DZIEŃ WCZEŚNIAKA

DZIEŃ WCZEŚNIAKA

Światowy Dzień Wcześniaka to doskonała okazja, by przypomnieć jak ważna...
BENEFIS WESSERLINGA

BENEFIS WESSERLINGA

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie wraz z...
KUCHENNE PRZYGODY

KUCHENNE PRZYGODY

Zabawa nie tylko dla miłośników naleśników. W najbliższą sobotę Port Rumia...
MARATON ŚPIEWACZY

MARATON ŚPIEWACZY

Piękną tradycję kultywuje wejherowskie muzeum. Co roku z okazji Święta...
BRĄZ "ELEKTRYKA"

BRĄZ "ELEKTRYKA"

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie odbył się Finał...
16
Piątek
Listopad 2018
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Edmunda, Marii, Marka
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

20 LAT MINĘŁO…

2018-10-13 17:31:31

Mija dwadzieścia lat od utworzenia jednostek samorządowych jakimi są powiaty. 11 października 1998 roku, po dwudziestoczteroletniej przerwie, podczas wyborów samorządowych społeczeństwo dokonało wyboru rad powiatowych i sejmików wojewódzkich. Z początkiem 1999 roku rozpoczęły swoją działalność starostwa powiatowe. Z okazji 20. rocznicy powołania do życia Powiatu Wejherowskiego, w Filharmonii Kaszubskiej odbyła się uroczysta gala.

Dwadzieścia lat to pięć pełnych kadencji. W tym czasie zmieniali się radni, przewodniczący rady, mieliśmy trzech różnych starostów.

Gala w Filharmonii Kaszubskiej jaka odbyła się we czwartek 11 października, była okazją do wspomnień, analizy dokonań i docenienia trudu wielu osób – samorządowców, pracowników starostwa oraz jednostek organizacyjnych. Z tej okazji we foyer Filharmonii zaprezentowano okolicznościową wystawę dokumentującą zmiany jakie zaszły w okresie minionych dwudziestu lat.

- Uważam że reforma samorządowa którą wprowadzono w Polsce, jest reformą najbardziej udaną. Bo dzięki niej społeczność lokalna może decydować o tym, jakie są jej najpilniejsze potrzeby i co chce żeby zmieniano - mówiła starosta Gabriela Lisius. – Od tego momentu mamy trójstopniowy podział terytorialny w Polsce – gminy, powiaty i województwa.

Z okazji jubileuszu ze sceny płynęły słowa podziękowań oraz wspomnień samorządowców, którzy  już nie żyją. Z tej okazji radni wszystkich pięciu dotychczasowych kadencji otrzymali okolicznościowe, pamiątkowe medale. Podobne podziękowania otrzymali pracownicy samorządu powiatowego, przede wszystkim ci, którzy są pracownikami starostwa nieprzerwanie od 20 lat, a także pracownicy jednostek samorządu powiatowego. Wyróżnione zostały także osoby i instytucje współpracujące z samorządem powiatowym - samorządowcy, władze samorządu wojewódzkiego, miasta i gminy z terenu powiatu wejherowskiego oraz organizacje pozarządowe.

Wydarzeniu towarzyszyły występy artystyczne uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie oraz koncert zespołu Fucus.

Na zakończenie odbył się okolicznościowy bankiet, którego głównym punktem był specjalnie przygotowany na tę okazję tort.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
We wtorek został oficjalnie zainaugurowany Powiatowy Tydzień Przedsiębiorczości. Na specjalnej konferencji jaka odbyła się z tej okazji w Starostwie Powiatowym, zaprezentowano pierwsze efekty...

2018-11-14 11:20:38

Nie wiadomo czy można się jej nauczyć ale na pewno można do niej zachęcać i ją promować. Podczas trzeciej edycji Powiatowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu...

2018-11-08 11:59:43

O bezpieczeństwie mieszkańców jako o naczelnym zadaniu Ochotniczych Straży Pożarnych rozmawiano podczas kolejnej konferencji z cyklu Bezpieczny Powiat. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystej...

2018-10-28 12:25:08

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!