WNIOSKI O DOFINANSOWANIE

WNIOSKI O DOFINANSOWANIE

Przedsiębiorcy, organizacje pożytku publicznego oraz kościelne osoby...
WYPRAWKA DLA UCZNIA

WYPRAWKA DLA UCZNIA

Od 1 lipca można składać wnioski na wyprawkę szkolna dla ucznia....
ŚMIETNISKO W DOMU

ŚMIETNISKO W DOMU

Fetor, robactwo i śmieci. Mieszkanie zamienione w wysypisko pełne gnijących...
SZLABAN NA RYZYKO

SZLABAN NA RYZYKO

Pośpiech, ignorancja, brawura i brak rozsądku to najwięksi zabójcy na...
ŚMIECIOWY PROBLEM

ŚMIECIOWY PROBLEM

Pomimo przyjęcia jasnych regulacji w sprawie odbioru śmieci i wywozu...
7
Wtorek
Lipiec 2020
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Estery, Kiry, Rudolfa
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

2019-11-19 10:42:57

Wczoraj, podczas specjalnej konferencji w Starostwie Powiatowym, zainaugurowano Powiatowy Tydzień Przedsiębiorczości. Tematem spotkania i wygłoszonych prelekcji było przedstawienie i omówienie narzędzi oraz procesów rozwiązywania sporów w drodze mediacji.

Powiatowy Tydzień Przedsiębiorczości swym charakterem wpisuje się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, jaki w tym roku odbywa się w dniach 18 – 22 listopada. W tym czasie odbywa się szereg wydarzeń, imprez spotkań i warsztatów, które promują szeroko rozumianą przedsiębiorczość.

W ramach Tygodnia Przedsiębiorczości w naszym powiecie przygotowanych zostało szereg wydarzeń kierowanych przede wszystkim do młodzieży szkół ponadpodstawowych. Uczniowie będą mogli wysłuchać wykładów przedsiębiorców-praktyków, odbyć wizyty studyjne w wybranych firmach, wziąć udział w warsztatach podnoszących umiejętności biznesowe i interpersonalne oraz w zajęciach organizowanych przez instytucje zewnętrze (Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Powiatowy Urząd Pracy).

Wczorajsza konferencja Starostwie Powiatowym pn. "Mediacja w Biznesie" kierowana do przedsiębiorców, managerów oraz osób zarządzających placówkami i instytucjami samorządowymi, była inauguracją tygodnia przedsiębiorczości w Powiecie Wejherowskim. O przygotowanych wydarzenia w ramach tej inicjatywy, poinformowała starosta Gabriela Lisius.

Uczestnicy konferencji wysłuchali prelekcji: "Mediacja, a postępowanie przed sądem" – wiceprezes Sądu Rejonowego w Wejherowie SSR Beata Czabotar-Magulska; "Mediacja - skuteczne narzędzie rozwiązywania sporów gospodarczych oraz w przedsiębiorstwie" - prezes Pomorskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji radca prawny Ireneusz Pawłowski; "Mediacja w szkołach - potrzeba czy konieczność?" - mediator Kamila Wica, Kaszubskie Centrum Prawne, Wejherowskie Centrum Mediacji. Po wysłuchaniu wszystkich wystąpień słuchacze mieli możliwość zadawania pytań, z czego chętnie korzystali.

Temat konferencji zainteresował uczestników i pozwolił uzyskać podstawową wiedzę na temat pozasądowych sposobów rozstrzygania sporów w sprawach gospodarczych i cywilnych, które nie dość, że są tańsze niż koszty sprawy sądowej, to jeszcze mogą przynieść satysfakcjonujące rozstrzygnięcie dużo szybciej niż czekając na wyrok sądu.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Przedsiębiorcy, organizacje pożytku publicznego oraz kościelne osoby prawne, które do tej pory nie składały wniosków o wsparcie finansowe w ramach Tarczy Antykryzysowej, mogą zrobić to teraz....

2020-07-07 11:55:29

Kolejne dni przynoszą sukcesywną poprawę stanu epidemiologicznego w powiecie wejherowskim. Sanepid nie stwierdza nowych zakażeń. Sukcesywnie rośnie liczba ozdrowieńców i maleje ilość osób...

2020-07-01 14:42:26

Sytuacja epidemiczna w powiecie cały czas jest stabilna. Nie przybywa nowych zakażonych, za to zwiększa się ilość ozdrowieńców, a zmniejsza ilość osób poddanych reżimowi sanitarnemu lub...

2020-06-25 13:50:57

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!