NOWY ROCZNIK KULTURALNY

NOWY ROCZNIK KULTURALNY

Ukazał się nowy Wejherowski Rocznik Kulturalny, podsumowujący i opisujący...
FRYCOWE ZAPŁACONE

FRYCOWE ZAPŁACONE

W meczu inaugurującym sezon 2019/2020 I ligi piłki ręcznej, debiutujący na...
50-LECIE ROD

50-LECIE ROD

Okrągły jubileuszu Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. mjr. H. Sucharskiego...
"POLITYKA" – RECENZJA

"POLITYKA" – RECENZJA

Wzbudzający duże zainteresowanie przed premierą i mieszane uczucia po...
PORAŻKA W ŁĘCZNEJ

PORAŻKA W ŁĘCZNEJ

Cudu nie było. Gryf przegrał kolejny mecz. Tym razem uległ na wyjeździe...
23
Poniedziałek
Wrzesień 2019
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WYJĄTKOWA JAKOŚĆ LECZENIA

2019-05-30 09:42:42

Wejherowska kardiochirurgia nie tylko podejmuje się nowatorskich i coraz trudniejszych zabiegów, ale osiąga najwyższe standardy jakości. W podsumowaniu Krajowego Rejestru Operacji Kardiochirurgicznych, wyniki operacyjne oddziału wyrażone śmiertelnością okołooperacyjną pozwoliły uplasować się wejherowskiemu Oddziałowi Kardiochirurgii na pierwszym miejscu w Polsce.

Operacje kardiochirurgiczne należą do jednych z najtrudniejszych i obarczone są dużym ryzykiem. Z danych Krajowego Rejestru Operacji Kardiochirurgicznych (KROK) wynika, że w ubiegłym roku wykonano w Polsce blisko 26 tysięcy zabiegów kardiochirurgicznych, z czego Oddział Kardiochirurgii Kaszubskiego Centrum Chorób Serca i Naczyń w szpitalu w Wejherowie wykonał 492 operacje, co uplasowało go na 21. miejscu pod względem ilości zabiegów w kraju. W poszczególnych głównych typach operacji wejherowski Oddział Kardiochirurgii zajął odpowiednio: 7 miejsce pod względem ilości operacji małoinwazyjnych na bijącym sercu w chorobie wieńcowej, 8 miejsce pod względem ilości operacji małoinwazyjnych zastawki mitralnej, 16 miejsce pod względem ilości wykonanych zabiegów zastawkowych, 17 miejsce pod względem ilości zabiegów skojarzonych zastawkowo–wieńcowych, 20 miejsce pod względem ilości zabiegów w tętniakach aorty piersiowej.

Według statystyki KROK – wyniki operacyjne oddziału wyrażone śmiertelnością okołooperacyjną pozwoliły uplasować się wejherowskiemu Oddziałowi Kardiochirurgii na pierwszym miejscu w Polsce, osiągając wynik blisko trzykrotnie niższy od statystycznie spodziewanej śmiertelności okołooperacyjnej, wyliczonej ze skomplikowanych wskaźników.

- Nie ma nic bardziej przykrego i tragicznego jak zgon okołooperacyjny. Jest to najgorsze powikłanie, tragedia zarówno dla pacjenta i jego rodziny, jak i lekarza operującego oraz całego zespołu leczącego. Niezmiernie cieszy mnie, że w naszym oddziale to powikłanie zdarza się tak rzadko, oszukujemy więc statystyki, które mówią, że powinno zdarzać się częściej – mówi dr Krzysztof Jarmoszewicz, ordynator Oddziału Kardiochirurgii w szpitalu w Wejherowie. - Jest to niewątpliwie wynik doskonałych warunków pracy, kompetencji zespołu i przemyślanej organizacji pracy w oddziale. Niska śmiertelność okołooperacyjna to większe bezpieczeństwo pacjenta, to znak że w danej jednostce leczenie jest kompetentne i skuteczne.

Kardiochirurgia w Wejherowie jest najmłodszym oddziałem tego typu w kraju, powstała pod koniec 2017 roku, ale tak naprawdę rok 2018 był pierwszym, w którym wdrożono wszystkie procedury kardiochirurgiczne u dorosłych, stając się oddziałem pełnoprofilowym.

Obecnie w Wejherowie wykonuje się wszystkie rodzaje zabiegów kardiochirurgicznych u dorosłych. Wdrażane s nowe procedury, nawiązywana jest współpraca z oddziałem kardiologii, co otwiera drogę do osiągnięcia pełnej kompleksowości w leczeniu chorób serca. Współpraca kardiolog-kardiochirurg w ramach tzw. kardiogrupy to zupełnie inny wymiar możliwości leczenia. Szpital w Wejherowo to drugi w województwie ośrodek, w którym stworzono możliwość takiej współpracy w imię dobrze pojętego interesu pacjenta.

opr. qrator

foto: szpitale pomorskiePrzeczytaj również
Przed nami kolejna edycja Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego. Pierwsze imprezy rozpoczną się już w najbliższy piątek, a ostatnia ponad dwa tygodnie później. Dni Kultury Powiatu mają na celu...

2019-09-18 13:49:31

Okrągła, dwudziesta rocznica powołania do życia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie była okazja do wspólnego świętowania tego jubileuszu. Z tej okazji, na uroczystej gali w Filharmonii...

2019-09-19 11:40:12

W minioną sobotę na stadionie sportowym w Lini odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu wejherowskiego, w których rywalizowało aż...

2019-09-16 13:46:37

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!