KONIEC PRZEBUDOWY

KONIEC PRZEBUDOWY

Ulga dla pasażerów komunikacji miejskiej i zmotoryzowanych. Reda znowu...
ZATRZYMANA 15-LATKA

ZATRZYMANA 15-LATKA

Funkcjonariuszem policji jest się nie tylko na służbie. Dzięki...
POLICJANCI NA KORTACH

POLICJANCI NA KORTACH

Tym razem nie chodziło o żadna policyjną akcję, a o profilaktykę. W ramach...
NOWA ENERGIA

NOWA ENERGIA

W ramach projektu Stolemy Energii wejherowskie trafostacje stają się...
VIP HEATHLY FIT

VIP HEATHLY FIT

Na czym polega wygląd fit i jak połączyć szczupłą, atrakcyjną sylwetkę z...
21
Niedziela
Lipiec 2019
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NOWE RADIOWOZY

2019-01-31 11:56:44

O cztery nowe radiowozy wzbogaciły się jednostki policyjne podlegające Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie. Po uroczystym przekazaniu pojazdów i wręczeniu kluczyków, zostały włączone do służby. Już od dziś możemy spotkać je na naszych drogach.

Nowe radiowozy częściowo udało się sfinansować dzięki pozyskanemu wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy Wejherowo oraz w drodze otrzymanego przydziału służbowego Komendy Głównej Policji w ramach zakupów centralnych.

Do służby trafiły: dwa "cywilne" samochody osobowe marki Hyundai oraz osobowy radiowóz marki Opel i Volkswagen Transporter. Nieoznakowane radiowozy przede wszystkim wykorzystywane będą przez pion kryminalny Komendy Powiatowej Policji, natomiast oznakowane radiowozy wejdą do czynnej służby: jeden na terenie miasta Rumi, a drugi na terenie Gminy Wejherowo.

Uroczyste przekazanie kluczyków do nowych policyjnych pojazdów odbyło się na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie przy ul. Dworcowej. Dokonali go starosta Gabriela Lisius, wójt gminy Wejherowo Henryk Skwarło oraz zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz.

W uroczystości uczestniczyli także m.in. wicestarosta Jacek Thiel, komendant powiatowa Policji insp. Beata Perzyńska, zastępca komendanta powiatowego Policji mł. insp. Marcin Potrykus, komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie st. bryg. Jacek Niewęgłowski komendant Straży Miejskiej w Wejherowie Zenon Hinca oraz ks. prałat Tadeusz Reszka, który poświęcił nowe radiowozy.

opr. qrator

foto: starostwo powiatowePrzeczytaj również
Samorządowcy i przedsiębiorcy wspólnie lobbują u Marszałka Województwa Pomorskiego w sprawie nowych rozwiązań drogowych. Działania mają na celu skłonienie marszałka do podjęcia wspólnych...

2019-07-12 10:10:13

Powiatowy Urząd Pracy w Wejherowie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie kosztów kształcenia pracowników i pracodawców. Pieniądze będą pochodzić z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, a wysokość...

2019-07-08 15:15:06

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gdańsku zaprasza przedsiębiorców na spotkanie informacyjne poświęcone zagadnieniom związanym z Funduszami Europejskimi na rozwój działalności...

2019-07-08 09:51:18

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!