NA ZAKOŃCZENIE RUNDY

NA ZAKOŃCZENIE RUNDY

Ostatni mecz w tym roku w ramach rozgrywek o mistrzostwo I ligi piłki...
TURNIEJ TANECZNY

TURNIEJ TANECZNY

Klub Taneczny FALA oraz Prezydent Miasta Wejherowa zapraszają na...
ZWYCIĘSKI "ELEKTRYK"

ZWYCIĘSKI "ELEKTRYK"

Młodzi szczypiorniści "Elektryka" zwyciężyli w Półfinale Wojewódzkiej...
DZIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNYCH

DZIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Wystawą prac artystycznych i rękodzieła we foyer Filharmonii Kaszubskiej...
TYTANI GRAJĄ DALEJ

TYTANI GRAJĄ DALEJ

Piękna przygoda naszych szczypiornistów z Pucharami trwa. Po fenomenalnej...
7
Sobota
Grudzień 2019
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PETYCJA DO MARSZAŁKA

2019-07-12 10:10:13

Samorządowcy i przedsiębiorcy wspólnie lobbują u Marszałka Województwa Pomorskiego w sprawie nowych rozwiązań drogowych. Działania mają na celu skłonienie marszałka do podjęcia wspólnych inicjatyw w celu usprawnienia ruchu samochodowego w kilku newralgicznych punktach na terenie powiatu. W tym celu samorządowcy i przedsiębiorcy wystosowali wspólną petycję do Zarządu Województwa Pomorskiego.

W zeszłym tygodniu w Starostwie Powiatowym spotkali się przedstawiciele Gminy Wejherowo, Gminy Szemud, Miasta Wejherowo, Regionalnej Izby Przedsiębiorców NORDA i Powiatowej Rady Przedsiębiorczości aby wspólnie ze Starostą przedyskutować i opracować stanowisko w sprawie najpilniejszych inwestycji drogowych na terenie powiatu. Efektem rozmów była petycja podpisana przez wszystkich uczestników spotkania, adresowana do Zarządu Województwa Pomorskiego, w sprawie podjęcia wspólnych działań w zakresie współpracy przy realizacji wybranych inwestycji drogowych na obszarze powiatu wejherowskiego.

Samorządowcy i przedsiębiorcy wskazali cztery najistotniejsze inwestycje, w realizacje których powinien włączyć się Urząd Marszałkowski.

  1. Wybudowanie "nowej" ulicy Karnowskiego w Wejherowie będącej odcinkiem nowego przebiegu drogi wojewódzkiej 218 (zadanie posiada aktualną decyzję pozwalającą na realizację inwestycji – decyzja ZRID).
  2. Przebudowa drogi wojewódzkiej 224 na odcinku Szemud-Wejherowo (Gmina Szemud i Powiat Wejherowski zadeklarowały udział finansowy w przygotowaniu dokumentacji technicznej).
  3. Przebudowa drogi wojewódzkiej 218 na odcinku Bieszkowice – Nowy Dwór Wejherowski.
  4. Budowy ronda w Koleczkowie u zbiegu drogi wojewódzkiej 218, "nowej" ulicy Chylońskiej z połączeniem z Węzłem Koleczkowo.

Wskazane inwestycje dotyczą miejskich i gminnych dróg w powiązaniu z drogami wojewódzkimi, których utrzymanie leży w gestii Zarządu Województwa Pomorskiego. Ponadto wskazane połączenia, które już dziś są "wąskimi gardłami" komunikacyjnymi albo bez realizacji których grozi nam zapaść transportowa, wymagają dodatkowej interwencji w związku z budową drogi ekspresowej S6 (tzw. Trasa Kaszubska).

Wybudowana "ekspresówka" znacznie zwiększy ilość pojazdów, które na planowanych węzłach drogowych w Koleczkowie i Szemudzie będą wlewać się na teren powiatu wejherowskiego, przede wszystkim do Wejherowa. Bez dokonania odpowiedniej rozbudowy i modernizacji już istniejących połączeń grozi nam zapaść komunikacyjna, którą odczują zarówno mieszkańcy, przedsiębiorcy jak i turyści.

Wspólna petycja jest kolejnym z elementów lobbingu, który ma zachęcić Zarząd Województwa Pomorskiego do podjęcia ścisłej współpracy z lokalnymi samorządami w celu usprawnienia sieci komunikacyjnej.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: Powiat WejehrowskiPrzeczytaj również
Masz ciekawy pomysł biznesowy, chcesz rozwinąć swoją firmę, a może dopiero chciałbyś ją założyć i zastanawiasz się, czy środki z Funduszy Europejskich są dla ciebie? Szybko sprawdzisz to podczas...

2019-12-04 10:03:04

Wystawą prac artystycznych i rękodzieła we foyer Filharmonii Kaszubskiej uczczono Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W wydarzeniu, oprócz zaproszonych gości, udział wzięli podopieczni...

2019-12-05 10:30:25

W miniony czwartek w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie XII Powiatowego Konkursu Czytelniczego "Stanisław Moniuszko...

2019-12-03 12:50:08

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!