GRYF GRA, TYTANI ODPOCZYWAJĄ

GRYF GRA, TYTANI ODPOCZYWAJĄ

Szczypiorniści mają wolne, ale za to piłkarze wybiegną na boisko. W...
RZEMIEŚLNICY WYRÓŻNIENI

RZEMIEŚLNICY WYRÓŻNIENI

Marszałek województwa pomorskiego i wojewoda pomorski wręczyli listy...
WYCHODZĄ DO LUDZI

WYCHODZĄ DO LUDZI

Jak zwykle na wiosnę, przesiadają się na rowery, quada oraz częściej będą...
WIELKANOCNE ZMIANY MZK

WIELKANOCNE ZMIANY MZK

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, Miejski Zakład...
FESTIWAL PIEŚNI O MORZU

FESTIWAL PIEŚNI O MORZU

Przed nami XXIV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu, który...
19
Piątek
Kwiecień 2019
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Alfa, Leonii, Tytusa
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NOWE RADIOWOZY

2019-01-31 11:56:44

O cztery nowe radiowozy wzbogaciły się jednostki policyjne podlegające Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie. Po uroczystym przekazaniu pojazdów i wręczeniu kluczyków, zostały włączone do służby. Już od dziś możemy spotkać je na naszych drogach.

Nowe radiowozy częściowo udało się sfinansować dzięki pozyskanemu wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy Wejherowo oraz w drodze otrzymanego przydziału służbowego Komendy Głównej Policji w ramach zakupów centralnych.

Do służby trafiły: dwa "cywilne" samochody osobowe marki Hyundai oraz osobowy radiowóz marki Opel i Volkswagen Transporter. Nieoznakowane radiowozy przede wszystkim wykorzystywane będą przez pion kryminalny Komendy Powiatowej Policji, natomiast oznakowane radiowozy wejdą do czynnej służby: jeden na terenie miasta Rumi, a drugi na terenie Gminy Wejherowo.

Uroczyste przekazanie kluczyków do nowych policyjnych pojazdów odbyło się na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie przy ul. Dworcowej. Dokonali go starosta Gabriela Lisius, wójt gminy Wejherowo Henryk Skwarło oraz zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz.

W uroczystości uczestniczyli także m.in. wicestarosta Jacek Thiel, komendant powiatowa Policji insp. Beata Perzyńska, zastępca komendanta powiatowego Policji mł. insp. Marcin Potrykus, komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie st. bryg. Jacek Niewęgłowski komendant Straży Miejskiej w Wejherowie Zenon Hinca oraz ks. prałat Tadeusz Reszka, który poświęcił nowe radiowozy.

opr. qrator

foto: starostwo powiatowePrzeczytaj również
Samorządowcy łączą siły i wspólnie wspierają wejherowski szpital. W poniedziałek, w sali konferencyjnej Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy, podpisano umowę na mocy której dofinansowano...

2019-04-17 19:44:55

Za nami czterodniowe obchody Dni Piaśnickich corocznie organizowanych przez Urząd Gminy Wejherowo. Oprócz oficjalnych obchodów, które odbyły się przy Pomniku Piaśnickim, przygotowano szereg...

2019-04-09 06:41:18

W niedzielę mogliśmy się natknąć na kwestujących wolontariuszy rozdających żółte żonkile, którzy szczególnie widoczni byli pod kościołami. Zbiórka pieniędzy odbywała się w ramach akcji Pola...

2019-04-07 22:42:35

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!