PIENIĄDZE NA DROGI

PIENIĄDZE NA DROGI

Są oszczędności, będą wyremontowane drogi. We środę Wojewoda Pomorski...
DRZEWKO DLA CIEBIE

DRZEWKO DLA CIEBIE

Zbliżające się wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia wielu  z nas...
NIEWIELE ZABRAKŁO…

NIEWIELE ZABRAKŁO…

Tuż za podium uplasowała się ekipa Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w z...
KONCERT BOŻONARODZENIOWY

KONCERT BOŻONARODZENIOWY

Najbliższe spotkanie z muzyką Kaszub będzie mieć charakter...
PLEBISCYT MIAST

PLEBISCYT MIAST

Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu Świeć Się z Energą, w której udział...
14
Sobota
Grudzień 2019
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Alfreda, Izydora, Zoriny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

2019-11-19 10:42:57

Wczoraj, podczas specjalnej konferencji w Starostwie Powiatowym, zainaugurowano Powiatowy Tydzień Przedsiębiorczości. Tematem spotkania i wygłoszonych prelekcji było przedstawienie i omówienie narzędzi oraz procesów rozwiązywania sporów w drodze mediacji.

Powiatowy Tydzień Przedsiębiorczości swym charakterem wpisuje się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, jaki w tym roku odbywa się w dniach 18 – 22 listopada. W tym czasie odbywa się szereg wydarzeń, imprez spotkań i warsztatów, które promują szeroko rozumianą przedsiębiorczość.

W ramach Tygodnia Przedsiębiorczości w naszym powiecie przygotowanych zostało szereg wydarzeń kierowanych przede wszystkim do młodzieży szkół ponadpodstawowych. Uczniowie będą mogli wysłuchać wykładów przedsiębiorców-praktyków, odbyć wizyty studyjne w wybranych firmach, wziąć udział w warsztatach podnoszących umiejętności biznesowe i interpersonalne oraz w zajęciach organizowanych przez instytucje zewnętrze (Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Powiatowy Urząd Pracy).

Wczorajsza konferencja Starostwie Powiatowym pn. "Mediacja w Biznesie" kierowana do przedsiębiorców, managerów oraz osób zarządzających placówkami i instytucjami samorządowymi, była inauguracją tygodnia przedsiębiorczości w Powiecie Wejherowskim. O przygotowanych wydarzenia w ramach tej inicjatywy, poinformowała starosta Gabriela Lisius.

Uczestnicy konferencji wysłuchali prelekcji: "Mediacja, a postępowanie przed sądem" – wiceprezes Sądu Rejonowego w Wejherowie SSR Beata Czabotar-Magulska; "Mediacja - skuteczne narzędzie rozwiązywania sporów gospodarczych oraz w przedsiębiorstwie" - prezes Pomorskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji radca prawny Ireneusz Pawłowski; "Mediacja w szkołach - potrzeba czy konieczność?" - mediator Kamila Wica, Kaszubskie Centrum Prawne, Wejherowskie Centrum Mediacji. Po wysłuchaniu wszystkich wystąpień słuchacze mieli możliwość zadawania pytań, z czego chętnie korzystali.

Temat konferencji zainteresował uczestników i pozwolił uzyskać podstawową wiedzę na temat pozasądowych sposobów rozstrzygania sporów w sprawach gospodarczych i cywilnych, które nie dość, że są tańsze niż koszty sprawy sądowej, to jeszcze mogą przynieść satysfakcjonujące rozstrzygnięcie dużo szybciej niż czekając na wyrok sądu.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Są oszczędności, będą wyremontowane drogi. We środę Wojewoda Pomorski podpisał ostatnie w tym roku umowy z samorządami, na dofinansowanie remontów dróg. Skorzysta na tym między innymi Powiat...

2019-12-13 09:30:39

Wystawą prac artystycznych i rękodzieła we foyer Filharmonii Kaszubskiej uczczono Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W wydarzeniu, oprócz zaproszonych gości, udział wzięli podopieczni...

2019-12-05 10:30:25

Masz ciekawy pomysł biznesowy, chcesz rozwinąć swoją firmę, a może dopiero chciałbyś ją założyć i zastanawiasz się, czy środki z Funduszy Europejskich są dla ciebie? Szybko sprawdzisz to podczas...

2019-12-04 10:03:04

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!