ZASŁUŻONA PRZEGRANA

ZASŁUŻONA PRZEGRANA

Piłkarze Resovii Rzeszów spuścili Gryfowi lanie. Wejherowianie przegrali na...
REMONT MOSTU

REMONT MOSTU

Korki objazdy i utrudnienia. Kierowcy w Wejherowie muszą przygotować się na...
NOWY ROZKŁAD SKM

NOWY ROZKŁAD SKM

Spółka PKP Szybka Kolej Miejska w Trómieście przygotowała już nowy rozkład...
POTYCZKA Z RESOVIĄ

POTYCZKA Z RESOVIĄ

Już w sobotę piłkarze WKS Gryf Wejherowo rozegrają na własnym boisku...
POTAŃCÓWKA

POTAŃCÓWKA

Zabawa rozpoczęła się po południu i trwała aż do późnego wieczoralowała...
19
Poniedziałek
Sierpień 2019
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Emilii, Julinana, Konstancji
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PETYCJA DO MARSZAŁKA

2019-07-12 10:10:13

Samorządowcy i przedsiębiorcy wspólnie lobbują u Marszałka Województwa Pomorskiego w sprawie nowych rozwiązań drogowych. Działania mają na celu skłonienie marszałka do podjęcia wspólnych inicjatyw w celu usprawnienia ruchu samochodowego w kilku newralgicznych punktach na terenie powiatu. W tym celu samorządowcy i przedsiębiorcy wystosowali wspólną petycję do Zarządu Województwa Pomorskiego.

W zeszłym tygodniu w Starostwie Powiatowym spotkali się przedstawiciele Gminy Wejherowo, Gminy Szemud, Miasta Wejherowo, Regionalnej Izby Przedsiębiorców NORDA i Powiatowej Rady Przedsiębiorczości aby wspólnie ze Starostą przedyskutować i opracować stanowisko w sprawie najpilniejszych inwestycji drogowych na terenie powiatu. Efektem rozmów była petycja podpisana przez wszystkich uczestników spotkania, adresowana do Zarządu Województwa Pomorskiego, w sprawie podjęcia wspólnych działań w zakresie współpracy przy realizacji wybranych inwestycji drogowych na obszarze powiatu wejherowskiego.

Samorządowcy i przedsiębiorcy wskazali cztery najistotniejsze inwestycje, w realizacje których powinien włączyć się Urząd Marszałkowski.

  1. Wybudowanie "nowej" ulicy Karnowskiego w Wejherowie będącej odcinkiem nowego przebiegu drogi wojewódzkiej 218 (zadanie posiada aktualną decyzję pozwalającą na realizację inwestycji – decyzja ZRID).
  2. Przebudowa drogi wojewódzkiej 224 na odcinku Szemud-Wejherowo (Gmina Szemud i Powiat Wejherowski zadeklarowały udział finansowy w przygotowaniu dokumentacji technicznej).
  3. Przebudowa drogi wojewódzkiej 218 na odcinku Bieszkowice – Nowy Dwór Wejherowski.
  4. Budowy ronda w Koleczkowie u zbiegu drogi wojewódzkiej 218, "nowej" ulicy Chylońskiej z połączeniem z Węzłem Koleczkowo.

Wskazane inwestycje dotyczą miejskich i gminnych dróg w powiązaniu z drogami wojewódzkimi, których utrzymanie leży w gestii Zarządu Województwa Pomorskiego. Ponadto wskazane połączenia, które już dziś są "wąskimi gardłami" komunikacyjnymi albo bez realizacji których grozi nam zapaść transportowa, wymagają dodatkowej interwencji w związku z budową drogi ekspresowej S6 (tzw. Trasa Kaszubska).

Wybudowana "ekspresówka" znacznie zwiększy ilość pojazdów, które na planowanych węzłach drogowych w Koleczkowie i Szemudzie będą wlewać się na teren powiatu wejherowskiego, przede wszystkim do Wejherowa. Bez dokonania odpowiedniej rozbudowy i modernizacji już istniejących połączeń grozi nam zapaść komunikacyjna, którą odczują zarówno mieszkańcy, przedsiębiorcy jak i turyści.

Wspólna petycja jest kolejnym z elementów lobbingu, który ma zachęcić Zarząd Województwa Pomorskiego do podjęcia ścisłej współpracy z lokalnymi samorządami w celu usprawnienia sieci komunikacyjnej.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: Powiat WejehrowskiPrzeczytaj również
W połowie września odbędzie się druga edycja Motocyklowego Rajdu Piaśnickiego. Zainteresowani już mogą zgłaszać chęć uczestnictwa. Rejestracja trwa do 1 września. Po sukcesie frekwencyjnym...

2019-08-12 19:18:43

W ramach corocznych praktyk studenckich, w Wejherowie przebywała grupa ukraińskich studentek z Iwano-Frankiwska. Dziewczęta studiujących filologię polską na tamtejszym uniwersytecie. Wizyta...

2019-08-10 21:40:12

Szczególnie uroczysty charakter miały w tym roku obchody Święta Policji. Zbiegły się one ze stuleciem powołania do życia Policji Państwowej. Powiatowe obchody tego święta miały miejsce w...

2019-07-31 12:24:21

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!