III GALA SPORTU

III GALA SPORTU

Wczoraj w Filharmonii Kaszubskiej odbyła się III Wejherowska Gala Sportu na...
WARSZTATY DLA PAŃ

WARSZTATY DLA PAŃ

W marcu rusza kolejna edycja pomorskiej akcji Marzec na Obcasach,...
POSIADAŁ NARKOTYKI

POSIADAŁ NARKOTYKI

Wpadła na ulicy z amfetaminą. Policjanci zatrzymali w Wejehrowie 35-latka,...
MIDNIGHT STORIES

MIDNIGHT STORIES

Koncert promujący nowy album Art’n’Voices odbędzie się w najbliższą...
ZGUBIŁ DROGĘ

ZGUBIŁ DROGĘ

Wypadł z drogi, zjechał do rowu i uciekał na piechotę z unieruchomionego...
20
Czwartek
Luty 2020
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Anety, Lehca, Leona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

SAMORZĄDOWCY SIĘ SZKOLILI

2020-02-10 12:29:57

Starostwo Powiatowe w Wejherowie gościło samorządowców z innych powiatów na warsztatach organizowanych przez Związek Powiatów Polskich, których tematyką były nowe przepisy prawne w zakresie obowiązku zgłaszania nabycia i zbycia pojazdów.

Uchwalona 19 lipca 2019 r. nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw, wprowadziła odpowiedzialność administracyjną właścicieli pojazdów za ich niezarejestrowanie w odpowiednim terminie – w przypadku pojazdów sprowadzonych z terytorium innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej albo niezgłoszenie nabycia/zbycia – w przypadku pojazdu już wcześniej zarejestrowanego w Polsce. Kary administracyjne w tych sprawach ma wymierzać starosta.

Nowe przepisy budzą wiele pytań i wątpliwości o to, jak w praktyce należy je interpretować i wykonywać, mając na względzie kary finansowe grożące obywatelom za niedopełnienie w terminie obowiązków. Wychodząc naprzeciw potrzebom pracowników wydziałów komunikacji w starostwach, Związek Powiatów Polskich wybrał Wejherowo na jedną z lokalizacji cyklu szkoleń którego celem jest przedstawienie pracownikom wydziałów komunikacji obowiązującego stanu prawnego oraz interpretacji zagadnień budzących największe wątpliwości.

Szkolenie odbyło się we czwartek 6 lutego br. w sali obrad Starostwa Powiatowego. Oprócz kadry pracowniczej naszego urzędu, w warsztatach wzięło udział wielu pracowników samorządowych z ościennych powiatów. Spotkanie prowadził Grzegorz P. Kubalski – prawnik, teoretyk i praktyk samorządu terytorialnego, absolwent Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, autor publikacji książkowych, artykułów i glos w czasopismach naukowych, ekspert samorządowy, od 2008 roku związany ze Związkiem Powiatów Polskich, gdzie obecnie pełni funkcję Zastępcy Dyrektora Biura.

Szkolenie skupiało się na praktycznych aspektach nowych przepisów, ich interpretacji oraz stosowaniu podczas załatwiania spraw ludności w wydziałach komunikacji.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Pieniądze z Europejskiego Funduszu Społecznego wesprą aktywizację zawodową osób długotrwale bezrobotnych, niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie. Już niebawem w powiecie wejherowskim ruszy...

2020-02-17 13:48:23

Tylko do piątku można składać wnioski o dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Nabór prowadzi Powiatowy Urząd Pracy...

2020-02-12 21:35:47

Podczas gdy jej mąż uczestniczył w oficjalnych uroczystościach i spotykał się z mieszkańcami Wejherowa, ona – Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Powiatowy Zespół Kształcenia Specjalnego w...

2020-02-11 14:20:15

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!