OUTSIDER POKONAŁ GRYF

OUTSIDER POKONAŁ GRYF

Zaskakująca i przykra porażka. Gryf Wejherowo na własnym boisku przegrał z...
NIELEGALNE SKŁADOWISKO ODPADÓW

NIELEGALNE SKŁADOWISKO ODPADÓW

Śmieci to biznes, który może być dochodowy, o ile ktoś potrafi w...
ZWYCIĘSKA SERIA TRWA

ZWYCIĘSKA SERIA TRWA

Po zaciętej walce KS Tytani Wejherowo odnieśli kolejne, cenne zwycięstwo...
POJADĄ NA FINAŁ

POJADĄ NA FINAŁ

Wejherowskie licealistki zwyciężyły w Półfinale Wojewódzkiej Licealiady w...
IGRZYSKA BADMINTONOWE

IGRZYSKA BADMINTONOWE

W hali sportowej w Szemudzie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży...
15
Poniedziałek
Październik 2018
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Jadwigi, Leonarda, Teresy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ANTOLOGIA POETÓW I SATYRYKÓW

2018-09-29 14:54:37

We wtorek 25 września 2018 r. w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie odbyła się promocja VII Antologii Poetów i Satyryków Powiatu Wejherowskiego. Wydarzenie zainaugurowało obchody XIV Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego.

W tym roku, ukazująca się co dwa lata ANTOLOGIA, po raz pierwszy wydana została przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie. Dzięki niej mamy okazję już po raz kolejny zetknąć się z różnorodnością utworów, zarówno poetyckich jak i satyrycznych, które zgromadzone w jedną całość ukazują unikatową wrażliwość lokalnych twórców. W tegorocznej edycji swoje utwory zaprezentowało 21 poetów i 2 satyryków z powiatu wejherowskiego:

  • Tomasz Albecki, Adam Dąbrowa-Klein, Eugenia Drawz, Rafał Górkowski, Krystyna Kobus, Marcin Lewiński, Wioletta Majer-Szreder, Piotr Mazurowski, Anna Michowska, Teresa Mielewczyk, Mateusz Odyniecki, Alicja Orszulak, Patrycja Pionke, Henryk Połchowski, Barbara Sędzicka, Aleksandra Ewa Sikorska – Berendt, Lidia Szczepańska, Krystyna Trybowska-Goman, Daria Węsierska, Lili Wilczyńska, Alicja Wysocka, Tadeusz Buraczewski i Mirosław Odyniecki.  

Promocję uświetniła wystawa grafik i rysunków Danuty Rutkowskiej, emerytowanej nauczycielki, mieszkanki Wejherowa, której dzieła uświetniły także tegoroczną ANTOLOGIĘ oraz recital Andrzeja Marczyńskiego, znanego wejherowskiego barda.

Specjalnym punktem programu był konkurs jednego wiersza, w którym "na żywo" prezentowali swoje utwory poeci. Konkurs, poddany ocenie wszystkich obecnych na promocji, wygrała Anna Michowska, pochodząca z Kujaw emerytowana nauczycielka – polonistka, autorka m.in. hymnu Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie do muzyki Marka Rocławskiego.

Realizacja ANTOLOGII, której pomysłodawcą i twórcą jest Mirosław Odyniecki, była i jest możliwa dzięki wsparciu władz Powiatu Wejherowskiego i zaangażowaniu pracowników instytucji takich jak Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej a obecnie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie, za co należą się im gorące podziękowania tak ze strony twórców, jak i czytelników.

(mirody)Przeczytaj również
W roku stulecia odzyskania niepodległości obchody upamiętniające osoby zamordowane w Lesie Piaśnickim miały szczególnie uroczystą oprawę. Pomimo niesprzyjającej pogody, do kaplicy Sanktuarium...

2018-10-08 22:44:00

Raz na cztery lata redakcja Magazynu Pomorskiego wręcza statuetki laureatom plebiscytu Orzeł Samorządu, w którym honoruje się najbardziej aktywnych i przedsiębiorczych pomorskich samorządowców....

2018-10-09 10:55:38

Mija dwadzieścia lat od utworzenia jednostek samorządowych jakimi są powiaty. 11 października 1998 roku, po dwudziestoczteroletniej przerwie, podczas wyborów samorządowych społeczeństwo dokonało...

2018-10-13 17:31:31

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!