URATOWALI DZIECI

URATOWALI DZIECI

Dzięki szybkiemu zdiagnozowaniu nowej i rzadkiej choroby PIMS-TS, udało się...
NOWE BOISKO

NOWE BOISKO

Kolejna inwestycja zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego została zakończona...
ZMIANY ROZKŁADÓW JAZDY

ZMIANY ROZKŁADÓW JAZDY

Od niedzieli 13 grudnia 2020 r. zmianie ulega rozkład jazdy pociągów...
WALKA O ŻYCIE

WALKA O ŻYCIE

W piątek do Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie trafił 45-letni pacjent...
WALECZNE MALUCHY

WALECZNE MALUCHY

W sobotę odbył się w Szczecinie turniej sportowy dla dzieci i kadetów...
25
Środa
Listopad 2020
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Elżbiety, Katarzyny, Klemensa
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NAJLEPSI W WOJEWÓDZTWIE!

2015-02-12 11:50:57

Zdobyciem tytułów mistrza i wicemistrza przez drużyny OSP Szemud i OSP Nadole zakończył się III Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn OSP, który 7 lutego br. odbył się w hali sportowej w Szemudzie.

W tegorocznym turnieju startowało 12 drużyn z całego województwa, a wśród nich reprezentujące powiat wejherowski drużyna obrońcy ubiegłorocznego tytułu OSP Szemud i drużyna OSP Nadole, która swój udział wywalczyła w ub. roku wygrywając zawody powiatowe będące eliminacjami do tegorocznego turnieju wojewódzkiego.

Drużyny startujące w mistrzostwach zostały podzielone na dwie grupy, z których do półfinałów awansowały po dwa najlepsze zespoły.

W rozgrywkach grupy A drużyna OSP Nadole wygrała trzy mecze – z OSP Stary Targ 3:0, z OSP Gdańsk-Świbno 1:0 i z OSP Suchy Dąb 3:0, jeden zremisowała – z OSP Grabowo 0:0 i jeden przegrała - z OSP Żarnowiec 2:4, co pozwoliło jej ostatecznie z dorobkiem 10 pkt. zająć drugie miejsce i awansować do półfinału.

Natomiast OSP Szemud w rozgrywkach grupy B również zajęła drugie miejsce wygrywając cztery spotkania – z OSP Wiczlino 3:0, z OSP Lipnica 2:0, z OSP Rowy 1:0 i OSP Marynowy 4:1 i doznając porażki 0:1 z OSP Strażak Sierakowice.

W półfinale nadolscy strażacy spotkali się z drużyną OSP Sierakowice i po bardzo zaciętym pojedynku zwyciężyli 1:0, natomiast druhowie z Szemuda pokonali w rzutach karnych OSP Żarnowiec 3:2 (w regulaminowym czasie był remis 0:0).

W finale, który był wewnętrzną sprawą drużyn z naszego powiatu, lepsza okazała się drużyna OSP Szemud pokonując OSP Nadole 1:0.

Końcowa klasyfikacja finałów:

  1. OSP Szemud
  2. OSP Nadole
  3. OSP Żarnowiec
  4. OSP Sierakowice

Najlepszy bramkarz turnieju – Maciej Arendt (OSP Strażak Sierakowice), najlepszy strzelec turnieju – Karol Ławniczak (OSP Żarnowiec), najbardziej bramkostrzelna drużyna turnieju – OSP Żarnowiec

Wszystkie drużyny otrzymały upominki i dyplomy za osiągnięte miejsce. Finalistom puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali: wiceprezes ZOW ZOSP RP druh Zygmunt Tomczonek, dyrektor Zarządu Wykonawczego OW ZOSP RP druh Grzegorz Pladzyk, z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Wejherowie st. bryg. Piotr Ściebura, wójt gminy Szemud Ryszard Kalkowski, przewodnicząca rady gminy Szemud Aleksandra Perz, prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Szemudzie druh Grzegorz Lasowski i sekretarz Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Wiesław Kornacki.

Nagrody drużynowe ufundował Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP województwa pomorskiego jako inicjator i organizator całego turnieju, natomiast puchar dla najbardziej bramkostrzelnej drużyny wójt gminy Szemud.

Województwo pomorskie w VI Ogólnopolskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych reprezentować będzie drużyna OSP Szemud. Turniej odbędzie się w marcu 2015 r. tradycyjnie w Gąsawie i Żninie (woj. kujawsko-pomorskie).

Jak widać w województwie pomorskim najlepsze okazały się dwie drużyny z powiatu wejherowskiego – obrońca tytułu OSP Szemud i OSP Nadole. Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał ogólnopolski!

(Mirody)Przeczytaj również
We miniony wtorek w  Powiatowym Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie oficjalnie oddano do użytku łącznik dobudowany pomiędzy budynkami szkolnymi. Nadbudowa znacząco poprawiła komunikację w całej...

2020-11-20 09:50:56

Pomimo epidemii korona wirusa trwa akcja szczepień przeciwko pneumokokom dla seniorów z Pomorza. Program kierowany jest do osób powyżej 65 roku życia z grypy ryzyka – tzn. chorujące m.in. na...

2020-11-20 09:35:34

Aż cztery lokalne produkty kulinarne z gospodarstw z terenu powiatu wejherowskiego, zostały nagrodzone w konkursie Weki z Pomorskiej Spiżarni. Celem konkursu była promocja rolników zajmujących...

2020-11-16 10:39:39

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!