ZMIENIAMY POMORZE

ZMIENIAMY POMORZE

Pomorscy przedsiębiorcy mogą ubiegać się w Pomorskim Funduszu Pożyczkowym o...
LUZINO NA PODIUM

LUZINO NA PODIUM

W hali widowiskowo - sportowej Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji...
SMAKI ŚWIATA - KONFERENCJA

SMAKI ŚWIATA - KONFERENCJA

XIII Ogólnopolski Przeglądu Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka...
JARMARK BOŻONARODZENIOWY

JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Jak każe tradycja, przed świętami Bożego Narodzenia na wejherowskim rynku...
LODOWISKO DZIAŁA

LODOWISKO DZIAŁA

Amatorzy zimowego ślizgania już mogą zacierać ręce. Wprawdzie na zewnątrz...
10
Poniedziałek
Grudzień 2018
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Danieli, Bohdana, Julii
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

CHCEMY SIĘ ROZWIJAĆ

2018-11-14 11:20:38

We wtorek został oficjalnie zainaugurowany Powiatowy Tydzień Przedsiębiorczości. Na specjalnej konferencji jaka odbyła się z tej okazji w Starostwie Powiatowym, zaprezentowano pierwsze efekty pracy zespołu naukowego Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni, który przygotował opracowanie na temat strategii rozwoju przedsiębiorczości w naszym powiecie.

Powiatowy Tydzień Przedsiębiorczości kierowany jest przede wszystkim do młodych osób oraz tych którzy zastanawiających się nad założeniem własnego biznesu lub już go prowadzą, które wpisuje się swoim charakterem w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Organizowane w tym czasie wydarzenia dostarczają wiele przydatnych wiadomości z zakresu szeroko rozumianej przedsiębiorczości.

W ramach tegorocznych obchodów, Starostwo Powiatowe przygotowało miedzy innymi specjalną konferencję dedykowaną dla przedsiębiorców, samorządowców oraz dyrektorów szkół, której tematem przewodnim był rozwój przedsiębiorczości. W ramach zaplanowanych prezentacji zespół badawczy Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni przedstawił i omówił dokument studyjny "Opracowanie Strategii Rozwoju Przedsiębiorczości w Powiecie Wejherowskim w latach 2018 – 2028".

W temat konferencji wprowadził wszystkich Leszek Glaza przewodniczący Powiatowej Rady Przedsiębiorczości przy Staroście Wejherowskim, który to organ był jednym z inicjatorów nawiązania ścisłej współpracy badawczej między Starostwem a Uczelnią. Następnie głos zabrał rektor WSAiB dr Tomasz Białas który pokrótce objaśnił zakres przeprowadzanych badań i analiz, a także omówił metodologię gromadzenia danych. Omówienia poszczególnych działów opracowania dokonali członkowie zespołu badawczego: dr hab. Tomasz Kawka, dr Waldemar Kunz i dr Katarzyna Osiecka-Brzeska.

Przedstawione informacje oraz zaprezentowane dane i wzbudziły duże zainteresowanie obecnych, a momentami także zaskoczenie, co potwierdza, że przeprowadzenie dogłębnej analizy przez niezależny zespół badawczy było trafnym wyborem. Przedstawione wyniki zachęciły uczestników do żywej dyskusji, w której brali udział zarówno przedstawiciele samorządów, jak i przedsiębiorcy.

Wszyscy zgodnie przyznali, że zaprezentowane "Opracowanie Strategii Rozwoju Przedsiębiorczości w Powiecie Wejherowskim w latach 2018 – 2028" stanowi znakomity materiał wyjściowy do pogłębionej analizy działań i zachowań na styku funkcjonowania podmiotów gospodarczych, władzy samorządowej oraz rynku pracy i edukacji zawodowej.

Prace badawcze będą kontynuowane, także z wykorzystaniem wiedzy i potrzeb wszystkich grup zainteresowanych wspieraniem i rozwojem szeroko rozumianej przedsiębiorczości lokalnej. Jej efektem ma być przygotowanie praktycznej strategii, która przełoży się na cele i zadania krótko oraz długoterminowe, stanowiące punkty orientacyjne dla władz samorządowych zarówno szczebla powiatowego jaki miejsko-gminnego, które pomogą osiągnąć stabilny wzrost jakości życia mieszkańców, stworzyć atrakcyjne perspektywy dla naszej młodzieży wraz z zapewnieniem optymalnych warunków do zakładania, prowadzenia i rozwijania lokalnych inicjatyw gospodarczych – na co zwróciła uwagę w podsumowaniu konferencji starosta Gabriela Lisius.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Drugi raz, w zmienionej formule, odbyła się Olimpiada Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu. Z imprezy o charakterze powiatowym stała się zawodami o zasięgu wojewódzkim. Tegoroczne zmagania uczniów szkół...

2018-12-06 12:19:13

Wiedzą o nich wystarczająco dużo aby zachować ostrożność, a nawet przestrzegać innych . W auli Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie odbyło się podsumowanie i uroczyste wręczenie...

2018-11-29 12:00:54

Wybory samorządowe odbyły się w październiku ale dopiero w poniedziałek 19 listopada poznaliśmy ostateczny wynik . M ieszkańcy wybrali swoich przedstawicieli do rady powiatu, a podczas...

2018-11-20 11:01:58

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!