PAMIĘTAJMY...

PAMIĘTAJMY...

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych, więc coraz więcej ludzi pojawia się...
DOBRANA PARA

DOBRANA PARA

Mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani w związku z kradzieżami ubrań w...
KASZUBSKIE DYKTANDO – NOWA FORMUŁA

KASZUBSKIE DYKTANDO – NOWA...

Z powodu panującej pandemii, organizatorzy XIX Kaszubskiego Dyktanda...
DANE EPIDEMICZNE

DANE EPIDEMICZNE

W weekend 93, w poniedziałek 32 a we wtorek 64 osoby z terenu powiatu...
PASJONAT HISTORII?

PASJONAT HISTORII?

Scytyjski miecz z okresu VIII-VI wieku p.n.e., cenne starodruki, broń białą...
21
Środa
Październik 2020
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Celiny, Hilarego, Janusza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

CZEKAMY NA DECYZJĘ

2020-10-15 09:40:48

Czy Wejherowo znajdzie się w czerwonej strefie? Dotychczasowa dynamika diagnozowanych zakażeń potwierdza, że taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny. Czy tak się stanie, dowiemy się być może jeszcze dziś po konferencji prasowej ministra zdrowia.

Już dwa tygodnie powiat wejherowski jest w żółtej strefie. Od ubiegłej soboty w całym kraju obowiązuje tzw. strefa żółta. W czerwonej strefie z najpoważniejszymi ograniczeniami znajduje się obecnie 38 powiatów. Nieoficjalnie wiadomo, że od czwartku 15 października ta lista będzie znacznie dłuższa i obejmie ponad 100 powiatów w tym duże miasta. Bardzo prawdopodobne, że znajdzie się na niej także nasz powiat. Prognoz zakładają, że prawie całe województwo pomorskie będzie  strefą czerwoną, a to niesie ze sobą poważne zakazy i ograniczenia.

W strefach czerwonych nie wolno:

 • organizować kongresów i targów – zarówno w przestrzeni zamkniętej, jak i otwartej,
 • organizować wydarzeń sportowych z udziałem publiczności na stadionach, boiskach, stadninach, torach wyścigowych, basenach i siłowniach,
 • organizować wydarzeń kulturalnych, zarówno w zamkniętych, jak i otwartych obiektach,
 • prowadzić działalności w parkach rozrywki i rekreacji, wesołych miasteczkach,
 • prowadzić działalności w dyskotekach i klubach nocnych.

Ponadto obowiązuje zasłanianie nosa i ust wszędzie w przestrzeni publicznej, a podczas zakupów obowiązkowe jest noszenie rękawiczek jednorazowych lub dezynfekowanie rąk.

Część aktywności jest dozwolona ale z ograniczeniami:

 • W restauracjach i ogródkach obowiązuje konieczność zachowania dystansu – 1 osoba ma 4 mkw. Klienci muszą zakrywać nos i usta od momentu wejścia do lokalu do czasu zajęcia miejsca przy stoliku. Obowiązek zasłaniania przez cały czas dotyczy też obsługi. Lokale będą otwarte od godz. 6 do 22 (ograniczenia tego nie stosuje się do realizacji usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos a także jej dostarczaniu).
 • W basenach i aquaparkach obowiązują ograniczenie w liczbie odwiedzających do 75 proc. maksymalnego obłożenia obiektu.
 • W siłowniach i klubach fitness obowiązuje limit 1 osoby ćwiczącej na 10 m kw.
 • W kinach obowiązuje ograniczenie osób na widowni do 25 proc. Dostępnych miejsc na widowni, przy jednoczesnym obowiązku zachowania 1,5 metrowego odstępu między widzami oraz zasłaniania ust i nosa.
 • Korzystanie z sanatoriów i usług uzdrowisk a także rozpoczęcie rehabilitacji leczniczej jest możliwe pod warunkiem uzyskania negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, z materiału pobranego w terminie nie wcześniejszym niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego.
 • Udział w zgromadzeniach możliwy jest tylko pod warunkiem, że liczba uczestników nie przekroczy 150 osób i wszyscy zachowują 1,5 metrowy dystans oraz zakrywają usta i nos.
 • Uczestnicy wydarzeń religijnych mogą wypełniać nie więcej niż 50 proc. Miejsc w kościołach, przy obowiązkowym zasłanianiu nos i usta. W przypadku, gdy msza odbywa się na zewnątrz, obowiązuje 1,5 metrowy dystans i zakrywanie ust oraz nosa,
 • Na uroczystościach rodzinnych (wesela; przyjęcia, chrzty, itp.) limit gości nie może przekroczyć 50 osób (nie licząc obsługi). Zasłanianie ust i nosa jest zalecane ale nie obowiązkowe.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Od najbliższego czwartku 15 października, w placówkach handlowych i usługowych ponownie będą obowiązywać tzw. godziny dla seniora. O wyznaczonej porze zakupy zrobią wyłącznie osoby powyżej 60....

2020-10-14 14:48:05

Kolejny nowy odcinek Trasy Kaszubskiej będzie budowany. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na realizację w formule projektuj i buduj blisko 23-kilometrowego odcinka...

2020-10-18 19:28:23

Wraz z zakończeniem dotychczasowej kadencji Rady Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, wręczono nominacje nowym osobom, nominowanym do tego gremium przez instytucje...

2020-10-20 09:47:48

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!