31
Lutosława, Normy, Pauliny

NAJLEPSI W WOJEWÓDZTWIE!

2015-02-12 11:50:57

Zdobyciem tytułów mistrza i wicemistrza przez drużyny OSP Szemud i OSP Nadole zakończył się III Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn OSP, który 7 lutego br. odbył się w hali sportowej w Szemudzie.

W tegorocznym turnieju startowało 12 drużyn z całego województwa, a wśród nich reprezentujące powiat wejherowski drużyna obrońcy ubiegłorocznego tytułu OSP Szemud i drużyna OSP Nadole, która swój udział wywalczyła w ub. roku wygrywając zawody powiatowe będące eliminacjami do tegorocznego turnieju wojewódzkiego.

Drużyny startujące w mistrzostwach zostały podzielone na dwie grupy, z których do półfinałów awansowały po dwa najlepsze zespoły.

W rozgrywkach grupy A drużyna OSP Nadole wygrała trzy mecze – z OSP Stary Targ 3:0, z OSP Gdańsk-Świbno 1:0 i z OSP Suchy Dąb 3:0, jeden zremisowała – z OSP Grabowo 0:0 i jeden przegrała - z OSP Żarnowiec 2:4, co pozwoliło jej ostatecznie z dorobkiem 10 pkt. zająć drugie miejsce i awansować do półfinału.

Natomiast OSP Szemud w rozgrywkach grupy B również zajęła drugie miejsce wygrywając cztery spotkania – z OSP Wiczlino 3:0, z OSP Lipnica 2:0, z OSP Rowy 1:0 i OSP Marynowy 4:1 i doznając porażki 0:1 z OSP Strażak Sierakowice.

W półfinale nadolscy strażacy spotkali się z drużyną OSP Sierakowice i po bardzo zaciętym pojedynku zwyciężyli 1:0, natomiast druhowie z Szemuda pokonali w rzutach karnych OSP Żarnowiec 3:2 (w regulaminowym czasie był remis 0:0).

W finale, który był wewnętrzną sprawą drużyn z naszego powiatu, lepsza okazała się drużyna OSP Szemud pokonując OSP Nadole 1:0.

Końcowa klasyfikacja finałów:

1. OSP Szemud
  2. OSP Nadole
  3. OSP Żarnowiec
  4. OSP Sierakowice

Najlepszy bramkarz turnieju – Maciej Arendt (OSP Strażak Sierakowice), najlepszy strzelec turnieju – Karol Ławniczak (OSP Żarnowiec), najbardziej bramkostrzelna drużyna turnieju – OSP Żarnowiec

Wszystkie drużyny otrzymały upominki i dyplomy za osiągnięte miejsce. Finalistom puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali: wiceprezes ZOW ZOSP RP druh Zygmunt Tomczonek, dyrektor Zarządu Wykonawczego OW ZOSP RP druh Grzegorz Pladzyk, z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Wejherowie st. bryg. Piotr Ściebura, wójt gminy Szemud Ryszard Kalkowski, przewodnicząca rady gminy Szemud Aleksandra Perz, prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Szemudzie druh Grzegorz Lasowski i sekretarz Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Wiesław Kornacki.

Nagrody drużynowe ufundował Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP województwa pomorskiego jako inicjator i organizator całego turnieju, natomiast puchar dla najbardziej bramkostrzelnej drużyny wójt gminy Szemud.

Województwo pomorskie w VI Ogólnopolskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych reprezentować będzie drużyna OSP Szemud. Turniej odbędzie się w marcu 2015 r. tradycyjnie w Gąsawie i Żninie (woj. kujawsko-pomorskie).

Jak widać w województwie pomorskim najlepsze okazały się dwie drużyny z powiatu wejherowskiego – obrońca tytułu OSP Szemud i OSP Nadole. Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał ogólnopolski!