CZAS NA PUCHARY

CZAS NA PUCHARY

Po okazałym ligowym zwycięstwie, czas na mecz pucharowy. W najbliższą środę...
RAJD Z KOMPASEM

RAJD Z KOMPASEM

Przygoda, rywalizacja i aktywny wypoczynek. W minioną niedzielę w...
TENISOWE MISTRZOSTWA

TENISOWE MISTRZOSTWA

W miniony weekend na Wejherowskich Kortach Tenisowych Odbyły się Tenisowe...
TERENOWE ŚCIGANIE

TERENOWE ŚCIGANIE

W minioną sobotę amatorzy kolarstwa crossowego spotkali się w Wejherowie na...
50 KOBIET

50 KOBIET

Na poetycki wieczór zaprasza Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki...
28
Wtorek
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ZWIĘKSZAMY RYGOR

2020-10-09 13:23:08

Skokowy wzrost ilości zakażeń koronawirusem skłonił rząd do potraktowania całego kraju jako tzw. strefę żółtą zagrożenia epidemicznego. W ślad  za tym poszły nowe obowiązki. Wybrane powiaty i miasta, gdzie ilość zachorowań jest szczególnie wysoka, zakwalifikowane będą do tzw. stref czerwonych.

Powiat wejherowski od blisko tygodnia jest już w żółtej strefie na podstawie decyzji Ministerstwa Zdrowia. Jest to wynikiem ponadprzeciętnej ilości diagnozowanych zachorowań w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców. Na wczorajszej (8 października) konferencji prasowej premier Morawiecki zapowiedział rozciągnięcie obostrzeń obowiązujących w strefie żółtej na cały kraj (za wyjątkiem tych powiatów które zostały zaliczone do strefy czerwonej), z jednoczesnym zaostrzeniem przepisów sanitarnych.

W ramach obostrzeń, od najbliższej soboty 10 października wszyscy przebywający w strefie żółtej zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej (sklepie, kościele, komunikacji zbiorowej, itp.). Osoby, które nie będą miały osłoniętego nosa i ust, będą karane. Za złamanie przepisu będzie mandat w wysokości 500 zł, który ma być znacznie częściej wystawiany. Osoby bez maseczki na żądanie policji lub straży miejskiej będą musiały okazać zaświadczenie lekarskie lub inny dokument potwierdzający całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim lub trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa. Tylko tego typu dokument będzie ich chronił przed odpowiedzialnością i ukaraniem mandatem.

W uroczystościach rodzinnych może brać udział nie więcej niż 75 osób. Otwarte imprezy plenerowe mogą się odbywać pod warunkiem zgromadzenia nie więcej niż 100 osób. Trybuny na stadionach i widowniach mogą być zajęte maksymalnie w 25 procentach miejsc. Bary i restauracje obowiązuje limit 1 klienta na 4 m kw.

Wytyczne te, w ocenie rządu, mają spowodować wyhamowanie wzrostu ilości zakażeń. Priorytetem ma być zachowanie dystansu społecznego oraz zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej.

opr. qratorPrestiżowe wyróżnienie dla Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Wystawa stała z Książnicy prof. Gerarda Labudy otrzymała wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne...

2021-09-23 09:35:49

W miniony piątek w Białej odbyły uroczystości patriotyczno-religijne, upamiętniające miejsce walki i spoczynku żołnierzy 1 Morskiego Pułku Strzelców, którzy zginęli w obronie Ziemi Wejherowskiej...

2021-09-12 14:43:47

W związku z występującym wciąż zagrożeniem epidemicznym COVID-19 oraz w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, Starostwo Powiatowe w Wejherowie wprowadza zmiany w systemie obsługi petentów.

2021-09-09 10:36:39

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!