WSPOMÓŻ HOSPICJUM

WSPOMÓŻ HOSPICJUM

W ramach akcji #dobrysąsiad Port Rumia Centrum Handlowe Auchan zachęca do...
ODMRAŻANIE STAROSTWA

ODMRAŻANIE STAROSTWA

Od poniedziałku 25 maja, z zachowaniem procedur sanitarnych, Starostwo...
TRUDNIEJ O BILET

TRUDNIEJ O BILET

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym PKP SKM Trójmiasto zmieniło...
KONCERT SKRZYPCOWY

KONCERT SKRZYPCOWY

Rockowa klasyka w aranżacji na skrzypce. Na nietypowy koncert zaprasza...
DANE EPIDEMICZNE

DANE EPIDEMICZNE

Kolejne dane dobowe napawają optymizmem. Nie przyrasta ilość zakażonych, za...
26
Wtorek
Maj 2020
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PODZIĘKOWANIA DLA BOHATERÓW

2019-03-14 12:37:15

Za ofiarność i odwagę otrzymali z rąk starosty wyróżnienae i specjalne podziękowania. Czwórka policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie została uhonorowana za działania ratujące zdrowie i mienie mieszkańców w sytuacji zagrażającej życiu ratowanych i ratujących.

Wczoraj w gabinecie starosty odbyła się kameralna uroczystość wręczenie listów gratulacyjnych i upominków policjantom z KPP w Wejherowie, którzy podczas pożaru na Osiedlu Fenikowskiego w Wejherowie (sierżant Wojciech Bolda i posterunkowy Patryk Nurkowski) oraz akcji ratunkowej w Bożympolu Wielkim (starszy sierżant Wiesław Sychowski, starszy posterunkowy Wojciech Naczke) wykazali się bohaterską postawą i wielką odwagą.

Będąc na służbie, po otrzymaniu wezwania o pożarze, niezwłocznie przybyli na miejsce zdarzenia i nie czekając na przybycie jednostek ratowniczo-gaśniczych, samodzielnie rozpoczęli akcję ewakuacji osób z płonących budynków. Ich działanie uratowało mieszkańców i ułatwiło akcję gaśniczą – o zdarzeniach pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ.

We środę 13 marca br., w obecności Komendant Powiatowej Policji insp. Beaty Perzyńskiej i komendanta Powiatowej Straży Pożarnej starszego brygadiera Jacka Niewęgłowskiego, czwórka funkcjonariuszy policji z rąk starosty Gabrieli Lisius i wicestarosty Jacka Thiela odebrała pisemne podziękowania. Osobne podziękowania złożył także komendant PSP w Wejherowie Jacek Niewęgłowski, ponieważ obie interwencje dokonane przez policjantów miały miejsce podczas pożaru budynków wielorodzinnych, a ich działanie bardzo pomogło w dalszym prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczej przez strażaków.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Kolejne dane dobowe napawają optymizmem. Nie przyrasta ilość zakażonych, za to maleje  ilość osób poddanych kwarantannie. W najbliższym czasie możemy się zatem spodziewać sukcesywnego spadku...

2020-05-23 19:28:11

Od poniedziałku 25 maja, z zachowaniem procedur sanitarnych, Starostwo Powiatowe wznawia bezpośrednią obsługę klientów. Wizyta w urzędzie będzie możliwa wyłącznie po dokonaniu wcześniejszej,...

2020-05-25 12:02:03

Od kilku dni nie przybywa nowych zakażeń. Zmniejsza się także ilość pacjentów wymagających hospitalizacji, ubywa osób przebywających na kwarantannie. Rosnie za to liczba ozdrowieńców.

2020-05-22 10:14:13

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!