"SOBIESKI" ZWYCIĘŻA

"SOBIESKI" ZWYCIĘŻA

W hali sportowej Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Rumi, odbyła...
MISTRZYNIE "KOSZA"

MISTRZYNIE "KOSZA"

Dziewczęta z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Rumi zwyciężyły w Powiatowej...
STYPENDIA ARTYSTYCZNE

STYPENDIA ARTYSTYCZNE

Muzycy, malarze, filmowcy i pisarze. Aż stu artystów otrzymało finansowe...
WIOSENNE PORZĄDKI

WIOSENNE PORZĄDKI

Wiosnę już czuć powietrzu ,a co za tym idzie, czas na pozimowe porządki....
"ÓSEMKA" WYGRYWA

"ÓSEMKA" WYGRYWA

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie, odbyły się Powiatowe...
21
Czwartek
Marzec 2019
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
25262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PODZIĘKOWANIA DLA BOHATERÓW

2019-03-14 12:37:15

Za ofiarność i odwagę otrzymali z rąk starosty wyróżnienae i specjalne podziękowania. Czwórka policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie została uhonorowana za działania ratujące zdrowie i mienie mieszkańców w sytuacji zagrażającej życiu ratowanych i ratujących.

Wczoraj w gabinecie starosty odbyła się kameralna uroczystość wręczenie listów gratulacyjnych i upominków policjantom z KPP w Wejherowie, którzy podczas pożaru na Osiedlu Fenikowskiego w Wejherowie (sierżant Wojciech Bolda i posterunkowy Patryk Nurkowski) oraz akcji ratunkowej w Bożympolu Wielkim (starszy sierżant Wiesław Sychowski, starszy posterunkowy Wojciech Naczke) wykazali się bohaterską postawą i wielką odwagą.

Będąc na służbie, po otrzymaniu wezwania o pożarze, niezwłocznie przybyli na miejsce zdarzenia i nie czekając na przybycie jednostek ratowniczo-gaśniczych, samodzielnie rozpoczęli akcję ewakuacji osób z płonących budynków. Ich działanie uratowało mieszkańców i ułatwiło akcję gaśniczą – o zdarzeniach pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ.

We środę 13 marca br., w obecności Komendant Powiatowej Policji insp. Beaty Perzyńskiej i komendanta Powiatowej Straży Pożarnej starszego brygadiera Jacka Niewęgłowskiego, czwórka funkcjonariuszy policji z rąk starosty Gabrieli Lisius i wicestarosty Jacka Thiela odebrała pisemne podziękowania. Osobne podziękowania złożył także komendant PSP w Wejherowie Jacek Niewęgłowski, ponieważ obie interwencje dokonane przez policjantów miały miejsce podczas pożaru budynków wielorodzinnych, a ich działanie bardzo pomogło w dalszym prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczej przez strażaków.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Jak znaleźć wartościowych pracowników z zagranicy, jakie wypełnić formalności i jak zweryfikować legalność ich pobytu w Polsce. Między innymi o tym rozmawiano w piątek podczas konferencji...

2019-03-11 11:20:33

Po trzy miesięcznym remoncie ponownie został uruchomiony Oddział Otolaryngologii w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie. Wznowiono przyjmowanie pacjentów.

2019-03-07 22:22:12

Wieczorem i w nocy bardzo silnie wiało. Poranek niewiele zmienił. Musimy przygotować się na wichury i opady deszczu w ciągu dnia. IMGW wydało alert pogodowy obowiązujący w powiecie wejherowskim.

2019-03-05 10:50:30

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!