OUTSIDER POKONAŁ GRYF

OUTSIDER POKONAŁ GRYF

Zaskakująca i przykra porażka. Gryf Wejherowo na własnym boisku przegrał z...
NIELEGALNE SKŁADOWISKO ODPADÓW

NIELEGALNE SKŁADOWISKO ODPADÓW

Śmieci to biznes, który może być dochodowy, o ile ktoś potrafi w...
ZWYCIĘSKA SERIA TRWA

ZWYCIĘSKA SERIA TRWA

Po zaciętej walce KS Tytani Wejherowo odnieśli kolejne, cenne zwycięstwo...
POJADĄ NA FINAŁ

POJADĄ NA FINAŁ

Wejherowskie licealistki zwyciężyły w Półfinale Wojewódzkiej Licealiady w...
IGRZYSKA BADMINTONOWE

IGRZYSKA BADMINTONOWE

W hali sportowej w Szemudzie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży...
15
Poniedziałek
Październik 2018
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Jadwigi, Leonarda, Teresy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

POWIATOWA KONWENCJA PIS - FOTO

2018-10-02 14:09:32

Samorządowa kampania wyborcza rozkręca się. Większość komitetów prezentuje swoich kandydatów, a i sami kandydaci starają się na własną rękę docierać do wyborców. W minioną niedzielę w Wejherowie swój powiatowy konwent wyborczy zorganizowało Prawo i Sprawiedliwość.

Wydarzenie rozpoczęło się kwadrans po trzynastej. Na placu Wejhera, przy wejściu do biura poselskiego PiS, zebrała się liczna grupa kandydatów i sympatyków tej partii. Większość stanowili kandydaci do rad miejskich i gminnych z terenu naszego powiatu. Byli także kandydaci do Rady Powiatu Wejherowskiego oraz do Sejmiku Województwa Pomorskiego. Oczywiście nie mogło zabraknąć kandydatów na urząd prezydenta/burmistrza Wejherowa, Redy i Rumi ora wójtów gmin (obecni byli kandydaci z gminy Linia, Gniewino i Wejherowo). Gośćmi specjalnymi byli posłowie Janusz Śniadek i Dorota Arciszewska-Mielewczyk.

Konwent powiatowy kandydatów PiS otworzyła kapela kaszubska, po której głos zabrał wicestarosta Witold Reclaff. Po krótkiej prezentacji i przywitaniu przybyłych, głos zabierali kolejno parlamentarzyści oraz kandydaci partii na funkcje prezydenta miasta, burmistrzów i wójtów.

Następnie delegacja Prawa i Sprawiedliwości złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Jakuba Wejhera oraz tablicą upamiętniającą osobę św. Jana Pawła II, jaka znajduje się na ścianie Kolegiaty.

Późnej wszyscy udali się do Parku Miejskiego im. Majkowskiego na dalszy ciąg konwencji. Jej zwieńczeniem była prezentacja list kandydatów w wyborach samorządowych, jaka miała miejsce w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
W roku stulecia odzyskania niepodległości obchody upamiętniające osoby zamordowane w Lesie Piaśnickim miały szczególnie uroczystą oprawę. Pomimo niesprzyjającej pogody, do kaplicy Sanktuarium...

2018-10-08 22:44:00

Raz na cztery lata redakcja Magazynu Pomorskiego wręcza statuetki laureatom plebiscytu Orzeł Samorządu, w którym honoruje się najbardziej aktywnych i przedsiębiorczych pomorskich samorządowców....

2018-10-09 10:55:38

Mija dwadzieścia lat od utworzenia jednostek samorządowych jakimi są powiaty. 11 października 1998 roku, po dwudziestoczteroletniej przerwie, podczas wyborów samorządowych społeczeństwo dokonało...

2018-10-13 17:31:31

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!