WIGILIJNY SPEKTAKL

WIGILIJNY SPEKTAKL

Święty Mikołaj, diabeł, turoń, moc przygód i zabawnych perypetii – takie...
KUPUJ LEGALNE DRZEWKA

KUPUJ LEGALNE DRZEWKA

Święta za pasem, więc czas pomyśleć o choince. Wiele osób będzie chciało...
PRZYSIĘGA ZŁOŻONA

PRZYSIĘGA ZŁOŻONA

Obowiązek został dopełniony. Wybrany w jesiennych wyborach samorządowych...
PRZEDSMAK ŚWIĄT

PRZEDSMAK ŚWIĄT

Atrakcje dla dzieci i dorosłych. Zabawy, konkursy i zagadki oraz oryginalne...
OSIEM PIEŚNI KOHELETA

OSIEM PIEŚNI KOHELETA

Koncert oratoryjno-kantatowy będący światowym prawykonaniem kompozycji Anny...
13
Czwartek
Grudzień 2018
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Dalidy, Juliusza, Łucji
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ANTOLOGIA POETÓW I SATYRYKÓW

2018-09-29 14:54:37

We wtorek 25 września 2018 r. w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie odbyła się promocja VII Antologii Poetów i Satyryków Powiatu Wejherowskiego. Wydarzenie zainaugurowało obchody XIV Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego.

W tym roku, ukazująca się co dwa lata ANTOLOGIA, po raz pierwszy wydana została przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie. Dzięki niej mamy okazję już po raz kolejny zetknąć się z różnorodnością utworów, zarówno poetyckich jak i satyrycznych, które zgromadzone w jedną całość ukazują unikatową wrażliwość lokalnych twórców. W tegorocznej edycji swoje utwory zaprezentowało 21 poetów i 2 satyryków z powiatu wejherowskiego:

  • Tomasz Albecki, Adam Dąbrowa-Klein, Eugenia Drawz, Rafał Górkowski, Krystyna Kobus, Marcin Lewiński, Wioletta Majer-Szreder, Piotr Mazurowski, Anna Michowska, Teresa Mielewczyk, Mateusz Odyniecki, Alicja Orszulak, Patrycja Pionke, Henryk Połchowski, Barbara Sędzicka, Aleksandra Ewa Sikorska – Berendt, Lidia Szczepańska, Krystyna Trybowska-Goman, Daria Węsierska, Lili Wilczyńska, Alicja Wysocka, Tadeusz Buraczewski i Mirosław Odyniecki.  

Promocję uświetniła wystawa grafik i rysunków Danuty Rutkowskiej, emerytowanej nauczycielki, mieszkanki Wejherowa, której dzieła uświetniły także tegoroczną ANTOLOGIĘ oraz recital Andrzeja Marczyńskiego, znanego wejherowskiego barda.

Specjalnym punktem programu był konkurs jednego wiersza, w którym "na żywo" prezentowali swoje utwory poeci. Konkurs, poddany ocenie wszystkich obecnych na promocji, wygrała Anna Michowska, pochodząca z Kujaw emerytowana nauczycielka – polonistka, autorka m.in. hymnu Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie do muzyki Marka Rocławskiego.

Realizacja ANTOLOGII, której pomysłodawcą i twórcą jest Mirosław Odyniecki, była i jest możliwa dzięki wsparciu władz Powiatu Wejherowskiego i zaangażowaniu pracowników instytucji takich jak Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej a obecnie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie, za co należą się im gorące podziękowania tak ze strony twórców, jak i czytelników.

(mirody)Przeczytaj również
Drugi raz, w zmienionej formule, odbyła się Olimpiada Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu. Z imprezy o charakterze powiatowym stała się zawodami o zasięgu wojewódzkim. Tegoroczne zmagania uczniów szkół...

2018-12-06 12:19:13

Wiedzą o nich wystarczająco dużo aby zachować ostrożność, a nawet przestrzegać innych . W auli Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie odbyło się podsumowanie i uroczyste wręczenie...

2018-11-29 12:00:54

Wybory samorządowe odbyły się w październiku ale dopiero w poniedziałek 19 listopada poznaliśmy ostateczny wynik . M ieszkańcy wybrali swoich przedstawicieli do rady powiatu, a podczas...

2018-11-20 11:01:58

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!