ZMIENIAMY POMORZE

ZMIENIAMY POMORZE

Pomorscy przedsiębiorcy mogą ubiegać się w Pomorskim Funduszu Pożyczkowym o...
LUZINO NA PODIUM

LUZINO NA PODIUM

W hali widowiskowo - sportowej Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji...
SMAKI ŚWIATA - KONFERENCJA

SMAKI ŚWIATA - KONFERENCJA

XIII Ogólnopolski Przeglądu Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka...
JARMARK BOŻONARODZENIOWY

JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Jak każe tradycja, przed świętami Bożego Narodzenia na wejherowskim rynku...
LODOWISKO DZIAŁA

LODOWISKO DZIAŁA

Amatorzy zimowego ślizgania już mogą zacierać ręce. Wprawdzie na zewnątrz...
10
Poniedziałek
Grudzień 2018
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Danieli, Bohdana, Julii
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

II OLIMPIADA KASZUBSKA

2018-12-06 12:19:13

Drugi raz, w zmienionej formule, odbyła się Olimpiada Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu. Z imprezy o charakterze powiatowym stała się zawodami o zasięgu wojewódzkim. Tegoroczne zmagania uczniów szkół ponadpodstawowych miały miejsce w Powiatowym Zespole szkół nr 1 w Rumi.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 8 szkół ponadpodstawowych, które przysłały na olimpiadę swoich reprezentantów. Zmagania podzielone były na trzy etapy. Najpierw wszyscy uczestnicy odpowiadali pisemnie na pytania testowe. W drugiej części każda z drużyn zaprezentowała przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną na jeden z czterech zaproponowanych przez organizatorów tematów. W tym roku do wyboru było: "Życie i działalność niepodległościowa Franciszka Kręckiego", "Kaszubi w walce o niepodległość Polski", "Kulturotwórcza rola muzeów kaszubskich" lub "Kaszubskie wiedźmy".

Dwa pierwsze etapy pozwoliły wyłonić finałową piątkę, która awansowała do etapu trzeciego. W nim ekipy stanęły do wspólnego turnieju pytań o rosnącym stopniu trudności.

Ostatecznie jury w składzie: Beata Humeniuk-Czech, Michał Hinc, Wojciech Miotke ogłosiło zwycięzców:

  1. Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Rumi (Adam Ławrynowicz, Bartłomiej Ogdowski, Alicja Sztormowska, opiekun Grażyna Górak)
  2. Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie (Marek Albecki, Adam Adamek, Wojciech Skierka, opiekun Barbara Zabłońska)
  3. Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Rumi (Mateusz Klebba, Krzysztof Konarzewski, Teresa Królikowska, opiekun Hanna Topolska)

Zmagania konkursowe obserwowała publiczność wśród której znaleźli się między innymi: starosta Gabriela Lisius, wicestarosta Jacek Thiel, przewodniczący Rady Powiatu Józef Reszke, dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie Tomasz Fopke.

Organizatorami Olimpiady Kaszubskiej są: z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz Starostwo Powiatowe w Wejherowie.

opr. qrator

foto: I LO RumiaPrzeczytaj również
Wiedzą o nich wystarczająco dużo aby zachować ostrożność, a nawet przestrzegać innych . W auli Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie odbyło się podsumowanie i uroczyste wręczenie...

2018-11-29 12:00:54

Wybory samorządowe odbyły się w październiku ale dopiero w poniedziałek 19 listopada poznaliśmy ostateczny wynik . M ieszkańcy wybrali swoich przedstawicieli do rady powiatu, a podczas...

2018-11-20 11:01:58

We wtorek został oficjalnie zainaugurowany Powiatowy Tydzień Przedsiębiorczości. Na specjalnej konferencji jaka odbyła się z tej okazji w Starostwie Powiatowym, zaprezentowano pierwsze efekty...

2018-11-14 11:20:38

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!