DZIEŃ WCZEŚNIAKA

DZIEŃ WCZEŚNIAKA

Światowy Dzień Wcześniaka to doskonała okazja, by przypomnieć jak ważna...
BENEFIS WESSERLINGA

BENEFIS WESSERLINGA

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie wraz z...
KUCHENNE PRZYGODY

KUCHENNE PRZYGODY

Zabawa nie tylko dla miłośników naleśników. W najbliższą sobotę Port Rumia...
MARATON ŚPIEWACZY

MARATON ŚPIEWACZY

Piękną tradycję kultywuje wejherowskie muzeum. Co roku z okazji Święta...
BRĄZ "ELEKTRYKA"

BRĄZ "ELEKTRYKA"

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie odbył się Finał...
16
Piątek
Listopad 2018
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Edmunda, Marii, Marka
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

2018-11-08 11:59:43

Nie wiadomo czy można się jej nauczyć ale na pewno można do niej zachęcać i ją promować. Podczas trzeciej edycji Powiatowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu wejherowskiego skorzystają ze specjalnych warsztatów, wykładów i spotkań z przedsiębiorcami – praktykami.

Powiatowy Tydzień Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, wpisujące się swoim charakterem w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, jak odbywa się na całym świecie w połowie listopada. Tegoroczna edycja ŚTP przypada w okresie 12 – 18 listopada 2018 r.

Z tej okazji zaplanowanych zostało wiele wydarzeń kierowanych przede wszystkim do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu. Wykłady, warsztaty tematyczne, spotkania z przedsiębiorcami, a także konkursy i wizyty studyjne oraz edukacyjne w trójmiejskich uczelniach, inkubatorach przedsiębiorczości, a także organizacjach i instytucjach wspierających rozwój biznesu – to tylko niektóre atrakcje. Dzięki współpracy z partnerami zewnętrznymi takimi jak organizacje przedsiębiorców i pracodawców, instytucje i agendy państwowe i samorządowe oraz przy wsparciu lokalnych przedsiębiorców, nasi uczniowie będą mieć możliwość uczestnictwa w atrakcyjnych wydarzeniach, które pobudzą ich wyobraźnie, zachęcą do odpowiedzialności i zaznajomią trudna sztuka założenia i kierowania firmą.

Podczas zajęć młodzież dowie się między innymi jak założyć i skutecznie rozwijać własną działalność gospodarczą, skąd pozyskać pieniądze na jej założenie i jak sprawnie poruszać się na rynku aby odnieść sukces. Będzie można także sprawdzić swoje umiejętności menadżerskie, a także zweryfikować swoje pomysły biznesowe.

W ramach wydarzeń Powiatowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbędzie także Powiatowy Konkurs Przedsiębiorczości dla uczniów szkół ponadpodstawowych, Targi Pracy oraz Międzyszkolny Turniej Monopoly.

Powiatowy Tydzień Przedsiębiorczości zostanie oficjalnie zainaugurowany 13 listopada o godzinie 14:00 specjalną konferencją jaka odbędzie sięw Starostwie Powiatowym, podczas której zespół badawczy Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni omówi metodykę analizy oraz przedstawi wyniki prac studyjnych nad "Strategią Rozwoju Przedsiębiorczości w Powiecie Wejherowskim w latach 2018 – 2028".

Przygotowane opracowanie, a przede wszystkim wnioski w nim zawarte, będą bardzo ważnymi wskazówkami nie tylko dla samorządowców ale także dla kadry dyrektorskiej szkół zawodowych i branżowych oraz przedsiębiorców z naszego terenu. Dokument powstał jako efekt współpracy zawartej w lutym tego roku przez Starostwa Powiatowego w Wejherowie i Powiatową Radę Przedsiębiorczości z Wyższą Szkołą Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.

Porozumienie zakładało miedzy innymi dokonanie identyfikacji stosowanej polityki wspierania przedsiębiorczości w Powiecie Wejherowskim oraz wyznaczenie strategicznych kierunków jej rozwoju w przyszłości, wraz ze wskazaniem na zalety i wady stosowanych dotychczas narzędzi wspierania przedsiębiorczości oraz zidentyfikowaniem celów i priorytetów dalszych działań strategicznych w tym zakresie.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
We wtorek został oficjalnie zainaugurowany Powiatowy Tydzień Przedsiębiorczości. Na specjalnej konferencji jaka odbyła się z tej okazji w Starostwie Powiatowym, zaprezentowano pierwsze efekty...

2018-11-14 11:20:38

O bezpieczeństwie mieszkańców jako o naczelnym zadaniu Ochotniczych Straży Pożarnych rozmawiano podczas kolejnej konferencji z cyklu Bezpieczny Powiat. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystej...

2018-10-28 12:25:08

Poznaliśmy zwycięzcę Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego zorganizowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie. Zadaniem było skomponowanie muzyki do wiersza patriotycznego...

2018-10-26 20:39:45

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!