskania niepodległości obchody upamiętniające osoby zamordowane w Lesie Piaśnickim miały szczególnie uroczystą oprawę. Pomimo niesprzyjającej pogody, do kaplicy Sanktuarium...

2018-10-08 22:44:00

Mija dwadzieścia lat od utworzenia jednostek samorządowych jakimi są powiaty. 11 października 1998 roku, po dwudziestoczteroletniej przerwie, podczas wyborów samorządowych społeczeństwo dokonało...

2018-10-13 17:31:31

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!