WRACAJĄ PIŁKARZE

WRACAJĄ PIŁKARZE

Za dwa tygodnie rusza runda wiosenna II ligi piłki nożnej. Piłkarze Gryfa...
AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

Dziś i jutro na drogach powiatu wejherowskiego przeprowadzana będzie...
NIEWYBUCH NA KORTACH

NIEWYBUCH NA KORTACH

Niecodzienna sytuacja na terenie wejherowskich kortów tenisowych przy ul....
POLICZONO BEZDOMNYCH

POLICZONO BEZDOMNYCH

W nocy z 13 na 14 lutego br., w całym kraju odbyła się akcja badanie...
DZIWNE ZDARZENIA NA RONDACH

DZIWNE ZDARZENIA NA RONDACH

Rondo, czyli skrzyżowanie o ruchu okrężnym, nie bez racji uważane jest za...
16
Sobota
Luty 2019
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Danuty, Daniela, Juliany
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NOWE RADIOWOZY

2019-01-31 11:56:44

O cztery nowe radiowozy wzbogaciły się jednostki policyjne podlegające Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie. Po uroczystym przekazaniu pojazdów i wręczeniu kluczyków, zostały włączone do służby. Już od dziś możemy spotkać je na naszych drogach.

Nowe radiowozy częściowo udało się sfinansować dzięki pozyskanemu wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy Wejherowo oraz w drodze otrzymanego przydziału służbowego Komendy Głównej Policji w ramach zakupów centralnych.

Do służby trafiły: dwa "cywilne" samochody osobowe marki Hyundai oraz osobowy radiowóz marki Opel i Volkswagen Transporter. Nieoznakowane radiowozy przede wszystkim wykorzystywane będą przez pion kryminalny Komendy Powiatowej Policji, natomiast oznakowane radiowozy wejdą do czynnej służby: jeden na terenie miasta Rumi, a drugi na terenie Gminy Wejherowo.

Uroczyste przekazanie kluczyków do nowych policyjnych pojazdów odbyło się na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie przy ul. Dworcowej. Dokonali go starosta Gabriela Lisius, wójt gminy Wejherowo Henryk Skwarło oraz zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz.

W uroczystości uczestniczyli także m.in. wicestarosta Jacek Thiel, komendant powiatowa Policji insp. Beata Perzyńska, zastępca komendanta powiatowego Policji mł. insp. Marcin Potrykus, komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie st. bryg. Jacek Niewęgłowski komendant Straży Miejskiej w Wejherowie Zenon Hinca oraz ks. prałat Tadeusz Reszka, który poświęcił nowe radiowozy.

opr. qrator

foto: starostwo powiatowePrzeczytaj również
W przyszłym tygodniu rozpocznie się zbieranie wniosków od osób bezrobotnych chcących założyć własną działalność gospodarczą oraz od przedsiębiorców chcących utworzyć nowe miejsca pracy. Pieniądze...

2019-02-14 10:03:30

Uroczysta sesja kończąca I kadencję Młodzieżowej Rady Powiatu Wejherowskiego, połączona z podsumowaniem dwuletniej działalności Rady odbyła się w miniony czwartek s Starostwie Powiatowym.

2019-02-10 11:21:03

Dziś i jutro na drogach powiatu wejherowskiego przeprowadzana będzie policyjna akcja "Prędkość", która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa kierujących poprzez wzmożoną kontrolę przestrzegania...

2019-02-16 14:38:16

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!