NOWY GASTROSKOP

NOWY GASTROSKOP

Radni powiatowi wsparli wejherowski szpital. Podczas ostatniej sesji Rady...
STARTUJE RUNDA FINAŁOWA

STARTUJE RUNDA FINAŁOWA

Już jutro Gryf Wejherowo rozpocznie bój o utrzymanie się w III lidze. Rusza...
NAGRODY ZA PALMY

NAGRODY ZA PALMY

Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną zakończony. Wejherowskie...
ŚMIERTELNY WYPADEK

ŚMIERTELNY WYPADEK

We środę po południu doszło w Gowinie do tragicznego w skutkach...
GŁOSUJEMY

GŁOSUJEMY

Aż trzy inwestycje z terenu powiatu wejherowskiego zostały zgłoszone do...
11
Niedziela
Kwiecień 2021
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Filipa, Izoldy, Leona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

SZCZEPIENIA DLA SENIORÓW

2020-11-20 09:35:34

Pomimo epidemii korona wirusa trwa akcja szczepień przeciwko pneumokokom dla seniorów z Pomorza. Program kierowany jest do osób powyżej 65 roku życia z grypy ryzyka – tzn. chorujące m.in. na przewlekłą chorobę płuc, przewlekłą chorobę serca, cukrzycę, czy przewlekłą chorobę wątroby.

Do końca 2020 roku z bezpłatnych szczepień skorzysta 2791 mieszkańców Pomorza. Realizatorem zadania są Szpitale Pomorskie, zaś zadanie finansowane jest przez Samorząd Województwa Pomorskiego i 18 samorządów powiatowych z Pomorza. Jednym z nich jest powiat wejherowski.

Aby zrealizować to zadanie, Szpitale Pomorskiem podpisały umowy z podmiotami medycznymi, które na terenie poszczególnych powiatów wszczepiają pacjentów. Na terenie powiatu wejherowskiego akcję prowadzą: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Bukowa" Sp. z o.o. w Wejherowie, ul. Bukowa 2A; Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. w Redzie, ul. Łąkowa 1; Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Śródmieście Sp. z o.o. w Redzie, ul. Osadnicza 5.

- Ponieważ w województwie pomorskim występuje wysoka zapadalność na chorobę pneumokokową wśród seniorów, szczepienia mają na celu przyczynienie się do spadku zachorowalności – mówi Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Zarządu Szpitali Pomorskich. - Chcemy wyszczepić osoby w wieku powyżej 65 roku życia, będących w grupie ryzyka  - tzn. m.in. chorujące m.in. na przewlekłą chorobę płuc, przewlekłą chorobę serca, cukrzycę, przewlekłą chorobę wątroby.

Ważna przy realizacji programu jest również edukacja pacjenta, dlatego każda z osób zaszczepionych otrzymuje materiały informacyjne, a w celu pozyskania jak największej ilości uczestników programu – na terenie przychodni rozwieszone są specjalnie przygotowane plakaty informujące o szczepieniach, także powstała specjalna podstrona internetowa z najważniejszymi informacjami dot. Programu.

Pełna lista miejsc, gdzie można się zaszczepić wraz z liczbą osób planowanych do wyszczepień w poszczególnych powiatach w załączeniu oraz na stronie www.szpitalepomorskie.eu/pneumokokiPrzeczytaj również
Aż trzy inwestycje z terenu powiatu wejherowskiego zostały zgłoszone do konkursu: Modernizacja Roku & Budowa XXI w. Jury konkursowe przeprowadzi analizę i wyda werdykt. Swoją ocenę mogą także...

2021-04-08 11:30:32

Radni powiatowi wsparli wejherowski szpital. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu jednogłośnie podjęto decyzję o udzieleniu dotacji spółce Szpitale Pomorskie Sp. z o.o., z przeznaczeniem na zakup...

2021-04-10 13:03:00

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej przedstawia wyniki VIII Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego na chóralny utwór pasyjny do tekstu w języku kaszubskim.

2021-04-02 13:00:15

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!