ŁOPATY W RUCH

ŁOPATY W RUCH

Spadł śnieg, a wraz z nim właścicielom posesji przybyło obowiązków. Trzeba...
BĘDZIE MROŹNO

BĘDZIE MROŹNO

Będzie padał śnieg, powieje silny wiatr i spadnie temperatura. Wzrasta...
PRACOWNICY SZPITALA ODZNACZENI

PRACOWNICY SZPITALA ODZNACZENI

Pracownicy Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie wyróżnieni Odznakami za...
MZK INFORMUJE

MZK INFORMUJE

W związku z powrotem dzieci klas I – III szkół podstawowych do nauczania...
UWAGA POBOROWI

UWAGA POBOROWI

W związku z panującą pandemią koronawirusa, MSWiA i MON podjęły decyzję o...
18
Poniedziałek
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NASZE INWESTYCJE WYRÓŻNIONE

2020-09-26 17:37:18

W dniu 23 września na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Uroczysta Gala Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród XXIV Edycji Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku". W konkursie brały udział dwie nasze inwestycje – z Wejherowa i Redy. Obie zostały uhonorowane wyróżnieniami.

Ogólnopolski Otwarty Konkurs "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku" to inicjatywa wytyczająca nowe trendy w budownictwie, promująca najlepsze modernizacje i budowy. Konkurs nagradza inwestorów, wykonawców i projektantów za konkretną realizację jako wspólne dzieło wszystkich trzech podmiotów. Jest to jeden z elementów, który wyróżnia ten konkurs na tle innych tego rodzaju wydarzeń, które zwykle są adresowane tylko do jednej z grup, np. do inwestorów lub projektantów.

Do konkursu zostały zgłoszone dwie inwestycje z terenu powiatu wejherowskiego:

  • budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Wejherowie (inwestor Gmina Miasta Wejherowa, wykonawca -Zakład Robót Ogólnobudowlanych Stanisław Repiński Kościerzyna),
  • rozbudowa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie o kompleks 10 pracowni zawodowych (inwestor - Powiat Wejherowski, wykonawca - Woj-Mar Mariusz Gustowski Sopieszyno).

Celem konkursu jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych: modernizacji oraz nowych obiektów w przestrzeni urbanistycznej w danym roku, wyróżniających się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi. 

W tegorocznej edycji Konkursu udział wzięło 460 inwestycji z całej Polski. 76 zakwalifikowało się do finału  - obie nasze inwestycje dotarły do tego etapu i decyzją jury otrzymały wyróżnienia. Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Wejherowie w kategorii "obiekty sportowe", a rozbudowa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie o kompleks 10 pracowni zawodowych w kategorii "edukacja i szkolnictwo".

Wyróżnienia odbierali: starosta Gabriela Lisius wraz z dyrektorem PZS w Redzie Dorotą Nowicką – Klimowicz i naczelnikiem Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Mirosławem Lademannem, a także zastepcy prezydenta Wejherowa - Arkadiusz Kraszkiewicz i Beata Rutkiewicz.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: modernizacjaroku.org.plPrzeczytaj również
Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą - wszystko to w ramach ogólnopolskiej kampanii: Małą...

2021-01-11 12:44:57

W związku z panującą pandemią koronawirusa, MSWiA i MON podjęły decyzję o wprowadzeniu nowych zasad przeprowadzania kwalifikacji wojskowej i w dwóch terminach.

2021-01-14 11:28:41

Pięciu kandydatów może stanąć w szranki w przedterminowych wyborach Wójta Gminy Wejherowo. We wtorek 12 stycznia br. Komisarz Wyborczy w Słupsku przekazał informację o komitetach wyborczych które...

2021-01-12 20:42:06

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!